Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta gałka zmiany biegów


dawzim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w Waszych też tak szybko wytarła się skóra na gałce od biegów? Prze bieg 22tys, nie noszę biżuterii.feb942374fd36640e248590d16072cac.jpg

 

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałbym problemu w sposobie uzytkowania: braku konserwacji, czasie i częstotliwości używania, osobistych właściwości skóry na dłoni użytkownika itp.

W moim t32 po prawie 9 latach i prawie 80k km stan jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być sposób użytkowania gałki od zmiany biegów. Służy do zmiany biegów i niczego innego. Kierownica też jest obszyta skórą a nic się z nią nie dzieje chociaż jest bardziej intensywanie używana. Nie wiem czy jest sens to zgłaszać do aso bo pewnie oleją i powiedzą że to moja wina.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto zgłosić, kiedyś czytałem, że wymieniali cały mieszek z gałką (ale to był chyba J10).
Wydaje się uszkodzenie mechaniczne, ale jakość materiału i słońce mogło przyspieszyć proces.
Raz na sezon warto nanieść środek do skóry albo przetrzeć szmatką do pielęgnacji skóry (10-15 takich szmatek kosztuje jakieś 15-20 zł).
Z doświadczenia wiem, że wystarczy mieć co jakiś czas nakremowane ręce i się ładnie na kierownicę i drążek przeniesie tłuszcz.

U tapicera pewnie 100 zł zapłacisz, choć nie znam obecnych cen.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gałce biegów (automat) zauważyli przebarwienie plastiku i wymienili gwarancyjnie gałkę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są odpryski na klawiszach obok ekranu. Zarzucili mi że stosowalwm niewłaściwą chemię i pogonili....
Więc dbasz źle, nie dbasz i tak twoja wina.
Ale auto na gwarancji więc co ci szkodzi zajechać. My mamy 120 i tylko górna chronowana obwódką jest matowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także manual i przebieg prawie 30tys. i nie mam śladu zużycia gałki. Jak nowa. Wg. mnie to jakaś chemia na dłoniach wchodzi w reakcję z materiałem i lipa. Skład potu itd itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2024 o 10:24, PRIMAR napisał:

U mnie na gałce biegów (automat) zauważyli przebarwienie plastiku i wymienili gwarancyjnie gałkę na nową.

Podobnie miałem. Po roku, ok. 12 tys km, wyblakł przycisk P w gałce (skrzynia xtronic). Wymienili na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gałka jak nowa (45k od 12.2021) natomiast przy okazji ostatniej akcji serwisowej nissana związanej z ProPilotem wymienili koło kierownicy na nówkę sztukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...