Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozszczelnienie w turbosprężarce zalało olejem cały silnik


hubertusol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
5 letni X-Trail na leasingu piszczał podczas jazdy przy niskich prędkościach, więc zawiozłem go do serwisu nissana,
Na miejscu powiedziano mi, że turbosprężarka jest rozszczelniona i przepuszcza olej do układu dolotowego i dalej do komory spalania, co zaburza pracę silnika i mogło doprowadzić do wygięcia korbowodu oraz zalało świece żarowe.

Wina została zrzucona na wadę tej konkretnej generacji silnika, przy których często występuje taka usterka

Dziwne jest to że nie świeciły się żadne kontrolki, oraz że nic nie wykryli wcześniej jak były robione przeglądy oraz drobne naprawy w tym serwisie, a teraz 5 msc po upływie gwarancji wychodzi na jaw taka wada.
Za regenerację turbiny oraz czyszczenie silnika zaśpiewali sobie 8 tysięcy, ale nie wykluczyli możliwości, że konieczna bedzie wymiana silnika.

Czy ktoś również się spotkał z taką usterką? Czy wciskają mi kit? Mógłbym zawieźć to auto do innego mechanika ale trochę strach w nie wsiadać żeby nie pogorszyc sprawy.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwsza taka akcja ASO. Znajomemu tak załatwili skrzynię manualną w Juke'u. Było z nią wszystko super dopóki była gwarancja, jak się skończyła, konieczna była wymiana skrzyni mimo, że 3 miesiące (chyba) wcześniej wszystko z nią było OK (były zgłaszane wątpliwości co do stanu OK), ale jak wykazał rzeczoznawca i inny serwis to nie była prawda. Takie to mamy teraz ASO. Nie wiadomo kto gorszy Nissan (bo dusi ASO), czy złodziejskie ASO nie chcące użerać się z Nissanem, bo klient łatwiej zapłaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...