Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara 2.5 D40 - traci moc


Mariusz_Rynkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od kilku tygodni spotyka mnie problem z Navarą. Niedawno wymieniony został zawór EGR ponieważ na wyświetlaczu ciągle miałem checka. Wymieniłem dlatego, że właśnie traciła moc i dopiero ponowne odpalenie resetowało problem. Po naprawie przejechałem ok. 2000km i nie było żadnych problemów. Teraz znów dzieją się te rzeczy ale: na zimnym silniku. Jak przejadę kawałek i trochę jest podgrzany problem mija, oczywiście po wcześniejszym ponownym odpaleniu. Najgorsze jest to, że nie mam na wyświetlaczu ikonki Check. W serwisie nie doszukali się żadnego problemu, nie wyświetlił się żaden błąd. Czy zajechanie do ASO Nissana coś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże Nissanowi zgarnąć kilka stówek. Podłączą kompa i nic im nie wyjdzie. Trzeba w czasie jazdy sprawdzić parametry i wychwycić anomalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry że po amatorsku opisuję ale już zapomniałem nazw.Otóż miałem podobny problem ale w mniejszej skali.Zapalał się check co jakiś czas i bardzo rzadko ale jednak po odpaleniu nie było mocy po ponownym odpaleniu problem znikał.3 x w roku się to zdarzyło.Wyskakiwał błąd egr.Nie ruszałem egr bo diagnosta we Wrocławiu [Matkowski,Pietrzykowice) sprawdzał z kompem w trakcie jazdy i powiedział że egr działa ok.Wymienił natomiast 2 inne czujniki w systemie paliwowym- te nazwy właśnie zapomniałem.I check po jakimś czasie przestał się pojawiać i od 2 lat nie ma żadnych problemów.D40 2008 ,205 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...