Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai j11 1.6 dig-t


kownacki1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie do was ? Pokazał mi się Check na desce oraz załączył mi się tryb awaryjny. Ma obroty natomiast wolno nabiera prędkość. Jak na 163 koni to trochę słabe. Czasami falują obroty na zimnym silniku. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kownacki1987 napisał:

 Co to może być?

zaproszenie do serwisu zapewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykodować albo wyczyścić? Czy tylko wymiana wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykodowanie zaworu to jest proszenie się z biegiem czasu o inne problemy, jeżeli konstrukcja zaworu pozwoli na rozebranie go to można spróbować czyścić  

Edytowane przez Paulo68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać się da. Jak czyścić to można zaczynac od chemi i nie tylko zawór ale i przewody i chłodnice wyczyści warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2024 o 17:51, kownacki1987 napisał:

Witam! Mam pytanie do was ? Pokazał mi się Check na desce oraz załączył mi się tryb awaryjny. Ma obroty natomiast wolno nabiera prędkość. Jak na 163 koni to trochę słabe. Czasami falują obroty na zimnym silniku. Co to może być?

Wszyscy ..a może nie wszyscy a wielu z nas ma problem z przymulaniem 1.6 w zakresie 1500-2200 obrotów.Wrzuciłem temat i testuję co może być przyczyną.To co opisujesz z wolnym nabieraniem prędkości obserwuję też u siebie,aczkolwiek check jeszcze się nie pojawił.W ostatnim czasie też dużo czytam o niespodziankach ze strony egr,nalałem do paliwa środek archoil ,który czyści egr i turbo,będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że napisałeś o ty. Proszę napisz jaki był efekt.

Chciałem wykodować ale elektrycy nie chcą się podjąć tego. Jest sterownik Hitachi i mówią że może się udać lub nie. Czekam w kolejce do mechanika za wymianą tego zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , wymieniłem EGR na nowy,przejechałem 30 kilometrów i znów Check się zapalił. Bład na kompie P0402. Czyli problem z EGR, czy tam też może być jakiś czujnik może być uszkodzony lub zabrudzony?Albo co może być dalej problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od początku jest tu opisane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie EGR musiałem dać katalizator do usuniecia. Teraz jest dobrze 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator do usunięcia??? jaka była diagnoza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.07.2024 o 21:13, JACKO29 napisał:

Katalizator do usunięcia??? jaka była diagnoza? 

Nadal włączał się check

IMG-20240727-WA0005.jpg

Sam gruz

IMG-20240727-WA0003.jpg

Świece zmieniłem, i boję się czy coś po drodze nie mam zatkane. Moc wróciła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wapno...a po jakim przebiegu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coś musi być na rzeczy,bo wlałem Liqui doczyszczenia kata i dpfa,przejechałem ponad 700 km i silnik chodzi lepiej i spalanie spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że teraz czystość katalizatora, filtra GPF, czy sond może mieć nawet istotniejsze znaczenie nie czystość dolotu, czy tłoków.
Pytanie jak to realizować? Poprzez odpowiednią jazdę, czy specyfiki?

U mnie 1.2 przestał pluć sadzą z rury wydechowej, jak mu wlałem środek do czyszczenia układu wydechowego.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...