Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wkłady do lusterek


Gość Sergio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja muszę zapytać gdzie dorwałeś ten wkład (szkło z plastikiem) bo od 3 tyg. próbuję trafić taki na allegro i nic.Albo całe lusterka,albo samo szkło a jak już to z uniwersalnym nie fabrycznym plastikiem.

 

Odchyl lusterko (będzie łatwiej),przesteruj silniczek na maksa w lewo, włóż patyczek w swoje miejsce,wkład włóż do obudowy jak najbliżej jej prawej krawędzi i przesuń w lewo coby zatrzaski te z prawej strony się wsunęły w uchwyt, jak masz pewność że są na swoim miejscu z wyczuciem dociśnij wkład z lewej strony ,zaskoczą zatrzaski "lewe" i po robocie. Ja to robię w 10 sek. bez jakichkolwiek narzędzi.Wydaje mi się nawet,że użycie śrubokrętów itp. może tylko zaszkodzić (uszkodzić szkło lub plastiki).

 

Jak Ci wkład nie pasuje albo nie podoba to z chęcią odkupię :D .

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedź. Niestety włożyłem roztrzaskany wkład z powrotem do czasu kiedy nowego nie kupię, bo mi zawisł na kabelkach od ogrzewania po "przygodzie". Właśnie docisnąć mojego się za bardzo nie da bo jest rozsypane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie całych wkładów lusterek z podgrzewaniem i bez to mogę polecić ten sklep - http://www.autolusterka.pl Zapewne wysyła kurierem.

Po przekopaniu internetu i całego miasta dopiero tam kupiłem za rozsądną cenę.

Edytowane przez Grimm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę sie dowiedzieć u siebie, wiem, że miał jeden lewy wkład ale nie grzał, czyli trzeba by było matę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie całych wkładów lusterek z podgrzewaniem i bez to mogę polecić ten sklep - http://www.autolusterka.pl Zapewne wysyła kurierem.

 

Zadzwonię tam jutro w takim razie.

A ten plastik pod szkłem mają taki z rantem jak fabrycznie post-28785-0-44966400-1298190725_thumb.png

czy taki uniwersalny jak ten post-28785-0-07280400-1298190783_thumb.png

 

Aha, no i nie chcę tutaj zasiewać czarnych wizji.To też nie jest tak ,że te wkłady są zupełnie nie dostępne, w serwisie spokojnie można zamówić oryginał za 180 pln. co nie jest wysoką ceną tylko po prostu nie każdy ma blisko do serwisu :( a oni wysyłki nie prowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają i pasują jak oryginalne, wkład plastikowy jest z zaokrąglonym rantem jak fabrycznie.

Z założeniem było zero problemów no i dostałem szkła asferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają i pasują jak oryginalne, wkład plastikowy jest z zaokrąglonym rantem jak fabrycznie.

Z założeniem było zero problemów no i dostałem szkła asferyczne.

 

Dzięki ,jutro dzwonię tylko coś mi to wygląda,że trzeba odebrać na miejscu a wtedy klops.A ile Cię to kosztowało u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego truedomel jak się dowiesz co i jak to podziel się informacjami na forum.

 

http://www.autolusterka.pl/kontakt.html

 

No to sprawa wygląda tak,że obecnie nie mają całych wkładów tylko szkła bez plastiku,a w dodatku bez maty grzewczej.Jak ktoś ma tylko zbite (pęknięte)szkło a cały plastik, to proponują przysłać przekładają matę montują w plastik i odsyłają,o cenę nie pytałem bo i tak nie skorzystam więc głowy nie zawracałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik Tu mają wkłady, niestety bez maty grzewczej.

 

Też do nich dzwoniłem, sprawdzili po nr.VIN i ku mojemu zdziwieniu wbrew temu co piszą/piszemy na forach (chyba nawet w tym temacie),że do każdej P11 były identyczne wkłady to jednak tak nie jest i te ich wkłady nie pasują do mojej Primery.Te co oni mają są na foto faktycznie jakieś bardziej zaokrąglone i widocznie przeznaczone do jakiejś skromnej partii naszych Primerek, w innym razie dawno by już sprzedali bo to chodliwy towar.Ale jak już wcześniej wspomniałem i co też chyba uczynię w ASO Nissana można takie zamówić za 180pln, i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11 i p11.144 mają takie same lustra, bardziej zaokrąglone mają p10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11 i p11.144 mają takie same lustra, bardziej zaokrąglone mają p10

 

W takim razie ASO Nissana w Rybniku się myli i wkład który mają do P10 określają jako wkład do P11.

Nie zaprzeczam to też możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem może jak modele się nakładały a może ja się mylę, ale jak poszukasz na allegro to masz też rozgraniczenie P10 i reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego lusterka z linku do dla mnie wygląda na idento jak mam u siebie. Mają mi dać znać czy mają podgrzewane do mojego Nissana, a jak nic nie wypali to kupię to szkiełko Klik. Mi osobiście szkoda płacić 180zł za org. wkład lusterka, btw. dużo dobrych opinii ma ten sprzedawca a sporo wkładów ma do innych autek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukał bym z pełną ramką, jakby co mogę się dowiedzieć u siebie

 

albo sami zadzwońcie Wojtek 502 098 657 gość zajmuje się lusterkami i reflektorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego lusterka z linku do dla mnie wygląda na idento jak mam u siebie. Mają mi dać znać czy mają podgrzewane do mojego Nissana, a jak nic nie wypali to kupię to szkiełko Klik. Mi osobiście szkoda płacić 180zł za org. wkład lusterka, btw. dużo dobrych opinii ma ten sprzedawca a sporo wkładów ma do innych autek.

 

Tak tylko ten sprzedawca dołącza do szkieł uniwersalny uchwyt bez rantu, nie powiem żebym był jakimś estetą ale ja nie chcę mieć innego lust. lewego a innego prawego, ale to już kwestia gustu.No i jeszcze trzeba mieć świadomość ,że taki uniw. wkład ma mniejszą skuteczność grzania ze względu na dużo mniejszą powierzchnię maty grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu przepaliła się mata grzewcza oryginalna.

Powód? Wg mnie jakiś partacz w fabryce przyklejał tą matę i wystawała troche poza lusterko. Jak się nie trudno domyślić tam się przepaliła właśnie.

Po tym wsadziłem szkło lustra - zamiennik i przykleiłem matę z Allegro. ekekt jest taki że rzeczywiście brakuje grzania paska może 1 cm powierzchni z prawej strony ale co do skuteczności to akurat w tym przypadku szybciej się nagrzewa niż oryginalna.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Właśnie zabrałem się do naprawy podgrzewania lusterka.Jestem pewien,że uszkodzeniu uległa mata grzewcza.Lusterko udało mi się wyjąć bez większych kłopotów.Ale mam mały problem bo nie wiem jak odczepić szkło lustra od obudowy plastikowej żeby móc się dostać do maty grzewczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabrałem się do naprawy podgrzewania lusterka.Jestem pewien,że uszkodzeniu uległa mata grzewcza.Lusterko udało mi się wyjąć bez większych kłopotów.Ale mam mały problem bo nie wiem jak odczepić szkło lustra od obudowy plastikowej żeby móc się dostać do maty grzewczej,

 

To jest wykonalne ale robota dla cierpliwych.

Jak już wyjąłeś ten wkład plastikowy z lustrem to ono jest jaku do niego wpasowane w środek.

Nie rób nic na siłę bo lustro strzeli.

Bierzesz to do domu, suszarka do włosów w rękę i podgrzewasz cały ten plastik.

Uważaj żeby się nie poparzyć !

Jak plastik zostanie podgrzany to raz że stanie się bardziej plastyczny a dwa że się trochę rozszerzy.

Wtedy można przystąpić do delikatnego wyciągnięcia lustra. Najlepiej mieć jakieś narzędzie do podważenia które nie ma ostrych kantów.

Jak już się uda wyciągnąć lustro to odklejasz starą matę - możesz również pomóc sobie suszarką.

Następnie benzyną zmywasz resztki kleju tak by było czyste lustro i przyklejasz nową matę.

Nie wiem jakie maty kupiłeś ale zwróć uwagę jak nowa mata ma wyprowadzenia. Być może będzie coś trzeba skorygować w tym plastiku z lustra.

Wkładamy analogicznie jak przy wyciąganiu wspomagając się suszarką.

Całość trzeba robić uważnie. Mi za pierwszym razem się udało a jak robiłem taką akcję drugi raz to zgubiła mnie rutyna i za szybko chciałem to zrobić i było trach. Skończyło się na szkle zamienniku które nawiasem mówiąc jest trochę mniejsze niż oryginał i nie siedzi tak ciasno w tym plastiku.

Pozdrawiam.

Bart.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie wiem jakie maty kupiłeś ale zwróć uwagę jak nowa mata ma wyprowadzenia. Być może będzie coś trzeba skorygować w tym plastiku z lustra.

 

I tu jest pies pogrzebany. Powiedzcie proszę jak tą matę uniwersalną która ma takie "oczka" atrium2.jpg

 

przerobić żeby można było to podłączyć z tymi dwiema wtyczkami(do nagrzewania) na 2 kabelkach które są w mojej obudowie ?!

8149934949be64ff.jpg

Edytowane przez arnua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym problem bo nie rozumiem? Kabelki są luźne więc pozostaje jedynie troszkę przerobić ten plastik gdzie lustro wchodzi żeby za bardzo nie wyginać tych blaszek z maty. Jak będą styki za luźne to trochę je przygiąć. Żadnej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...