Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drżenie / drgania lusterka bocznego


xtrail2024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem u siebie taki objaw, że przy prędkości od ok 75 km/h drży mi lusterko pasażera. Konkretnie to sam wkład. Na postoju kiedy dotykam obudowy czy wkładu lusterko pasażera w dotyku ma dokładnie tą samą sztywność co kierowcy. Natomiast na lusterku kierowcy nie ma generalnie żadnych drgań.

Czy ktoś zwrócił na to uwagę u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postarałem się na to zwracać uwagę, u mnie drży wkład ale przy większych prędkościach, powyżej 120 km/h i mam wrażenie że to od "wiatru", bo ogólnie powyżej tej prędkości już zaczyna być głośno i czuć że auto stawia opór :)

aaa i u mnie to wygląda podobnie w obu lusterkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauwazylem takich objawów nawet przy 170

I jest lepiej niz w T32, gdzie od muzyki drżało wewnętrzne wsteczne a tu ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Panowie. No to lista usterek do reklamacji się wydłużyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem uważniej. No drgają mi delikatnie wkłady obu lusterek, więcej pasażera. Ale jakbyś nie napisał to bym na to uwagi nie zwrócił :D daj znać co na to ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem w swoim T33 an początku roku, w odpowiedzi usłyszałem, że sprawdzili, wszystko OK i że ten typ tak ma, bo podobna sytuacja w salonowych T33...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pabi84 napisał:

Dziś patrzyłem uważniej. No drgają mi delikatnie wkłady obu lusterek, więcej pasażera. Ale jakbyś nie napisał to bym na to uwagi nie zwrócił :D daj znać co na to ASO. 

Oczywiście dam znać.

 

4 minuty temu, efv napisał:

Zgłaszałem w swoim T33 an początku roku, w odpowiedzi usłyszałem, że sprawdzili, wszystko OK i że ten typ tak ma, bo podobna sytuacja w salonowych T33...

Dzisiaj po całym dniu na słońcu stwierdzam ewidentnie, że lusterko (obudowa) jest niedokręcona do drzwi. Zatem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.05.2024 o 13:19, xtrail2024 napisał:

Oczywiście dam znać.

 

Dzisiaj po całym dniu na słońcu stwierdzam ewidentnie, że lusterko (obudowa) jest niedokręcona do drzwi. Zatem zobaczymy.

Ja też to mam tylko pytanie czy rozbierać boczek żeby dokręcić, co będzie gorsze :) drgające  lusterko czy trzeszczący boczek.

takie mam odczucie że ten samochód to taki delikatny jest.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto po ASO i odpowiedź: ten typ tak ma. Na autostradzie przy prędkości 150 / 160 jest masakra - auta latają w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, xtrail2024 napisał:

Auto po ASO i odpowiedź: ten typ tak ma. Na autostradzie przy prędkości 150 / 160 jest masakra - auta latają w lusterku.

Czyli ze wszystko dobrze poskręcane a to efekt oporów powietrza. U mnie jakoś aż tak przy dużych prędkościach tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie okazja to nagram filmik i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też wyważenia/jakości opon i nawierzchni - z moich obserwacji wynika, że inaczej drżały na komplecie zimówek a inaczej na letnich :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - prawe lusterko jest o zdecydowanie innej sztywności w stosunku do lewego. Zupełnie z innego powodu zmieniłem opony i wyważyłem koła, ale zupełnie nic to nie zmieniło w opisywanej przypadłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie występuje to samo zjawisko. Prawe lusterko (sam wkład) drży przy V>80km/h. Do lewego lusterka nie mam zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się podczas długiego weekendu.
Przy 150 km/h nic nie drży.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mkur napisał:

Przyjrzałem się podczas długiego weekendu.
Przy 150 km/h nic nie drży.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
 

To masz mega szczęście, bo przy takich prędkościach naprawdę nie trzeba się 'przyglądać' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xtrail2024 napisał:

To masz mega szczęście, bo przy takich prędkościach naprawdę nie trzeba się 'przyglądać' ;)

ja max jechalem 170 i żadnych drgań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co też żadnego drżenia lusterka nie zauważyłem (czy na mieście czy na autostradzie).

Ciekawe czy na to czy drży czy nie może mieć wpływ pakiet premium (tu jest m.in. obniżanie lusterka przy cofaniu czy pamięć lusterek zewnętrznych). Ja taki pakiet posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hello.

Czy może ktoś znalazł sposób na te wibrujące lusterka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klienta na serwis gwarancyjny i miał ten sam problem. Zgłosił do ASO i mu wymienili lusterko na nowe, poprawiona wersja i problemu juz nie ma. Przyczyny nie wyjaśnili bo pewnie sami nie wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ASO? Znasz może więcej szczegółów? ASO wymieniło samo z siebie, czy zgłosiło do importera i bez problemu dostali zgodę i następnie wymienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie w Polsce , ale zakładam ,że podobnie jest. Znam tylko z relacji klienta, miał taki problem , zgosił temat na gwarancji na nowy pojazd i wymienili mu.  Jako,że pojazd jest na gwarancji to nie iteresowało go co i jak ważne aby ASO zlikwidowało problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...