Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapocenie w okolicy chłodnicy 1.2 dig t


Quadro26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj postanowiłem przejrzeć silnik, sprawdzić czy nie ma zapoceń i innych zmian.

W okolicy chłodnicy natknąłem się na takie (olejowe?) zapocenie. Coś z tym robić? Jest to jakiś niepokojący objaw?

JO9x110.jpeg

N13qVD9.jpegPhJ9A8q.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to olej z rury idącej od turbo.
Trzeba wyjąć rurę (łatwy temat, dwie-trzy śruby i zapinki z obu stron rury), zobaczyć, czy jest jest bardzo dużo oleju z turbo i oczywiście wymienić uszczelkę od strony chłodnicy (koszt jakieś 30-50 zł za oryginał lub poszukać w hydraulicznym odpowiednik za kilka zł).

Przy takim zapoceniu powinno być wyczuwalne pooszarpywanie przy przyspieszaniu, bo część pompowanego powietrza z turbo idzie bokiem.

 

Edytowane przez aquariusmax
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uszczelka wymieniona, bardzo ciężko było ją znaleźć, ale na allegro sprzedawca "turborury" mi pomógł i okazuje się, że ta pasuje jak ulał: https://allegro.pl/oferta/uszczelka-oring-pierscien-bmw-mini-do-zlaczki-henn-hc55-11618506786-12435994558

Dodatkowo przy wymianie uszczelki wyczyszczony został intercooler z użyciem benzyny ekstrakcyjnej + wyczyszczone rury dolna i górna. Było trochę czarnego osadu olejowego, auto mniej poszarpuje na obrotach ~ 2000. 

Pozdrawiam i dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intercooler wyczyszczony? 
Wlałeś tam benzynę?

Lepiej było wyczyścić kolektor dolotowy i zawory, wtedy poszarpywanie w ogóle by ustąpiło (nie żartuję, u mnie tak 2 razy robili i zawsze działało, ale wracało - w sensie brud olejowy wracał, więc zainstalowałem łapacza oleju).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kolektor też się kiedyś wezmę, dzięki :)

A jaką metodą czyściłeś zawory?

Edytowane przez Quadro26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robiło trocinami i chemią Tunup.

Ale widziałem, że inne serwisy robią łupinami orzechów i naftą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...