Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Cabstar 2,5 Diesel


witanus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Paniom, Panom,

Pacjent Nissan Cabstar Rok 2008 Diesel 2,5 YD25. Silnik tracił bardzo tracił moc jak i olej :):) , iż konieczne było podjąć jakieś poważniejsze ruchy. Na początek poszła regeneracja turbiny - jako że tracił się olej ale to na nie wiele pomogło. Zdecydowałem się na otwarcie silnika - sprawdzenie szczelności głowicy itd. Na pierwszy ogień poszła właśnie głowica - dobry strzał bo ile okazała się szczelna to okazało się również że 2 zawory wydechowe na 4 cylindrze były lekko krzywe.W konsekwencji auto nie miało kompresji przez co silnik pracował nierówno, tracąc moc.  Równocześnie podjąłem decyzję o wymianie panewek na korbach i pierścieniach. I tu zaczyna się schody bo trzeba zrzucić miskę olejową. Wykręciłem 13 śrub mocujących i wydaje mi się ( na 95%) ale nie mam pewności iż 2 śruby w tylnej części miski olejowej są schowane pod skrzynią biegów. Prosżę tych co mieli już doświadczenie o potwierdzenie / zaprzeczenie że tak jest. Jest to jednak trochę pracy z wyciągnięciem skrzyni biegów :) dziękuję


Darek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cóż nikt nie udzielił odpowiedzi więc musiałem ją sobie sam 'namierzyć'. Tak w tym silniku aby wymontować miskę olejową należy odsunąć / wymontować skrzynię biegów. Bez tego zabiegu nie uda się odkręcić 2 śrub fi 6 na klucz 10. Była również obawa, iż konieczne będzie usunięcie sprzęgła ale na szczęście NIE :)  jest na tyle miejsca że długim wąskim kluczem udaje się to wykręcić. Gratulacje dla konstruktorów z Japonii..... Wszyscy krzyczą że w Audi np A4/ A5 trzeba kołyskę popuścić by wymontować miskę a tu proszę !!! skrzynia biegów......

P.S. Wieloklin skrzyni jest tak długi (a chyba z 8 cm) - iż mam wrażenie iż 'wystarczyłoby' tylko odsunąć skrzynie na ok 1,0 cm - 1,5 cm i juz udało by się odkręcić wspomniane 2 sztuki fi 6.  Piszę tego posta by inni, którzy w desperacji szukali odpowiedzi na moje pytanie nie musieli dzwonić po ASO - gdzie też odpowiedzi NIE MA :) e Panie no możliwe, skąd to wiedzieć itd :):)pozdrawiam

Darek

Edytowane przez witanus
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...