Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana radia


Sligh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Kupiłem do Micry K14 radio z navi i funkcją kamery jesli się ją podłączy. Moje obecne radio nie posiadało ani navi ani kamery. Z wygladu jest identynczne ale bez tyfh funkcji. Chciałbym zainstalować te nowe radio z navi w swojej Micrze. Czy ktoś zna gdzie poza ASO można wyczyscic radio zeby je mozna bylo zainstalować w moim aucie? Boz  tego co sie dowiedzialem radio jest kodowane przez VIN w aucie w ktorym zistanie poraz pierwszy uruchomione. ASO woła bardzo dużo. Prawie 3 krotnośc wartosci radia ktore kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Z tego co mi wiadomo, już od kilku lat Nissan nie koduje radia. Zanim wydasz niepotrzebnie kasę, upewnij się ... podpytaj użytkowników K14. No i jeżeli radio jest kodowane, to w książce serwisowej powinien być kodzik do odblokowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam ten sam problem. Kupiłem radio z funkcja navi i kamery bo moje tego nie miało i pojawia się komunikat , że "system jest zablokowany, czerwony, skontaktuj się z Nissanem". Na razie nikt nie potrafi tego odblokować. Jestem na etapie poszukiwania, jak coś będę wiedział  to dam znać. Mi w żadnym serwisie tego nie chcieli mi odblokować, bo podobno się nie da. Trzeba kupić czyste, nowe radio (12 tys.) i wtedy można zakodować. A tobie gdzie serwis to chciał zrobić i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Czytając fora z USA lub UK są ponoć ludzie co nawet przeróbkę adapterami robili wymieniajqc zwykłe radio na takie z nawigacją i kamerami. Jechali do ASO, a tam za równowartość 40-100 dolarów lub 60 do 150 funtów kodowali im radio. Są też informacje, że niektórzy jak pojechali to im oczywiście powiedxiano, że się nie da nic a nic. Zależy od serwisu jak widać. Są jeszcze emulatory can, ale wtedy nie wiem czy jakieś funkcje radia nie będą upośledzone. Np. sterowanie z kierownicy. Znalazłem też jakieś posty, które jeśli dobrze zrozumiałem potrafiq w przypadku " czerwonego" odblokować radio. Ale to się kobinuje coś z przyciskaniem przycisków na radiu, wrzucaniem stecznego itd...ale to nie mam pewności. Jak znajdę tą dyskusj3 z forów UK to wrzucę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w UK da się to zrobić, ale dzwoniłem do wielu serwisów Nissana w Polsce i twierdzą, że nie da się:-( Owszem mogą mi zakodować radio (koszt 360 zł) do mojego auta, ale radio musi być czyste, więc problem w tym, żeby wyczyścić radio używane.

A tak w ogóle to przydałby mi się jakiś kumaty elektryk samochodowy do mojej Micry bo mam jeszcze kilka rzeczy do ogarnięcia np. podgrzewane fotele. Instalacja niby jest, fotele wymieniłem, panel wymieniłem, przekaźniki włożyłem a grzania nie ma:-(. Nie wiem, może jakiś bezpiecznik trzeba dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem radio z nawigacją w domu. Jedt zblokowane jeśli nie dostanie info po CAN. Ale przy każdym włączeniu pozwala na dziaĺanie około 30-40 minut. W moim jest opcaja resetu do ustawień fabrycznych. Zastanawiam sie czy to czyści dane o immo, vin czy co tam jest zakodowane czy tylko jakieś ustawienia własne. 

Tutaj jest dyskusja z forum qq w UK. Ewidentnie piszą ludziska o zakupionych używkach i o kodowaniu u dealera. Wg mnie oznacza, że da się, a ci nasi dealerzy walą ściemę:

https://www.qashqaiforums.co.uk/viewtopic.php?t=9796&start=190

 

Np. na 23 stronie jedt taki post:

So little update, finally got all the connectors and followed the wiring instructions connected the head unit and got the expected System Locked message, I managed to glitch it to start but couple of strange things;

1st - Camera is a black screen and shows the grid lines but this car as 360 cameras, does this mean the head unit isn't setup for 360?
2nd - when I connect my phone (using a Y splitter) I got it to play music but could see how to get andriod auto, any ideas?

Ewidentnie ludzie przerabiają instalacje dodając adaptery. Do qq przed FL wkładają connecta po fl z android auto, dostają ekran blokady, ale jest jakaś kombinacja, która pozwala czasowo odblokować radio. Wtedy też gra muzyka, można ustawiać kamery itd... jak już majq wszystko poustawiane jadą do dealera na kodowanie i cieszą się nowym radiem. Nikt z nich nie kupuje czystek radia za ponad 10 tysi. Nie ma znaczenia, że to w UK. Niczym się te nissamy szczególnie nie różnią od wersj LHD. Ja uważam, że nie mówiq prawdy do końca.

 

Jak się poczyta następne strony to są też osoby, które kupiły radio z wersji RHD i w aso im przestawiło na LHD i zakodowali (gość pisał, że z Egiptu chyba jest). Więc jestem coraz bardziej pewny, że nasi też mogą wkodować radio, które jest z innego samochodu. Może boją się, że radio z kradzieży i na wszelki wypadek odmawiają by nie mieć problemów. Może wystarczy im rachunek z firmy pokazać i powiedzieć, że jest z demontażu i wszystko jest legalnie.

 

Na 26 stronie ktoś wspimniał co trzeba zrobić by zablokowane radio chodziło:

I've installed the new head unit and I am able to use it most of the time by starting the car and immediately put it in reverse gear before the Nissan logo is loaded and press the camera and menu buttons few times and it will stay on till I turn it off.

wychodzi, że trzeba odpalić szybko auto, wrzucić wsteczny i szybko naciskać przyciski menu i camera, i radio chodzi.

Micrę k14 wypuścili wtedy co qq i xtrail po fl i było android auto. Jeśli na tamte radia działa taka kombinacja to na te z micry też powinno. Wszystko co trzeba zrobić to przerobić instalacje poprzez adaptery, sprawdzić czy działa to co chcemy i do aso na zakodowanie. Tak wynika z lektury tamtego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja będe pomocny. Jak rozumiem zamieniłeś już radio czy próbowałeś na podpięciu kilku przewodów w domu?

Jestem na tym samym etapie co Ty. Tylko ja się podejmuje uruchomienia kamer 360, a na android auto mi nie zależy. Z resztą do mojego auta nie dopasuje radia z nowszych modeli bo nie ma lub kształtem nie podejdą.

Mam o tyle "lepiej", że u mnie jest blokada "zielona". Jak wcisnę przycisku menu lub map to 30-40 minut mogę coś robić na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebuje odrobinę temat,

Czy komuś udało się wymienić radio na poliftowe bądź nieorginalne z obsługą android Auto i CarPlay nie tracąc przy tym sterowania z kierownicy i kamerki cofania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...