Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Teleskopy tylnej klapy


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc dalej w tym temacie poprzez strony internetowe STABILUS można odczytać na http://www.sachs-boge.co.uk :

 

Primera 96-99 (P11) Hatchack Data: 110.96-99 , Part Number 9176 HK

O.E Namber/STABILUS 9045 6F 100

 

A widzisz, u mnie są oznaczone 9445J_coś tam. Poza tym nawiązując do wcześniejszego Twojego postu, wystarczy spisać oznaczenia ze sprężyny i wysłać maila/info na gg do Eurotechniki. Nie ma problemu z uzyskaniem od nich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam sprawę... jestem właśnie na bieżąco.

 

Mnie też padły... w sumie padł jeden... nigdzie nie mieli zamienników... w ASO wiadomo... stabilusa znaleźć nie udało mi się...

 

Gdzieś wyczytałem, że pasują od Mondeo - wymiarowo tak (mondeo I hatchback), natomiast siła niby za mała (600N w oryginale, 515N chyba w Mondeo - ciężko mi ocenić, być może by wystarczyły).

 

W końcu udało się w eurotechnika.com.pl - teleskopy do WP11.144 za 135 z przesyłką za zaliczeniem. Zamontowane w weekend. Produkcja gdzieś na Węgrzech (takie napisy na torebkach). Działają dobrze.

 

Ale trzeba było się uzbroić w dużo cierpliwości. Nie odpowiadają na maile, nie odbierają telefonów. Dziwnie trochę.

 

Jak już zapomniałem i zbierałem na oryginały, to nagle Pani zadzwoniła, ze teleskopy gotowe (w sumie z 5-6 tygodni od momentu kiedy się spytałem "czy są" do momentu kiedy dostałem przesyłkę). Na szczęście doczekałem...

 

Pozdrawiam,

 

Adam.

 

P.S. padł teleskop padły teleskopy tylnej klapy bagażnika primera kombi WP11 WP11.144 zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz p11 mam też mk2 i właśnie w golfie nie tyle zregenerowałem teleskopy klapy,co zmieniłem kąt pracy tłoczka poprzez podgięcie otwartego teleskopu.Po tym zabiegu od roku teleskopy trzymają,a mam klapę ze spojlerem.

Póki sie nie kupi nowych to jest to jakiś sposób,żeby nie dostać klapą w głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem, kupiłem używki oryginalne w Auto Marpo- tel. 071-329-61-01...03. 50 za sztuke i śmigają nawet nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez padł jeden teleskop. Wykręciłem podjechałem do sklepu Fota i mi dobrali w 5min :) zapłaciłem 40zł. Najlepiej zdemontować i pojechać do jakiegoś sklepu. od 2 lat wszystko działa jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżenie tematu : Panowie jakiś rok temu zamontowałem sobie siłowniki tylnej klapy bo poprzednie padły już ze starości. Wybrałem z neta siłowniki polskiej firmy o mocy 665N, założył mechanik i nie jestem zadowolony. Klapa pędzi do góry i niestety uderza na samej górze, brak amortyzacji. To powoduje, że muszę za każdym razem asekurować klape żeby nie pizgła. Ze ściąganiem są większe jaja bo tak mocno trzyma, że ostatnio jak kumpel próbował ściągnąć ją na dół to złapał za uchwyt od wewnątrz i została mu cała osłona plastikowa w ręce a klapa nie drgnęła. Jakie siłowniki macie w swoich klapach o jakiej mocy, chciałbym po prostu przy otwieraniu klapy puścić ją i żeby się amortyzowała na górze. Czy ta wyrwana osłona klapy da się jakoś zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kombi?

Jak bede pamietał to można zobaczyc na Nnm.

A plastik pewnie na kołkach to można spowrotem zamontować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o kombi?

Jak bede pamietał to można zobaczyc na Nnm.

A plastik pewnie na kołkach to można spowrotem zamontować .

 

Mam hatchback'a. A Ty u siebie możesz pozwolić sobie na puszczenie klapy w połowie drogi i ona ładnie u góry wyhamuje? Bo tak to chyba powinno wyglądać, no nie? A ja muszę cały czas dłonią asekurować żeby klapa nie pizła. Tę osłonę na kołkach to można jakoś samemu zamontować, robiłeś to kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie tematu : Panowie jakiś rok temu zamontowałem sobie siłowniki tylnej klapy bo poprzednie padły już ze starości. Wybrałem z neta siłowniki polskiej firmy o mocy 665N, założył mechanik i nie jestem zadowolony. Klapa pędzi do góry i niestety uderza na samej górze, brak amortyzacji. To powoduje, że muszę za każdym razem asekurować klape żeby nie pizgła. Ze ściąganiem są większe jaja bo tak mocno trzyma, że ostatnio jak kumpel próbował ściągnąć ją na dół to złapał za uchwyt od wewnątrz i została mu cała osłona plastikowa w ręce a klapa nie drgnęła. Jakie siłowniki macie w swoich klapach o jakiej mocy, chciałbym po prostu przy otwieraniu klapy puścić ją i żeby się amortyzowała na górze. Czy ta wyrwana osłona klapy da się jakoś zamontować?

 

 

Ja zamawiałem siłowniki nowe firmy maxgear 665N i też mi klapę wyrywa jak dochodzi do końca, a nie wiem jak sobie z tym poradzić. Co do osłony pokrywy bagażnika, miałem to samo, w ręce została. Trzeba by do niej kupić nowe spinki dwuczęściowe. Niestety miałem problem ze znalezieniem takich. Jedną inną sobie dobrałem, ale kosztowała 2,60 zł, a potrzebne jest ich ponad 10 to sobie darowałem i przykręciłem osłonę solidnie na blachowkręty - teraz już na pewno nie puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja za to odradzam kupno teleskopów firmy: QUINTON HAZELL ! Kupiłem to gówno na początku tego roku i już od ponad miesiąca klapa leci na łeb, i to bez względu na temperaturę na dworze. Tak bym jeszcze próbował to zareklamować ale posiałem gdzies paragon.

Teraz skłaniam sie ku polskiej produkcji: KROSNO. Najtaniej za 60zl sztuka udalo mi sie znalesc. Jak oceniacie teleskopy tej marki ? Warto brac?

Potrzebuje do klapy ze spojlerem, w katalogu KROSNO znalazlem takie parametry, mam nadzieje, ze wlasciwe :

http://www.fakrosno.pl/tmpl/produkt_PL.php?produkt=570

Numer: 23975

[

X ]

Marka: NISSAN Model: Primera (P11) EQ5 Rocznik: 06/96-03/02 Zastosowanie: klapa bagażnika ze spoilerem - hatchback Średnica tłoczyska: 10 mm Średnica cylindra:22 mm L max: 520 mm Skok: 185 mm Siła F1: 730 N Mocowanie od strony tłoczyska: 7b Mocowanie od strony cylindra: 7b Nr oryginalny: 90452-2F715, 90452-6F126 * - jest oznaczeniem typu sworznia. (zobacz katalog mocowań i sworzni)

7b-7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi i nie napiszę jak silne są siłowniki u mnie bo napisy na nich wypłowiały ale przy doborze siłownika trzeba się kierować nie tylko jego siłą udźwigu ale także długością skoku siłownika. Jeśli ten wymiar będzie zbyt duży to klapa będzie "pizgała" na zawiasach o nadwozie.

bikerenko załóż z powrotem jeden siłownik stary i raczej klapa nie będzie "pizgała"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No nic...zamówiłem teleskopy KROSNO w/w model. Dam za jakiś czas znać jak sie sprawują.

 

Juz zamontowane. :whistle: W końcu bez obaw o ucięcie głowy mogę cos z bagaznika wyjąć. W/w model z KROSNA pasuje jak ulał. Mała rzecz a cieszy! Poza tym teleskopy są sporo grubsze od tych badziewi co miałem wczesniej. Mam nadzieje ze tym razem posłużą znacznie dłużej.

No i w końcu zaczyna dochodzic do zdrowej sytuacji na polskim rynku, gdzie jest człowiek dumny z polskich produktów ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość michal17781

Ja w zeszłym roku zakupiłem z fabryki amrow z Krosna. Zadzwoniłem, gość mi dopasował, przesłał do domu i git. Jest OK. Koszt to 100 zl za 2 szt + koszty przesyłki chyba 15 zł. Jestem zadowolony z tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie, temat dawno nie odwiedzany ale mam primerę W10 1996r no i padły teleskopy tylnej klapy, czy np. od P10 lub W11 będą pasowały do mojego modelu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, skoro kolega Sam88 odkopał już temat to mam pytanie czy tanie zamienniki z allegro dadzą rade? Kupował ktoś takie?

http://allegro.pl/silowniki-teleskopy-klapy-tyl-nissan-primera-p11hb-i4015671822.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam siłowniki najtańsze jakie były z rabatami w auto euro ( cena coś ok 50zł / 2szt), i w hb ze spoilerem dają radę już przez rok, myślę że jeszcze z rok pożyją bo dobrze trzymają, a siłowniki są te słabsze do wersji bez spoilera

Edytowane przez marlos90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Kupie jakiekolwiek bo ciężka ta klapa jak cholera, żona nie daje rady jej utrzymać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz te o sile 670n. To zamontuj najpierw 1. Zależy od producenta czy podaje faktyczny pomiar siły wyrzutu!? U mnie nie dało rady odrazu zamontować 2nowych bo klape by chyba wyrwało z zawiasów i zawineło na dach ;-) Tak napierdzielało! Dopiero po pół roku dołożyłem 2 nowy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...