Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Teleskopy tylnej klapy


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i padły już do końca teleskopy tylnej klapy w mojej Primerce :-(

Teraz klapa opada jak gilotyna, trzeba uważać na głowę i ręce :)

 

Gdzie mogę dostać takie teleskopy? Ile kosztują nowe, a ile używane? Czy ktoś, gdzieś regeneruje takie rzeczy?

 

Wiem, że gdzieś na forum byl podobny temat, ale nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skYwriter

Witaj, swego czasu widziałem na allegro nowy komplet siłowników tylnej klapy do primery sedan P10,P11. Cena dość wysoka : 70-80zł za sztukę.

Jeżdze już prawie rok z padniętyki teleskopami, dodam jeszcze, że mam spojler co potęguje wrażenie opadającego przecinaka, ale przy podnoszeniu można sobie mięśnie wyćwiczyć :lol: .

 

Zastanawiam się, czy nie zapytać o takie siłowniki na allegro ludzi co rozbierają primerki przywiezione, ale też nie wiadomo ile takie używki pociągną :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i padły już do końca teleskopy tylnej klapy w mojej Primerce :-(

Teraz klapa opada jak gilotyna, trzeba uważać na głowę i ręce :)

 

Gdzie mogę dostać takie teleskopy? Ile kosztują nowe, a ile używane? Czy ktoś, gdzieś regeneruje takie rzeczy?

 

Wiem, że gdzieś na forum byl podobny temat, ale nie mogę znaleźć :(

To był mój temat. Kupiłem auto z padniętymi i musiałem dokupić. Oryginalne w ASO 750 zł za sztukę :shock:

Ja nabyłem jakieś zamienniki w sklepiku po sąsiedzku po 76zł za sztukę ( cena do hatchbacka bez spojlera, do klapy ze spojlerem były po 81zł za sztukę ).

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój temat. Kupiłem auto z padniętymi i musiałem dokupić. Oryginalne w ASO 750 zł za sztukę :shock:

Ja nabyłem jakieś zamienniki w sklepiku po sąsiedzku po 76zł za sztukę ( cena do hatchbacka bez spojlera, do klapy ze spojlerem były po 81zł za sztukę ).

 

Właśnie! To był Twój temat :-) tak mi się zdawało.

Niezłe przebicie na tych teleskopach!! x10!! :shock: :shock: :shock:

ja mam klapę ze spoilerem, więc razem 162 zł, to jestem jeszcze w stanie przeboleć. Poszukam w swojej okolicy takie zamienniki. Ale gdybym nie mógł ich znaleźć, to poprosiłbym Cię o ich kupno i wysyłkę, ale to już dogadamy się poza forum, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam w swojej okolicy takie zamienniki. Ale gdybym nie mógł ich znaleźć, to poprosiłbym Cię o ich kupno i wysyłkę, ale to już dogadamy się poza forum, ok?

Nie ma problemu ;) Wprawdzie było to jakiś rok temu, ale myślę, że wciąż mają je w swojej ofercie.

Zadzwoń do JC, z tego co wiem sklep w którym ja zdobyłem swoje zaopatruje się między innymi u nich. A nóż były właśnie od nich wzięte?

Jak coś to daj znać, wszystkiego Ci się dowiem.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie rzeczy wogóle są regenerowalne i ktoś to robi?

Znalazłem takie teleskopy w Inter Carsie w cenie 129,52 zł za sztukę - klapa ze spoilerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie rzeczy wogóle są regenerowalne i ktoś to robi?

Znalazłem takie teleskopy w Inter Carsie w cenie 129,52 zł za sztukę - klapa ze spoilerem.

Podobno regenerują, ale gra jest chyba nie warta świeczki... Też się tym interesowałem swego czasu, ale w końcu zdecydowałem na kupno nowych.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem sprzedawców na Allegro i tak:

jeden sprzedawca ma za 70 zł /1 szt.

drugi 120 zl/2 szt. podobno super stan

 

Od obu są używane z demontażu angielskich wersji, więc nie wiadomo jak długo pociągną.

 

Nówki w ASO kosztują ok. 500zł/szt. :shock: :evil: :twisted: :shock: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zregenerować taki teleskop tyle że w Gdańsku http://www.amortyzatory.com.pl/

 

Zadzwoń do nich, możesz wysłać im teleskop pocztą a oni go zregenerują i odeślą.

Kiedyś miałem problem, po załozeniu spoilera teleskopy nie trzymały mi klapy. Założyli mi zaworki w teleskopach dobili więcej gazu i po problemie. Kosztowało to bodajże 80zł od sztuki.

Pozdrawiam

Tomi P10 1.6SRi 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za namiary, ale zobacz: Scyzor kupił rok temu takie teleskopy za 76 zł/szt. do klapy bez spoilera, a 81 zł/szt. kosztowały do klapy ze spoilerem. W tym momencie traci jakikolwiek sens regeneracji tych teleskopów. Nawet niech nowe w sklepie obok Scyzora kosztują po 100 zł/szt do klapy ze spoilerem, to i tak opłacałoby mi się fatygować Scyzora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób, które mają katalog części Nissana z numerami części wg producenta auta. Proszę mi podać numer części producenta sprężyny gazowej (teleskopu) klapy bagażnika Primery P11 prod. do kwietnia 99, klapa ze spoilerem, hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci się dowiedzieć cenę i dostępność tych amorków. Przed chwilą próbowałem do nich zadzwonić, ale nikt tam nie odbiera... Pracują od 10, albo wcale dziś nie pracują. Jak się coś dowiem, dam Ci cynk.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci się dowiedzieć cenę i dostępność tych amorków. Przed chwilą próbowałem do nich zadzwonić, ale nikt tam nie odbiera... Pracują od 10, albo wcale dziś nie pracują. Jak się coś dowiem, dam Ci cynk.

 

pzd

 

Dzięki, w tej chwili zależy mi na oznaczeniu producenta tej części. Znalazłem sprzedawce/producenta w Jeleniej Górze i komplet tych sprężyn kosztuje 110 zł!! z roczną gwarancją, nówki sztuki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w tej chwili zależy mi na oznaczeniu producenta tej części. Znalazłem sprzedawce/producenta w Jeleniej Górze i komplet tych sprężyn kosztuje 110 zł!! z roczną gwarancją, nówki sztuki :lol:

No to w tej kwestii Ci nie pomogę... Kiedyś w sieci była taka rosyjska strona z pełną rozpiską części i symboli serwisowych, ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Zadzwoń do ASO, powinni Ci podać wszelkie symbole.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie chcą mi podać numeru tej części :-( bo uważają, i słusznie, że klient jak dostanie ten numer, to idzie z nim do sklepu z zamiennikami i bierze częsci nieoryginalne, dużo tańsze.

 

Jakbyś znalazł sznurek do tej strony, to podeślij go. Mam niby typ i model tej spężyny, ale nie wiadomo czy to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znalazł sznurek do tej strony, to podeślij go. Mam niby typ i model tej spężyny, ale nie wiadomo czy to to.

Sznurka raczej nie znajdę, bo strona chyba już nie działa... A jeśli nie chcą Ci podać w ASO, to może w JC Ci podadzą...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem te sprężyny w firmie z Jeleniej Góry. Będą za jakieś 2-3 tygodnie. Znalazłem typ tych sprężyn, ale te które mam w samochodzie są do klapy bez spoilera o sile 665N, zamówiłem do klapy ze spoilerem o sile 730N. Koszt to 180 zł/komplet +8 zł przesyłka. Jak je zamontuję, to się pochwalę, mam nadzieję, że nie wybiją mi zębów przy otwieraniu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy klapa po otwarciu jej z kabiny dźwignią powinna sama się podnieść, czy tylko odblokować i nieznacznie (max 1 cm) unieść? Mówię o sedanie oczywiście.

 

Po poprzednim właścicielu odziedziczyłem moim zdaniem dziadowski spoiler i nie wiem, czy nakleił go po prostu nie zmieniając sprężyn gazowych czy jest on seryjny i wszystko jest ok.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, moja Primcia to hatchback i nie mam otwierania z kabiny tylnej klapy, tylko z tyłu, naciskając zamek. A jeśli nie wiesz jak ten spoiler został zamontowany, to może da radę zdjęć plastiki z klapy od spodu? Pewnie będzie widać śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.eurotechnika.com.pl dostawca/producent zamieścił dane i ceny teleskopów do samochodów osobowych w tym dla aut NISSAN .Podaje oznaczenia oryginalnych teleskopów (producent STABILUS ). Jeśli ktoś zdobył w tych oznaczeniach "wiedzę" byłoby dobrze zweryfikować tabelę i zamieścić na Fotum jednoznaczne dane siłowników-teleskopów dla P11 i P10 w wszystkich odmianach.(przywiłać numer tabeli).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.eurotechnika.com.pl dostawca/producent zamieścił dane i ceny teleskopów do samochodów osobowych w tym dla aut NISSAN .Podaje oznaczenia oryginalnych teleskopów (producent STABILUS ). Jeśli ktoś zdobył w tych oznaczeniach "wiedzę" byłoby dobrze zweryfikować tabelę i zamieścić na Fotum jednoznaczne dane siłowników-teleskopów dla P11 i P10 w wszystkich odmianach.(przywiłać numer tabeli).

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że można zrobić to w ten sposób, żeby każdy posiadacz Nissana spisał oznaczenia z siłowników/sprężyn gazowych/ , które są u niego i wysłać maila do Eurotechniki. Zamienniki mają zupełnie inne oznaczenia niż Stabilusy.

 

W oznaczeniu tych sprężyn Stabilusa występuje wartość siły w Newtonach, innych oznaczeń nie umiem rozwikłać. Przypuszczam, że są tam zakodowane wymiary, rodzaj montażu do karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej w tym temacie poprzez strony internetowe STABILUS można odczytać na http://www.sachs-boge.co.uk :

 

Primera 96-99 (P11) Hatchack Data: 110.96-99 , Part Number 9176 HK

O.E Namber/STABILUS 9045 6F 100

 

Trzeba by było poskładać te wszystkie "numerki" do jednej tabeli dla wszystkich Primerek i ustalić jakie stosować oznaczenia. Ta str. internetowa zawiera oznaczenia katalogowe sporej ilości aut ,w tym i Nissan. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...