Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana spryskiwacza, jak zdemontować podszybie i czy to konieczne?


Robertns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim to Witam wszystkich bo jestem tu nowy. Pierwszy Nissan w domu i to Juke 1,2 i 2017.  Właściwie to auto żony ale wiecie jak to często bywa jestem zadowolony, że chociaż zatankuje sama. Jakiś problem oczywiście na początek przygody musiał się zdarzyć. Chodzi o uszkodzony spryskiwacz szyby. Muszę go wymienić. czy da się to zrobić bez demontażu plastikowego podszybia czy raczej trzeba je zdemontować? Jeśli zdemontować to jak bo moje zdolne ręce są w stanie zniszczyć naprawdę wszystko. Czy podszybie trzyma się tylko na tych samych plastikowych kołkach co uszczelka na nim? Jeśli to możliwe to poproszę o jakieś porady dla początkującego użytkownika.

A tak obok to napiszę tylko, że na znanym portalu za używany spryskiwacz do Juka wołają 95 zł a w serwisie nówka kosztuje 52. Czasami jednak warto zadzwonić do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podszybia się nie rusza co ze spryskiwaczem co się dzieje który spryskiwacz L czy P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy spryskiwacza od strony pasażera. Brakuje "główki" i płyn leje się z niego ciurkiem. Bez wymiany raczej nic się nie da zrobić niestety. Spryskiwacze posiadają po bokach zatrzaski mocujące ale są one na tyle na tyle sztywne, że zastanawiam się czy da się je wcisnąć jakimś śrubokrętem od wierzchu podszybia bez zniszczenia go. Dlatego myślałem o demontażu podszybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że masz orginał ? Otwórz klapę silnika i pod spód spryskiwacza wsadz nóż scyzoryk

i lekko do góry podnieś powinien ci wyjść lub delikatnie odskoczy od strony pasażera

powinny być dwie dysze spróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda mój spryskiwacz , i nowy do porównania. spróbuję z tym nożem jak będę miał chwilę czasu

IMG_20240630_112106.jpg

IMG_20240630_113130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest inny ma dwie dysze mosiężne od strony pasażera a trzy od kierowcy ale system wyciągania jest ten sam pózniej zrobię

fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok. Wreszcie dorwałem się do samochodu i wymiana zgodnie z podpowiedzią zajęła mi pół minuty. Dziękuję, to działa. 👍. Temat zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...