Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Trzeci bieg wchodzi ze zgrzytem


competer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

ludzie jak wy czytacie te posty. Przecież tabelki wklejone przez kolegę gumis210 dotyczą jednego auta, nieważne czy to 2.0 czy 3.0 czy 8.0 tylko chdzi o rozbieżność między tabelką z polskiej strony i niemieckiej strony. DLA JEDNEGO MODELU TABELKA NIEMIECKA POKAZUJE CO INNEGO NIŻ DLA TEGO SAMEGO MODELU TABELKA POLSKA. Już jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się właśnie do kupna tego Castrola SMX-S 75W-85.

Cornholio78 - jak sprawuje się ten nowy płyn? Pomoże na zgrzytającą dwójkę?

Dodam, że troszkę się boję bo nie mam zielonego pojęcia co było lane wcześniej...

SkYwriter pomogła wymiana oleju na 75W-85 czy dwójka nadal zgrzyta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się przymierzam od pewnego czasu dorwać tego Castrola za rozsądne pieniądze, ktoś chyba pisać, że 1l za ok. 30zł, ja widziałem za ok.60zł na jakiejś stronie...Ale jak już będę po to napewno się podzielę swoimi odczuciami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
http://intercars.com.pl mają oddziały w całej Polsce, ale żeby miec znizki u nich musisz byc ich klientem hurtowym, czyli mieć DG i złożone u nich papiery. Sprawdzę dokładnie ile kosztują te 3 litry (6 opakowań) które kupiłem i moge Ci wysłac jeśli nigdzie nie dostaniesz za dobra cenę. I tak mam zamiar zmienic olej przy najbliższym przeglądzie, do tego czasu kupię sobie 2. raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by wlać do skrzyni cos takiego:http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=81653916?

Jest sens? Bo tani ten olej to nie jest,ale ten zgrzyt dwójki powoli doprowadza mnie do szału :x A jeszcze jakby było mało to zaczął się pojawiać klekot w lewym przednim kole przy skręcaniu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ten valvoline z linku to GL-5

 

nasze skrzynie wymagają GL-4 nie wiem czy nie lepiej poszukać takiego co spełnia tylko GL-4 lub naraz GL-4/GL-5, nieraz GL-5 może zaszkodzić jak się go wleje do przekładni starego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie ma sprawy, ja moge brać po hurtowej cenie nawet pojedyncze bzdeciki, często jestem w koszalinie i można będzie skoczyć do intercarsu na zakupy. Pomyśl co potrzebujesz i się możemy umówic do hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, ja moge brać po hurtowej cenie nawet pojedyncze bzdeciki, często jestem w koszalinie i można będzie skoczyć do intercarsu na zakupy. Pomyśl co potrzebujesz i się możemy umówic do hurtowni

Pewnie wiosną sie usmiechnę o wizytę w hurtowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadam do autka dzisaj, temp na dworze -15, wrzucam jedynke.....

ledwo dalem rade.. dwójka to samo... :cry: Skrzynia jeszcze tak ciezko nigdy mi nie chodzila. Po paru minutach jak sie olej rozgrzal sytuacja sie poprawila. Pojechalelm do warsztatu i zmienilem ten "dziadowski" olej co mi panowie w ABC AUTO wlali, na castrol smx-s. Wyjerzdzam z warsztatu z "inna" skrzynia biegów :shock: , dwójka nie chaczy, biegi delikatnie wchodza.................. :!: :!: :!:

koszt operacji 186zl tanio nie jest, lecz napewno warto, moze moja "nowa" skrzynia jeszcze pożyje :P :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carmanie zaplacilem 33zl za 0.5l :? , troche zdarli ale i tak jestem zadowolony.

Pewnie ze warto lać markowe płyny , nigdy nie oszczedzam na takich rzeczach. Ale wiesz jako zwykly uzytkownik autka, pojechalem we wrześniu wymienić olej w skrzyni bo mialem male wycieki i balem sie ze juz moze brakowac oleju. Powiedzialem im zeby mi wymienili olej i oni to zrobili, nie zadajac mi zadnego pytania, poprostu cos tam wlali , a ja myslalem ze tak po prostu musi byc. Dopiero na tym wspanialym forum dowiedzialem sie ze olej w skrzyni to nie jest takie hop siup, jak to wygladalo w przypadku ABC AUTO. Pojechalem do nich i spytalem sie co mi wlali do srodka, lecz walnalem babola bo pokazalem im wydruk ze strony Castrola nim mi odpowiedzieli , chlopaki szybko podlapali i powiedzieli oczywiscie ze wlali olej o takich parametrach jak na wydruku tylko ze firmy SHELL.

Teraz juz nie dowiem sie co bylo w srodku, ale bylo baaaardzo geste.

Juz nie pojade do zadnego mechanika przed przewertowaniem forum i ewentualnych konsultacji z klubowiczami, przynajmniej mi kitu nie wcisna :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to tak....

ponieważ i tak wymieniam skrzynie wie c i olej trza zalać...

 

poszedłem na stację Shell zobaczyć co mają - gosciu za katalog produktów i pyta do jakiego auta (no to mu powiedziałem - Primera 2.0D)

on mi na to ze olej shel jakiś tam 80W (zadne tam 75W90 czy 80W90) - ale nie mieli

 

 

to poszedłem do zaprzyjaźnionej firmy (myjnia, opony, oleje) i kupiłem 3 litry Mobil`a xxxx 80W po 19 złotych polskich za litr

 

jak będę miał butelkę w ręce to wam powiem dokładnie co to za olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

jak widać w zamieszczonej karcie zalecane są jakies tam :wink: takie oleje: smx-s (czyli 75W85), 80W oraz 80W90. Żadne tam :wink: tylko 80W. Koleś miał taki tam :wink: kiepski katalog:

20d1yy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość skYwriter

Wiosna idzie ;-) i zaczynam poważnie myśleć o wymianie oleju w skrzyni na tego Castrola SMX-S. Dlatego mógłbym liczyć na Twoje upusty cornholio78 w najbliższym czasie ;-) ? Potrzebowałbym 6 X 0,5 l. U mnie chcą ponad 30zł za 0,5l :sad:

 

Może przez tego syntetyka skrzynia się nie rozszczelni, znając życie obecnie zalany jest pewnie jakiś mineralny.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Sky chyba się nie zrozumieliśmy. Poważnie chcesz żebym wysyłał Ci olej pocztą? Czy warto jest jechac specjalnie do hurtowni, potem na pocztę, pakowac w karton, wysyłać ubezpieczonym priorytetem po to żebyś zaoszczędził po niecałe 10 może 8 zł na kazdym opakowaniu? To się nie opłaca, za tania rtzecz. Jesli na miejscu proszę bardzo, ale wysyłać poczta 3 litry olejku to jest lekko mówiąc głupi pomysł. Jak chcesz jakieś konkretne rzeczy, na których oszczędność z wysyłką to setki złotych tak jak to było z kilkoma sztukami SMT6 - nie ma sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Mike_83
U mnie podobnie zaczeło sie dziać tylko ze z dwójeczką. Ale radze sobie z tym w ten sposob ze przechodzac z jedynki tak jakby na luz wrzucam i dwójeczka. A zaczeło się tak dziać chyba chyba po wymianie oleju w skrzyni, tylko ze nie mam pojecia co mi wlali.........
Mam podobny problem z ta dwojka,ale nie zawsze.Jezdze juz tak kilka ladnych lat.Tez wrzucam luz jak w starej ciezarowce :P;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...