Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana chłodnicy klimatyzacji


neq

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 3 lat zauważyłem, że od nabicia do nabicia znika mi coraz więcej czynnika z układu. W tym roku na wiosne klimatyzacja już nie wstała. Pojechałem do warsztatu, w którym nabili mi klimę z kontrastem. Po trzech tygodnia klima już nie chodziła, wszystko wyciekło, a winna całemu zamieszeniu okazała się chłodnica klimatyzacji. Mimo, że zamierzam w przyszłym roku sprzedać auto, nie uśmiecha mi się jazda bez klimy tego lata. Tak więc mam do was kilka pytań dot. naprawy tej usterki. Przypuszczam, że wielu użytkowników Juków musiało zmierzyć się z tym problemem bo oryginalne chłodnice uchodzą za wyjątkowo awaryjne.

  1. Jaką chłodnice do Juka polecacie. Mój mechanik poleca NRF, ale widzę, że ludzie montują również Nissens. 
  2. Czy wraz z chłodnicą wymienić również osuszacz?
  3. Jakie czynności powinny zostać obowiązkowo wykonane przy takiej wymianie przez serwis?
  4. Ile wyszła was ta wątpliwa przyjemność naprawy ? ;)

 

Z góry dzięki za opinie i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Juke jeszcze nie miałem przyjemności wymieniać ale w innych autach tak. Polecam Nissens - lata już 8lat u mnie w innym aucie. Osuszacz powinien być wymieniony ale mało kto to robi. Zaworki również najlepiej wymienić, generalnie mechanicy boją się ruszać takich rzeczy "bo jak trzyma ciśnienie to po co tykać" Zatem jak się zdecydujesz oczekuj tel typu "niechce puścić... a jak się coś ukręci to na Pana ryzyko" itp Pamiętaj każda dodatkowa nieszczelność to Twój koszt.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze sztuką wymieniać, zgodnie z praktyką nie ;)

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...