Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałasująca półka


Robcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się. Od kilku dni jestem ...........no właśnie użytkownikiem Nissana.Od razu doświadczyłem dwóch problemów. Pierwszy ,piszczenie klocków hamulców , drugi ....koszmarne dudnienie przedniej konsoli(kokpitu) po prawej stronie w czasie jazdy na kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie klocków przy wolnej jeździe, po ok. 2 latach (20 tys. km) występuje już sporadycznie. 

Z tym hałasem na kostce różnie bywa. Mam kola 20". Na letnich oponach, zatrzymując się na kostce,  faktycznie powstaje rezonans (wibracja). Na zimowych 19" tego efektu brak. Kiedyś jechałem świeżą n-connecta 18" i na małych nierównościach coś głośno wibrowało w okolicy prawego słupka A lub podszybia. 

Zależy chyba od zmontowania danego egzemplarza. Z tym bywa różnie. Niektórzy piszą o hałasujące półce. U mnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ASO stwierdzili że to wina poduszki pasażera. Niestety trzeba demontować cały przód ( podobno 11 miało taką wadę fabryczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robcio Zakładasz temat o hałasującej półce, a piszesz o piszczących hamulcach i dudniącej przedniej konsoli?
Chodziło Ci o półkę z przodu, czy z tyłu?

W J11 zdarzały się hałasujące półki tylne (ja tak miałem). W J12 temat chyba się nie powtarza.
Zaś w konsoli przedniej mam "świerszcza", ale konsola nie dudni, raczej trzeszczy przy poprzecznych przeszkodach.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.Oczywiście aquariusmax masz rację z tymi tematami. Chodzi i konsolę przednią, prawa strona na wysokości poduszki powietrznej pasażera i nad schowkiem. 

Edytowane przez Robcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trzaski mogą pochodzić ze środka, bo przyciskałem tu i tam z zewnątrz i to niczego nie zmieniało. Zostawiłem to, bo nie przeszkadza cały czas, więc da się zaakceptować.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...