Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z de automat problem ze skrzynią biegów


dorian.0323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem 350z od paru miesięcy trwają prace nad autem między innymi zmodyfikowany układ paliwowy : wtryski 630, pompa 320l/h , regulator ciśnienia, dystans 1cm pod kolektor ssący i oczywiście najlepsze kompresor Vortech V1... auto stało u mechaników kilka miesięcy na biegu neutralnym ponieważ auto musiało być ruchome z racji że dosztukowywanie części było czasochłonne ponieważ miałem sam goły kompresor... do rzeczy

i mam nadzieje że ktoś miał taki problem, 

dzisiaj miało być odpalenie auta z biegu N wrzuciłem na P (na początku tego nie widziałem później się okazało że w pozycji P pokazuje R ) zero reakcji. Podladowaismu aku po czym auto 2-3 razy jakby zapalilo ale zgasilem bo przewód paliwa ciekł, po czym zostawilismy aku na godzine pod prostownikiem. 
 

wróciliśmy żeby odpalić auto i pokazuje tak:

na P pokazuje R 

na R pokazuje R przy czym pstryka przekaźnik chyba jakiś wstecznego

na N albo nie pokazuje nic albo D

na D pokazuje D

na manual pokazuje m1

Czasem z wyświetlacza zniknie wszystko

i jak próbujemy odpalić to wiadomo zero reakcji w momencie kiedy lewarek jest w pozycji na R , a na D i N wszystko gaśnie pstryka radio też

akumator rozłaczany kilka razy

bezpieczniki sprawdzone przewody tez

dodam ze po modyfikacji ukladu paliwa PRZED kompresorem auto odpalilo normalnie i wszystko chodzilo

i dziaj tez prawie ze ok po czym nie wiadomo co sie stalo

czy ktos mial cos podobnego?

czy to moze byc uszkodzony wybierak? Mimo ze nikt go nie dotykal a z elektroniki byly zmieniane tylko wtryski, bardzo prosze o pomoc ;(((

Edytowane przez dorian.0323
Zmiana jednej literki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 18:06, dorian.0323 napisał:

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem 350z od paru miesięcy trwają prace nad autem między innymi zmodyfikowany układ paliwowy : wtryski 630, pompa 320l/h , regulator ciśnienia, dystans 1cm pod kolektor ssący i oczywiście najlepsze kompresor Vortech V1... auto stało u mechaników kilka miesięcy na biegu neutralnym ponieważ auto musiało być ruchome z racji że dosztukowywanie części było czasochłonne ponieważ miałem sam goły kompresor... do rzeczy

i mam nadzieje że ktoś miał taki problem, 

dzisiaj miało być odpalenie auta z biegu N wrzuciłem na P (na początku tego nie widziałem później się okazało że w pozycji P pokazuje R ) zero reakcji. Podladowaismu aku po czym auto 2-3 razy jakby zapalilo ale zgasilem bo przewód paliwa ciekł, po czym zostawilismy aku na godzine pod prostownikiem. 
 

wróciliśmy żeby odpalić auto i pokazuje tak:

na P pokazuje R 

na R pokazuje R przy czym pstryka przekaźnik chyba jakiś wstecznego

na N albo nie pokazuje nic albo D

na D pokazuje D

na manual pokazuje m1

Czasem z wyświetlacza zniknie wszystko

i jak próbujemy odpalić to wiadomo zero reakcji w momencie kiedy lewarek jest w pozycji na R , a na D i N wszystko gaśnie pstryka radio też

akumator rozłaczany kilka razy

bezpieczniki sprawdzone przewody tez

dodam ze po modyfikacji ukladu paliwa PRZED kompresorem auto odpalilo normalnie i wszystko chodzilo

i dziaj tez prawie ze ok po czym nie wiadomo co sie stalo

czy ktos mial cos podobnego?

czy to moze byc uszkodzony wybierak? Mimo ze nikt go nie dotykal a z elektroniki byly zmieniane tylko wtryski, bardzo prosze o pomoc ;(((

cześć zerknij ta ten temat tam właścicielowi Z jakiś plastik się poluzował i czujnik źle działał. Powiem tak jak u mnie wszystko pstrykało w aucie to było coś nie tak z napięciem i akumulator był zepsuty wsadź inny na próbę nie kupuj nowego od razu

https://www.350z-uk.com/topic/19881-help-autobox-gear-shift-stuck/

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za podpowiedz ide zaraz dobierac sie do lewarka tam jest ten czujnik polozenia lewarka...zobaczymy

tez myslalem o aku zepsutym bo moj to japonski oryginal ale i sie naladowal ladnie i ma napiecie odpowiednie :/ ale tez sprobuje podmienic moze cos to da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnalem wybierak nic nie widac zeby byl uszkodzony psiknalem styki kontaktem wlozylem spowrotem no i pokazal sie P wiec korzystajac z okazji probowalem odpalic rozrusznik chodzi pomka tez paliwo przelewa ale .. nienodpala i teraz nie wiem czy to problem przez to co sie dzieje czy co.. wyciagnalem kluczyk i teraz na wyswietlaczu nie pokazuje nic czasem tylko cos mrugnie.. czy jest jaki czujnik polozenia lewarka? Jak tak to gdzie on sie znajduje? Czy moze byc nie wiem .. uszkodzony sam wybierak? Pod komputerem jedyne co pokazuje to ze lewarek nie jest w pozycji Parking.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pod innym komputerem pokazalo kod błędu P0705 - awaria czujnika Prking Neutral , czy ktos wie gdzie on sie znajduje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorian na nicoclub znajdziesz workshop manual widzę że sam doszedłes do tego co będzie źle dam Ci link tam ściągniesz odpowiednią instrukcje i wszystko Ci się wyjaśni  znajdziesz tam insteukcje skrzyni itd https://www.nicoclub.com/nissan-service-manuals

tu masz film z wymiany

 

Edytowane przez Cytrus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 20:16, dorian.0323 napisał:

Niedawno pod innym komputerem pokazalo kod błędu P0705 - awaria czujnika Prking Neutral , czy ktos wie gdzie on sie znajduje? 

Daj znać czy coś się ruszyło jak coś to będę szukał dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cytrus napisał:

Daj znać czy coś się ruszyło jak coś to będę szukał dalej

No tak tak pomógł manual bo nie moglismy zlokalizowac tego czujnika parking/neutral okazalo sie ze jest w skrzyni biegow, jak jest kontektor (jedyna wtyczka wiazki do skrzyni) trzeba zdjac miske, zdjac plyte sterujaca (czy jakto tam sie nazywa) i zaraz przy wtyczce jest czujnik parking/neutral, w poniedzialek mamy to rozbierac takze dam znac czy pomoglo, ale raczej napewno to bedzie to takze Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 22:06, Cytrus napisał:

Dorian na nicoclub znajdziesz workshop manual widzę że sam doszedłes do tego co będzie źle dam Ci link tam ściągniesz odpowiednią instrukcje i wszystko Ci się wyjaśni  znajdziesz tam insteukcje skrzyni itd https://www.nicoclub.com/nissan-service-manuals

tu masz film z wymiany

 

Na tym filmiku to zx300 i tutaj ten czujnik jakby na zewnatrz a wedlug manuala w skrzyni po zdjeciu miski i plyty sterujacej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny? mi się wydaje że to w tylnej części skrzyni gdzieś jest wkrecane i jest do tego osobna kostka, pozatym sprawdziłes parking position switch? ten na zdjęciu czy masz sprawny

Screenshot_20201022-214313.png

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cytrus napisał:

jesteś pewny? mi się wydaje że to w tylnej części skrzyni gdzieś jest wkrecane i jest do tego osobna kostka, pozatym sprawdziłes parking position switch? ten na zdjęciu czy masz sprawny

Screenshot_20201022-214313.png

Lewarwk wyciagnalem caly nic sie z niego nie odczepia wydaje sie sprawny do lewarka ida tylko kostki i linka nic wiecej

a skrzynie ogladalismy z 10 razy jedna jedyna kostka to ten conector i dopiero po zdjeciu miski i plyty sterujacej jed widoczny widac to nawet w manualu chhba 268 strona sie zaczyna rozbieranie tego elementu

Edytowane przez dorian.0323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On dziala prawidlowo , bo tez sprawdzalem gdyby nie dzialal to albo bym nie mogl wogole ruszyc lewarka albo latalby na kazdy bieg bez blokady, ale dla pewnosci jeszcze raz sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 23:11, dorian.0323 napisał:

On dziala prawidlowo , bo tez sprawdzalem gdyby nie dzialal to albo bym nie mogl wogole ruszyc lewarka albo latalby na kazdy bieg bez blokady, ale dla pewnosci jeszcze raz sprawdze

cześć i jak udało się wiesz już może jaka była przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cytrus napisał:

cześć i jak udało się wiesz już może jaka była przyczyna?

Czesc czesc, jeszcze niestety nie dopiero moze jutro bedzie czas sciagac ta miske i plyte sterujaca jak cos sie wyjasni dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak zdjalem miske olejowa wyciagnalem cala plyte sterujaca i wymylem wyczyscilem itd wlozone z powrotem do skrzyni olej zalany i auto odpalilo za pierwszym razem, pochodzilo chwile i zgasilismy zeby zobaczyc czy podaje olej do kompresora zeby kompresor nie chodzi bez, oleju w przewodzie nie bylo wiec tam jakby wlalismy....i auto juz nie odpalilo... kilka razy tak jakby mialo zalapac i nic... dodam ze pod kompem teraz pokazuje normalnie kazdy bieg na wlasciwym miejscu ale nie chce odpalic i tak probowalismy az padla bateria... czekam na kolege z kompem czy cos pokaze.. jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczyszczeniu plyty sterujacej skrzyni biegow i wlozeniu spowrotem wszystko smiga, powod nie odpalania najpierw neutral/park switch sie zawiesil po wyczyszczeniu...zalane swiece wczesniejszymi probami odpalenia jak neutrak/park switch byl zawieszony/zepsuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 10:57, dorian.0323 napisał:

Po wyczyszczeniu plyty sterujacej skrzyni biegow i wlozeniu spowrotem wszystko smiga, powod nie odpalania najpierw neutral/park switch sie zawiesil po wyczyszczeniu...zalane swiece wczesniejszymi probami odpalenia jak neutrak/park switch byl zawieszony/zepsuty...

Fajnie, że dałeś znać! Czyli jednak ten czujnik wewnątrz skrzyni trzeba było wyciągnąć wyczyścić i włożyć z powrotem i zadziałało?

jak się fura spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak,

fura narazie odpala ale jeszcze strojenie czujniki zegary gwint itd itp wiec chwila jeszcze zejdzie, narazie filmik na yt z pierwszego startu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...