Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałasujące hamulce / blaszki klocków.


Pabi84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli hałasują wam / szurają lub piszczą hamulce. To podobno jest już znana sprawa i ASO dostały informację aby wymieniać blaszki zacisków, które wydają te dźwięki i mogą porysować tarcze. Informacja z grupy t33 na Facebooku od użytkowników którzy już mają wymienione w ramach gwarancji. 
 

U mnie lekko słychać podczas jazdy, będę zgłaszał niebawem podczas wymiany oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, piszczą co ciekawe tylko przy cofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie popiskują jak odpuszczam gaz czyli hamuje z rekuperacją słychać piski z hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak jadę powoli i skręcam, tak bardziej słychać taki metaliczny szum, nawet nie piski. Na początku myślałem że to dźwięk silników, ale to chyba jednak hamulce słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. Byłem dzisiaj w serwisie z hamulcami i Pan stwierdził ze nic nie wiedzą ale po chwili olśnienie i w biuletynie ten problem występuje, tylko Nissan ma nowe blaszki ale niedostępne :), czekam a jak się do tego czasu tarcze popsują to Pan powiedział ze wtedy zawnioskują o wymianę tarcz i klocków i git.

Drugi temat to zmiana oprogramowania na głośną pracę silnika, pan powiedział ze klient wgrał ale żeby nastąpiła spektakularna zmiana to nie bardzo.

I to na razie wszystko, o lusterkach nic nie ma.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie kwestia hamulców będzie robiona już 3 raz. Przy pierwszym zgłoszeniu coś zrobili, ale nie byli pewni czy to pomoże. Przy drugim wymienili blaszki ale minęły 3 tygodnie i problem powrócił. Nie jest to regularne, czasem piszczą, czasem nie. Przy rekuperacji epedal (dziwne bo myślałem że to silnikik wstępnie hamuje), przy klasycznym hamowaniu do zera a najgłośniej (ale też najrzadziej) podczas parkowania tyłem i zatrzymaniu pojazdu…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam nadziej ze tych blaszek to wzięli na zapas w tym serwisie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie jest tak że nie piszczą, ale mam już rysę na tarczy, na lewej przedniej jedna od zewnątrz i na obu przednich od wewnątrz po dwie takie 1mm rysy dookoła tarczy, jakby ktoś cyrklem przejechał . Będę musiał się umówić i zakładam że wymiana będzie razem z tarczami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wymienili mi blaszki, tarcze i klocki, zobaczymy jaki efekt będzie. Problem nie jest błahy bo już Nissan wydał 4 biuletyn jak to naprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JJacek napisał:

Dzisiaj wymienili mi blaszki, tarcze i klocki, zobaczymy jaki efekt będzie. Problem nie jest błahy bo już Nissan wydał 4 biuletyn jak to naprawić :)

lewy przód (prawie 8 tys przebiegu)

czuć pod paznokciem zagłębienie, szerokość 0.5 mm

czy to juz nadaje sie do ASO?

20240812_231014.thumb.jpg.46b9b29b5692bc44cdfea25ade93e5da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JJacek napisał:

Dzisiaj wymienili mi blaszki, tarcze i klocki, zobaczymy jaki efekt będzie. Problem nie jest błahy bo już Nissan wydał 4 biuletyn jak to naprawić :)

Dobrze. Może się już nauczyli to rozwiązać raz a dobrze bo ja mam pod koniec sierpnia przegląd w qq po 30 tys. km i też zamierzam zgłosić ten problem.

Godzinę temu, JackSet napisał:

czy to juz nadaje sie do ASO?

a masz jakieś objawy? Piszczenie, chrobotanie? U mnie słychać dźwięk takiego obcierania-chrobotania przy maks skręcie w lewo, najbardziej przy cofaniu ale na większych zakrętach, rondach również, a oprócz tego hamulce mocno piszczą przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

Dobrze. Może się już nauczyli to rozwiązać raz a dobrze bo ja mam pod koniec sierpnia przegląd w qq po 30 tys. km i też zamierzam zgłosić ten problem.

a masz jakieś objawy? Piszczenie, chrobotanie? U mnie słychać dźwięk takiego obcierania-chrobotania przy maks skręcie w lewo, najbardziej przy cofaniu ale na większych zakrętach, rondach również, a oprócz tego hamulce mocno piszczą przy hamowaniu

nie mam żadnych opisanych powyżej, więc nawet nie przyglądałem się tarczom.

Dopiero wczoraj zajrzałem głębiej 😊 . Rysa jest bardzo płytka, ledwo wyczuwalna pod paznokciem; będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JackSet napisał:

nie mam żadnych opisanych powyżej, więc nawet nie przyglądałem się tarczom.

Dopiero wczoraj zajrzałem głębiej 😊 . Rysa jest bardzo płytka, ledwo wyczuwalna pod paznokciem; będę obserwował.

dopóki nie masz żadnych niepożądanych dźwięków to nic nie rób. Wcześniej czy później pewnie się pojawią, to już może serwisy będą to umiały od razu sprawnie naprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam termin wymiany blaszek na za tydzień. Na razie nic nie mówią i tarczach i klockach ale będę się domagał. Mam 12k km i rysy na tarczach podobne jak kolega na zdjęciu wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2024 o 22:20, Pabi84 napisał:

Ja mam termin wymiany blaszek na za tydzień. Na razie nic nie mówią i tarczach i klockach ale będę się domagał. Mam 12k km i rysy na tarczach podobne jak kolega na zdjęciu wyżej. 

w ASO w Krakowie to robisz? W którym?

EDIT. Nieważne. Byłem dzisiaj na przeglądzie po 30 tys. km ze swoim qasqai'em w Krakowie na Jasnogórskiej. Zakwalifikowali do wymiany tarcze, klocki i blaszki

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2024 o 13:32, maro_t napisał:

w ASO w Krakowie to robisz? W którym?

Tak w Krakowie, na Powstańców. Będę w przyszłym tygodniu to napiszę co wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pabi84 napisał:

Tak w Krakowie, na Powstańców. Będę w przyszłym tygodniu to napiszę co wyszło. 

jakby co to ci na Jasnogórskiej znają ten temat, cały przegląd z diagnozą tych hamulców nie zajął więcej niż 1,5h i bez proszenia ani nawet sugerowania czegoś z mojej strony zarządzili wymianę gwrancyjną

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to odświeżając temat, jestem po wymianie tarcz, klocków i tych blaszek. Efekt jest zgodny z oczekiwaniami, wszelkie dźwięki obcierania przy skręconych kołach oraz piszczenia, ustały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...