Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana czujnika AIRBAG


Rafoobb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, kupiłem QQ J10 lekko uderzonego w przód. Wystrzelona poduszka kierowcy i zacięte pasy przód. Wymieniłem poduszkę kierowcy.

Wyrzuca błedy stałe:

B1209- kolizja czołowa (wykrycie)

B1052- moduł poduszki powietrznej kierowcy (zwarcie) 

B1081- prawy przedni napinacz (obwód otwarty)

B1086- lewy przedni napinacz (obwód otwarty)

B1182- lewy przedni napinacz 2 (obwód otwarty) 

Zakupiłem oba pasy używane, jeszcze nie zamontowałem. Po stronie kierowcy zauważyłem że jest jeszcze dodatkowy napinacz o nr części 86843 JD010, a z prawej go nie ma. I tutaj pytanie czy tak jest prawidłowo? po kodach błędów wnioskuję że od strony kierowcy są 2 napinacze a od pasażera 1. Dodatkowo dostałem się do modułu airbag w tunelu o nr części 98820JD10A, jak googlam te moduły to kosztują od 200-350 zł, a prawie identyczne z końcówką JD000 są po 45 zł. 

I teraz pytanie, czy mogę zakupić moduł w tańszej wersji ? Czy moduł jest numerycznie jakoś powiązany z napinaczem (końcówka nr części). I jak to wszystko uzbroję to błędy się uda skasować? czy jeszcze gdzieś się to zapisuje? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.07.2024 o 08:51, Rafoobb napisał:

Po stronie kierowcy zauważyłem że jest jeszcze dodatkowy napinacz o nr części 86843 JD010, a z prawej go nie ma. I tutaj pytanie czy tak jest prawidłowo?

Kierowca ma 2 napinacze, pasażer 1. Tak jest prawidłowo.

W dniu 7.07.2024 o 08:51, Rafoobb napisał:

Dodatkowo dostałem się do modułu airbag w tunelu o nr części 98820JD10A, jak googlam te moduły to kosztują od 200-350 zł, a prawie identyczne z końcówką JD000 są po 45 zł. 

Są różne moduły, musisz dobrać dokładnie taki, jaki był wcześniej zamontowany.

W dniu 7.07.2024 o 08:51, Rafoobb napisał:

czy jeszcze gdzieś się to zapisuje? 

Teoretycznie wszystko będzie działać, ale w module Airbag zapisuje się VIN. Wypadało by go zmienić na odpowiedni. Potrzebna jest też konfiguracja w UCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...