Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano Z50 nie wyświetla na jakim jest biegu


Siara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum a kłopot jest następujący: 

Na wyświetlaczu radia jest napis "SECURE", na wyświetlaczu biegów nic się nie świeci mimo zmieniania biegów (na postoju), rozrusznik nie kręci po prostu totalna cisza. Jedyna oznaka przekręcenia kluczyka w start to to że radio gaśnie. Oczywistym jest że skoro nie wie na jakim biegu stoi to nie kręci. Tylko co jest przyczyną nie wyświetlania biegów i co do tego ma radio ( grało a nie gra i nie działają żadne funkcje tylko on-off)? Jeszcze dodam że przestało się łączyć OBD2 z samochodem. W czasie niby rozruchu kontrolki normalnie się palą, aku. sprawny i naładowany. Rozruch ze startera nic nie zmienił. Wszystko inne normalnie działa. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubsza sprawa a system nats (immobilizer)działa normalnie tzn jak jest zgaszony to kontrolka miga że jest załączony a w chwili przekręcenia kluczyka (teraz nie pamiętam czy gaśnie)jak wrócę z pracy to dam znać czy gaśnie to się wyjaśni może czy system nats nie krzaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Immobilizer się uruchamia po zgaszeniu silnika i zaczyna kontrolka migać ,w chwili przekręcenia kluczyka do zapłonu immobilizer wyłącza się i kontrolka gaśnie i odpalasz silnik ,raz miałem sytuację gdzie na radiu wyskoczył komunikat seciure ale to było spowodowane tym że zruszyłem coś przy kostkach ale silnik odpalał i normalnie można było jeździć tylko radio nie odbierało ale jak poprawiłem kostki do radia to zaczęło radio działać.może w instrukcji serwisowej by było coś tyle że jest dostępna po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego ale nic nie widać zastanawiające jest że nie łączy z obd 

Screenshot_2024-08-01-18-10-54-312_cn.wps.moffice_eng.jpg

Edytowane przez ramirez8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś ustaliłem spalony bezpiecznik taki specjalny 80A. Jest on na klemie+ słabo widoczny, bo trzeba klemę zdjąć i dopiero widać za szybką 4 bezpieczniki. Ten co mi się spalił jest do grubego czerwonego kabla. Teraz pozostaje ustalić co spowodowało przepalenie bezpiecznika.

20240822_161838.jpg

20240822_161904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...