Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wałek rozrządu do Note e12 1.2 (80KM, 59KW) (HR12DE)


przemsok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Note e12 z silnikiem 1,2 HR12DE, 2013r. Na początku wyświetlał się błąd P0011 - po skasowaniu ponowne wyświetlanie po przejechaniu 20 - 30- km, żadnych dających się odczuć negatywnych zachowań samochodu, tylko świecący się check engine. Mechanik stwierdził, że trzeba będzie najprawdopodobniej wymienić koło zmiennych faz rozrządu. Koło niedostępne, zakupiony rozrząd (lekko rozciągnięty łańcuch). Po skręceniu prawie całego silnika, końcowe przeszukanie magnesem i tu niespodzianka: do magnesu przylgnęły kawałki metalu, które mechanik rozpoznał jako "płetewki", które są na wałku rozrządu (tym z kołem wariatora) i odpowiadają za sczytywanie położenia wałka rozrządu. Prawdopodobnie to jest przyczyna wyświetlania błędu. Mój problem - nigdzie nie mogę znaleźć do zakupu wałka rozrządu do mojego modelu. Może ktoś miał podobny przypadek. Czy składać silnik na takim wałku jak się nie uda kupić nowego? Gdzie ewentualnie szukać. ASO zedrze skórę (za nowe koło zmiennych faz żądali 4500 zł). Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat do zamknięcia. Sprawa załatwiona - zakupiona używana głowica z wałkami z rozbitego auta. Po zamontowaniu wałka i rozrządu, jak na razie bąd się nie powtórzył. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...