Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłony nadkoli tylnych - goła blacha


xtrail2024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko ma nalatane dopiero 2000 km, a obie materiałowe osłony się obkurczyły i odsłoniły gołą blachę w w okolicy obu nadkoli.

Na początku było wszystko dobrze spasowane i zasłonięte, ale widocznie mokre --> suche --> mokre --> suche, etc. zrobiło swoje. Teraz piach i kamienie dają na blachę 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojazd na gwarancji to zgłosić problem. Jeśli nie to konserwacja potrzeba i wymiana osłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2024 o 14:19, xtrail2024 napisał:

odsłoniły gołą blachę

Masz jakieś zdjęcia? Chodzi o tylne nadkola, tak jakby centralnie na samej górze rantu? Bo u mnie w obu nadkolach brakuje w tym samym miejscu takiej plastikowej rynienki na rancie błotnika, a materiałowe nadkole wchodzi pod spod, także jest jakieś 10cm gołego rantu blachy a pod spodem wchodzi materiał.  

Tylko ja to nie jestem pewny czy czasem to tak nie było zaprojektowane :)

Tylko że mi ściągali nadkola do montażu haku więc nie wiem czy czasem coś nie porobili składając ponownie. Będę w ASO to zobaczę auta na placu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie fotki u mnie, ale wydaje mi sie ze nie ma przerw w osłonie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JackSet napisał:

zrobie fotki u mnie, ale wydaje mi sie ze nie ma przerw w osłonie 

20240604_142741.thumb.jpg.154d65e29fc4dcda19fa12da04f00c65.jpg

 

żadnych przerw w osłonie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

żadnych przerw w osłonie nie ma

Miałeś hak montowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xtrail2024 napisał:

Miałeś hak montowany?

nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim X niestety to samo co u kolegi „xtrail2024”. Odkryty kawałek blachy jest co prawda pokryty jakimś zabezpieczeniem antykorozyjnym ale nie na całej długości. Efekt jest taki, że kawałek blachy w kolorze nadwozia jest / będzie najbardziej narażony na korozję. Mogli to lepiej zabezpieczyć. Dodam, że nie mam haka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej górze nadkola tylnego jest odsłonięty kawałek blachy, nadkole wchodzi pod blachę. Sprawdzaliśmy to  na fb u paru użytkowników. Wszędzie tak samo, niezależnie czy montowany hak czy nie było ruszane nadkole. 

Ta blacha jest pokryta jakimś zabezpieczeniem. Ja bym się tym nie przejmował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...