Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z komputerem pokładowym


krzycho59
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się ostatnio problem z komputerem pokładowym w moim e-power. Najpierw zaobserwowałem że po tankowaniu nie zerują się wartości w pozycji od tankowania, co za tym idzie wyświetlany zasięg samochodu też się nie zmienia- efekt jest taki że przy pełnym zbiorniku zasięg wyświetla teraz 399 km przy spalaniu 5,1 l/100 czyli kompletna bzdura. Druga rzecz którą zaobserwowałem to restart spalania podczas jazdy- wygląda to mniej więcej tak- ruszam z domu, po przejechaniu ok 4-5 km spalanie wyświetlane jest np. 8l/100, średnia prędkość 36 km/h (dotyczy to wskazań komputera "od uruchomienia") i nagle wskazania zużycia paliwa pokazują 0, średnia prędkość pokazuje się 90 km/h i kończę przejazd mając zużycie paliwa 2,0l/100 i prędkość średnia 85 km/h (teren dużego misatta ze światłami co 100m itd.) Ma to też oczywiście wpływ na zaniżenie średniego zużycia -błąd sięga teraz 10-15%.

Czy ktoś miał coś takiego? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki- jadę w środę do serwisu ale za dużo sobie po tym nie obiecuję bo najczęściej po podłączeniu komputera wygłasza się tekst błędów nie ma wszystko w porządku.....i skończy się tak jak z aktualizacją do systemu mulimedialnego- do dziś nie potrafią się z tym uporać...

Załączam zdjęcie20240806_112036.thumb.jpg.bf22c92e49f65ce6c9202a2e6a49e1cc.jpg jak to wygląda na wyświetlaczu nietety po pewnym czasie jak uruchomiłem telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...