Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai J10 - wiązka do podłączenia radia Junsun V1 Pro


goomis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przychodzę do Was z pytaniem o wiązki, które powinienem zakupić w celu podłączenia radia Junsun V1 Pro do instalacji w samochodzie Nissan Qashqai J10 z 2010 w wersji Tekna z fabryczną kamerą cofania, sterowaniem z kierownicy oraz wzmacniaczem BOSE. Przeglądając wątki na forum i opisy na różnych stronach z Car Audio nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Radio jakie planuje zakupić to Junsun V1 Pro w wersji A z tyłem tak jak na zdjęciu.

Do tego dopasowałem dwie wiązki z załączonych linków poniżej.

https://www.car-tronic.pl/interfejs-aktywuje-fabryczny-wzmacniacz-nissan-2007-p6567
https://www.car-tronic.pl/interfejs-do-zachowania-oryginalnej-kamery-cofania-nissan-qashqai-navaranote-pathfinder-x-trail-2010-p9840

Czy to odpowiednie wiązki, które wystarczą, aby podłączyć nowe radio bez ingerencji w okablowanie? Czy jest może prostsze rozwiązanie (np. jedna wiązka, która ogarnie wszystko).

obrazek PNG.png

Edytowane przez goomis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zapytam, to radio bedzie bez kompletnych kabli?

Myslalem ze sa radia Plun&Play z wszyskimi kablami. Np. wersja B ma chyba wszystkie kable.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003481754407.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4c2c18977PA4Ab&algo_pvid=4da72c92-fb2d-4b21-a465-7f14c13402cb&algo_exp_id=4da72c92-fb2d-4b21-a465-7f14c13402cb-17&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025983624228"}

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Banan61 said:

Wersja B ma komplet kabli, ale te wersje są niedostępne na AliExpress od pół roku (śledzę regularnie). Ze względu na COVID podobno brakuje części i nie są w stanie zagwarantować przejściówek - przynajmniej tak odpisywali sprzedawcy na Ali. Stąd plan zakupu wersji A i dokupienia przejściówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dasaita nie celuję właśnie ze względu na cenę. Junsun w pełni spełni moje oczekiwania, a podłączenie wersji A to kwestia jedynie dopasowania dodatkowego okablowania, które łącznie i to wyniesie mniej niż Dasaita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, MisilYE said:

Dostajesz jakieś kable z tym radiem?

Według opis na Ali, tylko kabel zasilający taki jak na zdjęciu z akcesoriami (wprost pokazanych kabli na stronie niestety nie ma).

W zdjęciach osób, które kupiły o radio znalazłem jeszcze taki rzut okablowania jak na drugim zdjęciu.

obrazek PNG 2.png

obrazek PNG 3.png

Edytowane przez goomis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do działania fabrycznej kamery potrzebujesz  tego interfejsu, co do działania bose musi być na 1pinie +12V, jak wiesz o czym mówie .

Jak jesteś trochę ogarnięty w te klocki to sobie poradzisz bez innych dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięty to raczej za dużo powiedziane - z instrukcją pogrzebię spokojnie, bez instrukcji raczej proste tematy w zakresie „kabelkologii”.

Wrzucenie 12V na 1 pin wydaje się raczej prostym przedsięwzięciem, ale na pewno przyda się jakaś podpowiedz wizualna lub słowna, żebym nie przekombinował. Orientujesz się czy na forum był już podnoszony taki temat i zostało to jakoś omówione lub zwizualizowane? W dwóch postach znalazłem tylko wzmianki, że to 12V na 1 pinie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem  tak -zdaje mi się że było coś więcej .Temat omawiany parę razy .Jak będziesz miał radio i kable to postaram Ci się jakoś pomóc to poskładać.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem radio razem z okablowaniem i dodatkową kamerą cofania. Być może zamiast zakupu interfejsu pokuszę się o przeciągnięcie okablowania nowej kamerki, jeżeli jakość będzie zadowalająca.

Pozostaje kwestia nagłośnienia Bose. Czy załączone poniżej zdjęcia wystarczą, czy potrzebne jest jeszcze widok na wiązki w samochodzie? Poniżej wszystko co dostałem razem z radiem.

https://imgur.com/a/Tp1Danr
(wklejam jako oddzielny link, nie mogę aktualnie podlinkować zdjęć z telefonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby grało bose  na tym pinie powinno być 12 .

Ale w tej wtyczce tego pinu nie ma.Najprościej to trzeba połączyć + po kluczyku (albo niebieski od anteny) z tym pierwszym pinem we wtyczce fabrycznej 

 albo zorganizować takiego pina  i uzupełnić we wtyczce.

wr.thumb.jpg.d190f51e816c928d790a820388c19b8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abym dobrze zrozumiał - z tej wiązki, którą dostałem z radiem i której końcówkę pokazujesz mam zmostkować kabel od kluczyka (KEY1/KEY2) lub niebieski od anteny z kablem, który wchodzi na pierwszy pin w fabrycznej kostce, którą odepnę od starego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie Key tylko Acc.(mówi się na to plus po kluczyku) 

Lepiej ,prościej ,pewniej  -niebieski od anteny z nowej wiązki  z 1 pinem wtyki fabrycznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego pina mam ,jak chcesz napisz adres na PW  to wrzucę w kopertę za 2-3 dni będziesz miał.Wciśniesz w tą wtyke polutujesz do antenowego i będzie jak fabryka 

20211116_070617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MisilYE, myślę, że teraz słonie spokojnie poradzę z uruchomieniem Bose.

Przy okazji mam jeszcze dwa szybkie pytania o pozostałe wiązki.

1. Do czego jest ta końcówka na 2 zdjęciu? W radio mogę ją wpiąć jedynie w miejsce, w którym docelowo ma być USB.

2. Radio jest wyposażone w adapter 4G, który pozwala podpiąć kartę SIM i dostałem do tego wiązkę jak na zdjęciu. Na końcu są dodatkowo żeńskie wtyki Jack, jak rozumiem one są do instalacji audio/video, które w moim przypadku ogarnia podłączenie wiązki zasilania z uruchomieniem zasilacza? I pytanie czy ten kabel 1. Amplifier Control nie da się w tym przypadku wykorzystać do uruchomienia BOSE?

 

 

Iying Radio samochodowe Stereo wyjście RCA przewód aux-in Adapter Subwooferwzmacniacz 3.5mm kobieta 20 pinów uprząż dla jednost.png

Zrzut ekranu 2021-11-16 o 18.10.46.png

Zrzut ekranu 2021-11-16 o 18.11.41.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 . Mi to wygląda na rozwalone(niekompletne, uszkodzone) gniazdo USB

Powinieneś mieć chyba 2 gniazda USB z różnymi wtyczkami do radia.

Ad2 trzeba  sprawdzić czy jest na tym przewodzie 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwie pod USB mam, a dodatkowo to trzecie coś, przy czym końcówka jest kwadratowa, ma inną budowę i w ogóle nie przypomina USB. Jedyne co ma wspólnego z USB to taki sam wtyk od strony radia (jak na Twoim zdjęciu po lewej stronie). W opisie aukcji nic nie ma, instrukcji brak i tak samo nie udało mi się znaleźć takiego kabla w opisach innych aukcji. Może to jakaś magiczna chińska przejściówka.

Co do tego niebieskiego kabelka od drugiej wiązki to spróbuje uruchomić na dniach radio i sprawdzę przy okazji czy jest tam 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo , został mi też ten kabelek. Myślałem że to do podłączenia magistrali CAN, lub do innego modułu (np karty SIM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sukces :) Wykorzystałem kabelek od Ciebie (dziękuje raz jeszcze za przesłanie) i połączyłem go z kabelkiem amplifier, który wychodził z wiązki od karty SIM, na której było 12V i zadziałało. Póki co testowo na kostce Wago, ale teraz została tylko kwestia polutowania :)

Muszę jeszcze tylko powalczyć z delikatnym szumem i stukami w głośniku przy wyłączonym silniku i muzyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...