Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupno Nissana xtrail t30


Tamrof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Marzy mi się zakup x-a, znalazłem

https://www.olx.pl/d/oferta/nissan-x-trail-x-trail-2-0-comfort-4x4-awd-CID5-IDZYeJ9.html

Obejrzałem, przejechałem, ale nie znam się za dobrze na samochodach.

Uda mi się zbić cenę na jakieś 8000-8500 z uwagi na do zrobienia :

- przeguby

- sprężyny z tyłu 

Dodatkowo trochę ruda zjada progi.

To co mnie trochę martwi to lekkie stukanie w silniku przy 2000+ obrotach które istnieje od jakiegoś czasu w samochodzie.

W lutym był przegląd i nie zwrócili tam na to stukanie uwagi. 
 

Mechanik obecnego właściciela mówił coś o zaworach w silniku ? Że coś tam trzeba ustawić, ale wcześniej wymieniali uszczelkę pod głowicą i podobno gdy pojawiło się stukanie to trzeba by znowu zdejmować tą uszczelkę aby wyregulować te zawory więc narazie tego nie robił.

Powiem tak, gdyby to tylko ode mnie zależało już bym go kupił, ale głos rozsądku (żona) ma wątpliwości przez co ja też mam coraz więcej. 
 

Jako forum sympatyków danej rasy samochodowej jestem ciekaw co o tym myślicie ?

Po zakupie za te 8-9k chciałbym włożyć w niego jeszcze max 4-5k, taki mam założony budżet na ewentualne naprawy przed własnym użytkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie znosi gazu!

Kiedy  juz cos w nim puka to sobie go odpuść.

Tak samo każdego innego X-traila z gazem ,obojetne czy T30 czy T31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna uwaga to taka że ma spory przebieg (ponad 300 000) w powiązaniu z instalacją LPG.

Dawno temu te silniki przez producentów LPG były wpisane na czarną listę jako nie nadające się do LPG.

A jeśli już ktoś zakładał LPG to silniki wymagały solidnej opieki w tym temacie.

Ochłoń i w pierwszej kolejności poczytaj na tym forum wątki związane z LPG.

https://projekt-tech.pl/files/lista-prinsa-opracowanie-projekt-tech_pl.pdf

Co innego samemu instalować LPG do wcześniej niezagazowanego samochodu, a co innego dostać w spadku LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już całe i zdania są w teorii mieszane, chociażby koleżka Dino który zakłada takie instalacje twierdzi, że nie ma większego problemu, ale to prawda że 300000 trochę straszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro mam do wyboru benzynę + gaz albo diesla to lepiej wybrać tego drugiego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak X-trail T30 to zdecydowanie Diesel.

Jak go nie lubisz lub nie znasz to benzyne ale bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje sie benzyne bez gazu i samemu przerabia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stuff1000 napisał:

Kupuje sie benzyne bez gazu i samemu przerabia. 

Dokladnie tylko nie X-traila bo ten ma silniki ,ktore pod gaz wybitnie sie nie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...