Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przełączanie biegów Almera n16 1.5 98km manual


Marian32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Almer

Od razu proszę o przeniesienie jeśli taki temat jest, ja nie znalazłem. Mam pytanie odnośnie biegów pierwszego i drugiego. Od jakiegoś czasu chodzą dość ciężko, ja dam radę jeździć ale żona narzeka że jest duży opór. Pojawiło się to nagle, stawiałem auto na parkingu było ok, jak wsiadłem to już była zmiana oporu na jedynce i dwójce, tak jakby coś pękło lub urwało się nagle.

Do tej pory wymieniłem podparcie, osłonę, tuleję i sprężynę na lewarku. Profilaktycznie wymieniłem też olej w skrzyni i płyn w układzie sprzęgła, a także poduszkę tylną pod silnikiem. Może jest delikatna poprawa, ale ledwo wyczuwalna. Byłem u dwóch mechaników, z czego jeden powiedział że może skrzynia, ale może wybierak, a drugi wskazał na wybierak. Co do skrzyni, to żadnych dźwięków, skrzypienia, zgrzytania. Jeżdżę już pół roku i oprócz oporu na jedynce i dwójce, żadnych innych objawów. Chodzi mi jeszcze po głowie poduszka na górze pod akumulatorem, która trzyma skrzynię od góry...

Czy to może jednak skrzynia? Co myślicie jest sens wymieniać tę poduszkę, czy od razu szukać kogoś od skrzyni? Czy możecie polecić kogoś w okolicach Krakowa? Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Marian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...