Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai 1.6 dci , rozrząd .


kamyk82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . 

Właściciele aut z tym silnikiem napiszcie czy wymienialiście rozrząd w swoich samochodach , co was do tego skłoniło ? 

Pytam bo w moim przy przebiegu 178tyś słychać go tak kilka sekund przy zimnym rozruchu i nie wiem czy go ruszać czy ten typ tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten przebieg to pewny jest?. Nadmierny hałas rozrządu jest objawem zużycia.  Lepiej wymienić przed urwaniem łańcucha, po urwaniu z wymianą będzie problem. Przed decyzją proponuję dać do osłuchania mechanikowi czy ten hałas to od łańcucha.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem. Przebieg 330k pewny i poprzedni właściciel wymienił tylko łańcuch pompy oleju oraz napinacz rozrządu. Łańcucha rozrządu nie wymieniał bo mechanik mu powiedział że nie jest rozciągnięty. Też z rana mi chwile brzęczy z 2-3 sekundy po odpaleniu ale jak to gdzieś wyczytałem napinacz dopiero napina się po uzupełnieniu oleju w nim i tyle to zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łańcuch jest rozciągnięty (zużyty) to wymiana samego napinacza nie pomaga. Koszt robocizny potrzebnej do odsłonięcia rozrządu na łańcuchu  i na  składanie bez wymiany kompletu : łańcuch , napinacz , ślizgi   jest taki sam jak przy wymianie kompletu. Wymiana częściowa  nie jest zabroniona ale moim zdaniem jest nieprofesjonalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przebieg jest jak najbardziej prawdziwy . Do mechanika raczej nie pojadę bo w aucie robie wszystko sam , nie ufam tym wymieniaczom i naciągaczom , człowiek kilka razy się sparzył stąd brak zaufania do tej grupy społecznej . Trzeba się będzie za to zabrać jak się trochę cieplej zrobi , czyli pewnie koło wiosny . 

Taka ciekawostka , poprzedni właściciel jeździł na full syntetyku elfa 5w30. Mnie podkusiło żeby zmienić olej na PMO i po tej wymianie rozrząd zaczął grzechotać . Przejechałem na elfie prawie 2 tyś km i  cicho było przy rozruchu a była to zima bo kupiłem auto pod koniec grudnia . Zachęcony mocno reklamowanym w prasie motoryzacyjnej olejem PMO zakupiłem takowy , oczywiście o takich parametrach jak elf i od wymiany słysze przy odpalaniu zimnego silnika tak 2-3 sekundy cykania rozrządu .

Wymieniłem na olej Nissana ( total go produkuje ) niestety to nie wiele pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie podrzućcie jakieś namiary na momenty dokręcania śrub przy wymianie rozrządu w silniku jak w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jestem po wymianie rozrządu . Wreszcie nastała cisza przy odpalaniu silnika .

Wymieniłem również pompę oleju i jej napęd . Pokrywe rozrządu udało się uratować więc nowej nie kupowałem . Wszystko poza uszczelniaczem wału oryginał renault . Olej Motul 0720 i pasek osprzętu contitech . Koszt samych tylko części niezbędnych do wymiany plus zmywacze do hamulców , klej do pokrywy rozrządu i miski olejowej  1800zł . Robocizna nie liczę bo robiłem sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile godzinowo wyszło ci czasu?

Kanał jednak potrzebny z uwagi na wymianę pompy oleju? 

Czy łańcuch miałeś rozciągnięty?

Używałeś blokady do rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, maliniak napisał:

Ile godzinowo wyszło ci czasu?

Kanał jednak potrzebny z uwagi na wymianę pompy oleju? 

Czy łańcuch miałeś rozciągnięty?

Używałeś blokady do rozrządu?

Jakby mieć części na stanie to spokojnie w jeden dzień idzie to ogarnąć . Ale mi wyszło 3 . Czekałem dzień na części i 24 h na wyschnięcie kleju na pokrywie rozrządu i misce olejowej .

Zrobiłem to bez kanału , koło prawe , nadkole plastikowe , osłony pod silnikiem  auto w górę na tyle żeby zdjąć koło i piękny dostęp od spodu .

Łańcuch był rozciągnięty , było słychać metaliczne dzwięki przy rozruchu zimnego silnika a czasami i ciepłego , łańcuszek pompy oleju uderzał o ścianę silnika .

Używałem blokady wałków rozrządu , wał nie był blokowany .

Edytowane przez kamyk82
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli da radę wymienić pompę oleju przez czarną pokrywę miski bez kanału?

 

Łańcuch od pompy ulega rozciągnięciu ale czy od wałków też był rozciągnięty? 

Wymieniłeś również koło zębatki od wałka rozrządu? Zastanawiam się czy potrzebne mi są te blokady jeśli nie będę ruszać tego koła tylko wymiany łańcuchów, napinacza  oraz pompy oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Da radę wymienic pompę przez tą małą miskę olejową . 

Zestaw rozrządu zawiera to koło zębate przykręcane do wałka wydechowego i jego musisz wymienić . Napedy łańcuchowe wymienia się kompleksowo czyli całość . 700zł to naprawde nie dużo jak za cały zestaw . Blokade musisz mieć , przynajmniej tą górną . 

Oba łańcuchy były rozciągnięte , od pompy oleju uderzał o ściankę silnika . 

Napinacz łańcucha rozrządu wysunięty był na 1,5 cm , na nowym może z 5mm . Nastała cisza przy odpalaniu zimnego silnika , ucichło takie dziwne szumienie jakby zużyte łożysko a winny temu był łańcuszek napędu pompy oleju .

Pompa oleju też wymieniałem bo tam masz koło zębate zaprasowane i nie ma możliwości wymiany samego , nawet zestawy nie zawierają tego koła a tak jak w przypadku napędu rozrządu wymieniamy wszystko . 

Z resztą jest okazja to głupio nie wymienić jak wszystko dostępne .

Ogólnie super robota , codziennie mógłbym takie rozrządy wymieniać . 

Edytowane przez kamyk82
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pięknie za te informację. Skoro kanał jest nie potrzebny do wymiany pompy oleju to zrobię to sam. Również mam szuranie od strony rozrządu, łańcuch  potrafi przy odpalaniu być bardzo głośny przez kilka sekund lub jak gorący przy odpaleniu do czasu przygazowania, dlatego myślę że pompa oleju też jest do wymiany. Co prawda poprzedni właściciel wymieniał tylko łańcuch pompy oleju i sam napinacz ok 100tys km temu i mówił aby nie przejmować się tymi grzechotaniami. Czy udało ci się zdobyć momenty dokręcania śrub od rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj wszystko , nie ma co oszczędzać paru zł , tym bardziej że robisz sam . 

Ślizgi ,torx 40 , 25 Nm 

Napinacz 10 Nm 

Koło zębate rozrządu 10Nm i 40°

Osłona rozrządu 10 Nm 

Koło pasowe paska wielorowkowego 50Nm i 80 °.

Śruby pompy olejowej dokręcałem na wyczucie .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.05.2024 o 15:34, kamyk82 napisał:

No i jestem po wymianie rozrządu . Wreszcie nastała cisza przy odpalaniu silnika .

Jaki miałeś przebieg? U mnie 219000 km prawdziwe, i często przy rozruchu zimnego  lub także ciepłego silnika słychać 2-3 sekundy rozrząd, aż napinacz napnie łańcuch. Co ciekawe, jak potrzymam przy rozruchu świece trochę dłużej, niż do zgaśnięcia kontrolki, to odpala dużo lepiej i tego terkotania nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg przy wymienie 191 tyś .  Rozrząd było słychać tak od 180 tyś po wymianie oleju z elf na pmo . Tak jak piszesz przy zimnym rozruchu było słychać takie dzwonienie przez 2-3 sekundy .

Po wymianie cisza , dodatkowo luźny był łańcuch napędu pompy oleju i łańcuch zawadzał o ściankę silnika .

Po wymianie słychać tylko klekot diesla , żadnych innych odgłosów .

U Ciebie rozrząd jest do wymiany i trzeba to robić jak najszybciej nie ma na co czekać . Ja czekałem za długo ale cale szczęście nic się złego nie stało . 

Edytowane przez kamyk82
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...