Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio j12


Linka_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowym użytkownikiem j12 i mam pytanie, czy na wyświetlaczu " tablecie" oprócz częstotliwości słuchanej stacji radiowej po prawej stronie powinna wyświetlać się kolorowa ikonka stacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie się wyświetlać. O ile pamiętam, ale mogę się mylić, my mamy DAB, a powinien być DAB+. W żony Clio wyświetla się 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy by był zwykły DAB a nie DAB+ to byś dużo nie posłuchał.

 

DAB+ ma kompresję AAC+ (lepsza kompresja od MP3) radia DAB (których jest stosunkowo mało bo standard DAB+ już się pojawił lata temu) nie ma stacji nadających w zwykłym DAB. Wszystkie mi znane to DAB+

 

 

A ikony w standardzie DAB(+) nie mają nic do tego czy to DAB+ czy zwykły DAB. Po prostu Radio (oprogramowanie) nie ma obsługi wyświetlania Ikon. Nie zmienia to faktu że jest to dalej DAB+ bo radio DAB (bez plus) nie obsługuje standardy DAB+ i byś nic nie posłuchał!

 

 

Ponadto już widziałem zdjęcia z j12 (z  Anglii) gdzie Ikony sa wyświetlane ale to jak pisali na FB że pojawiły sie po "przeglądzie" samochodu i oprogramowanie zostało z aktualizowane przez serwis. O dziwem i ta wersja jest taka sama jak ta co daje możliwość AA bezprzewodowego. 

 

 

Mieszkam w NL, tutaj stacji DAB+ jest praktycznie pierdyliard (łapie mi jeszcze belgijskie i niemieckie do tego) 

 

Wszystkie nadawane sa w standardzie DAB+. Wszystkie działają więc radio w j12 jest DAB+.

 

Tylko po prostu już dużo producentów nie dodaje tego+ do nazwy DAB bo standard DAB (bez plusa ) praktycznie istniał bardzo krotko(lata 2010 jak sie nie mylę) i istniał bardzo krótko, nie zdało to egzaminu i powstał od razu DAB+

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2024 o 20:10, Linka_1 napisał:

Witam,jestem nowym użytkownikiem j12 i mam pytanie, czy na wyświetlaczu " tablecie" oprócz częstotliwości słuchanej stacji radiowej po prawej stronie powinna wyświetlać się kolorowa ikonka stacji ?

Kolorowa ikonka stacji wyświetla się tylko podczas słuchania stacji radiowej DAB. Przy analogowym FM niestety ikonek nie ma. Przynajmniej tak jest u mnie.

A szkoda bo w innych markach ikonki stacji pojawiają się bez problemy (tak miałem w Skodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawianie loga stacji radiowej FM na podstawie identyfikacji RDS jest trochę bez sensu. Loga są zaszyte w firmware radioodbiornika. Jeśli stacja zmieni logo, to w radiu to logo się nie uaktualni. W przypadku DAB głos jest przesyłany jako dane cyfrowe. Można więc przesłać tam również logo stacji. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że DAB to takie jednokierunkowe "Wi-Fi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po aktualizacji oprogramowania do wersji z bezprzewodowym Android Auto zaczęły wyświetlać się ikonki stacji radiowych DAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po aktualizacji do bezprzewodowe AA - przestały :D Hit !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...