Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zagadkowe kody błędów Nissana T31


ziele1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem X-trail T31 z roku 2007 diesel 173 KM z przebiegiem 150000 tyś.km

Od samego początku takie oto wykazywał kody błędów.

P0606 - Usterka ECM - Nieciągłe.

P0560 - Napięcie akumulatora - Nieciągłe

2A00 - Nieznany kod usterki 

P1614 - immobilizer/ECM błąd komunikacji - Nieciągłe

 

Samochód bez problemowo odpala, w tym immobilizer bez zarzutów, ale i też silnik pracuje jak trzeba- tak na ucho , spalanie i moc. 

Tyle że. 

Tempomat nie działa, nie załącza się.Tylko raz udało mnie się jego krótkotrwale załączyć i było to po zdjęciu i ponownemu założeniu klem  akumulatora. Po upływie kilkunastu sekund w trasie sam się wyłączył i tak do dziś nie reaguje na moje polecenia - zapala się zielona lampka  Cruiser lecz nie daje się nastawiać na daną prędkość. 

Tak poza tym, to jak już wspomniałem innych fizycznych objawów autko nie wykazuje.

Niemniej jednak akumulator jest do wymiany, wydaje się być już wyeksploatowany i niebawem zostanie wymieniony.

 

Jak sądzicie.

Z Czego mogą wynikać  powyższe kody błędów, czy jest to przyczyna  awarii komputera tym równiez wyeksploatowanej baterii, czy czegoś innego,,, na przykład zabrudzonych styków ?

 

 

 

 

 

 

IMG-20240521-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0606 - ECU umiera śmiercią naturalną. 

P0560 - problem może być powiązany z umierajacym ECU i P0606 albo akumulator pada lub ladowanie.

P1614 - zależy czy dostęp bezkluczykowany czy nie.

P2A00 - to pierwsza lambda umarła albo zaraz zemrze.

Jeśli akumulator jest dobry i ładowanie też to umiera ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać to, że zamontowane radio jest nieoryginalne a tym samym nawigacja oraz sterownie nim z kier. jert niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...