Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czy Wam P11 też tak paruje w środku?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P11 ma jakiś problem z wentylacja. U mnie w nowym aucie szyby parowały też parowały, a po włączeniu klimy przy bardzo wilgotym powietrzu lub przy dużych mrozach tylne szyby były i są cały zaparowane lub pokryte szronem (!). A z innych osobistych doświadczeń mogę dodać, że teściowa narzeka na brak powietrza na tylnym siedzeniu i grozi natychmiatową utratą przytomności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam to samo, zauwazyłem ze po załozeniu gazu jeszcze bardziej. mam jeszcze inne zjawisko. Rano po mroxnej nocy lód na szybach ale od srodka, najbardziej na tylnych (czy to od gazu). Ludzie dziwnie sie patrza jak skrobie równiez od srodka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano po mroxnej nocy lód na szybach ale od srodka, najbardziej na tylnych (czy to od gazu). Ludzie dziwnie sie patrza jak skrobie równiez od srodka :roll:

Hi hi hi - też tak skrobałem w sunny. Nie sądzę żeby to było od gazu bo taką samą sytuację miałem w Sunny, który nie był zagazowany :!: Dzieję sie tak zawsze jak są zaparowane i złapie mrozek to się zaraz lód robi :!: Tylko czemu tak paruje :?: Niestety dokładne wyczyszczenie szyb od srodka (jak sugerowano wyżej) nic nie pomogło, więc zostaje chyba tylko wymiana filtra przeciwpyłkowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się, Monia, nie nabijaj, ty lepiej dobrze poradź ;-)

 

hehe, dopiero teraz to przeczytałam, ale mam zapłon!!! hie :lol: ja tam czyszczę ręcznikami papierowymi i chyba parują z innego powodu! szczególnie tył, ale co mnie to.......ja siedzę z przodu! ;-)

To nie to samo co mycie szyb w domu, tam jest dobry dostęp, a przednia szyba samochodu od wnętrza zawsze sprawia mi problem...

 

dokładnie, w aucie trzeba się sie trochę powyginać, aaale trochę gimnastyki nie zaszkodzi ;-)

 

p.s. zwojowałeś cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokładne wyczyszczenie szyb od srodka (jak sugerowano wyżej) nic nie pomogło, więc zostaje chyba tylko wymiana filtra przeciwpyłkowego.

W piątek z czystej ciekawości zajżałem do tego filtra przeciwpyłkowego coby skontrolować w jakm jest stanie :?: . Wyjmuje i oczom nie wierzę. Normalnie posypała się z niego ziemia z liściami, no takiego syfu jeszcze nigdy nie widziałem :shock: . Wyglądał jakby nigdy nie był wymieniany a autko ma przejechane 171tys km :!: . No wię c wziąłem ten filtr do domu i wyczyściłem (bo nie miałem nowego, a szkoda bo napewno bym wymienił). Przyniosło to taką korzyść że dziś mi szyby już nie parowały i wogule tak jakoś lepiej to powietrze było wdmuchiwane do środka. Ciekawe ile czasu będzie dziąłało ale na razie jest OK.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_knm

No i na razie nic nie zrobiłem z naklejkami (a raczej pozostałościami po nich) - okazało się, że u szwagra w domu nie ma suszarki, a ja jakoś nie pomyślałem, żeby wziąć z domu.

 

Swoją drogą ktoś mi mówił, że ładnie rozpuszczalnikiem się da zmyć. :idea:

 

Jak się pozbędę, to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapchany filtr przeciwpyłowy, który znajduje się pod schowkiem prawym. Można go zdemontować odkręcając 5 śrób i wypinając z 2 zaczepów, wtedy schodzi schowek i jest dojście do nawiewu.Filtr znajduje się między wentylatorem a nagrzewnicą. Trzeba odkręcić podłużną zaślepkę (gr okolo 3cm, dł okolo 20) pod którą znajduje się filtr. Na zimę proponuję go wyciągnąć, a wiosną założyc świerzy. Miałem dokładnie to samo. A po wykonaniu tej operacji się uspokoiło.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

w mojej p 11 mam problem z dmuchawa tzn niewiem moze tak ma byc wiec prosze o porade?? czy macie tak ze po wyjeciu filtra kabinowego p-pylkowego z duchawy powietrze przez otwor filtra idzie super ale po zatkaniu tego otworu idie juz ciezko i na max biegu dmucha kiepsko na szyby? jaki moze byc tego powod???? dodam tylko ze auto ma klime i jest z 98 roku dziekuje i czekam na odpowiec jesli ktos cos wie? POZDRAWIAM ADAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przeczytalem temat oglednie i chcialem tylko dodac ze w samochodzie mojego ojca bylo dokladnie tak samo z tym parowaniem. Pomoglo oczyszcenie filtra przeciwpylkowego, zrobil to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej p 11 mam problem z dmuchawa tzn niewiem moze tak ma byc wiec prosze o porade?? czy macie tak ze po wyjeciu filtra kabinowego p-pylkowego z duchawy powietrze przez otwor filtra idzie super ale po zatkaniu tego otworu idie juz ciezko i na max biegu dmucha kiepsko na szyby? jaki moze byc tego powod???? dodam tylko ze auto ma klime i jest z 98 roku dziekuje i czekam na odpowiec jesli ktos cos wie? POZDRAWIAM ADAM

 

 

Zawsze i w każdym samochodzie lepiej daje dmuchawa bez filtra przeciwpyłkowego. Klima też to utrudnia troszkę dlatego nie którzy wyciągają filter przeciwpyłkowy na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u szklarza samochodowego i pytałem się, co na to można poradzić. Poradził przemyć denaturatem szybki.

 

Szklarz musi lubić denaturat :lol:

 

To chyba trochę będzie śmierdzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BEDZIEK

U mnie w P10 zachodzą tylko tylne boczne ale niezawsze!Wystarcza mi jazda na 2biegu muchawy i już odparowywują!Moim zdaniem trzeba dobrze czyścić samochód, ja robie to średnio raz na dwa tygodnie. Raz na miesiąc myje szybki dobrym płynem i nie mam problemu z parowaniem!A i jeszcze coś: cały czas jeżdze na włączonej dmuchawie na 1biegu wentylacja skierowana na przednią szybe!Powinno to pomóc!Jeszcze nigdy nie musiałem nawet przy 4osobach używać klimy do odparowania szyb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Rabbit ma rację!

Filtr jest na 100% zapchany, sam to przetestowałem. Szyby mi parowały niemiłosiernie a nie posiadając klimy było to naprawde dużym utrudnieniem...

 

Dopiero delikatne przecieki po deszczy na prawą przednią wycieraczkę zmusiły mnie do oddania Primerki do naprawy.

 

Szukając miejsca przecieku w warsztacie wymienili mi również filtr o którym mowa- i był kompletnie zapchany, zabity, zawalony jakimiś pyłami !

 

Po jego wymianie - nie ma śladu parowania szyb - a sobie spokojnie włączam nawiew na "1".

 

Pozdrawiam posiadaczy Nissanów

andriejewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie dolacze do tematu bo tez mialem podobna sytuacje. Sprawe rozwiazalem za jakies 5zl na stacjach benzynowych sprzedaja preparat hmmm teraz nie pamientam jaki ale moge sprawdzic (przeciw roszeniu szyb) Spryskujesz tym spreyem szybe pozniej sciereczka i jak reka odja, przynajmniej u mnie i to czolowa na bocznych nie probowalem, ale obiecuje sprobowac i zdam relacje po pierwszym deszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki czy zauwazyliście może że w momencie przełączania nawiewiu na samą szybę automatycznie sie włącza klima, tak jest w większości aut czyli to jest normalne ze należy korzystać z klimy nawet zimą czy jesienią wtedy odparowuje szybko

a jak ktoś płacze ze mu wiecej pali to niech sie męczy, trzeba korzystać z dobrodziejstw i wynalazków nauki a jak juz sie korzysta to i trzeba za to zaplacić, ja wole mieć szybe odparowana w dwie sekundy niż zaliczyć GONGA przez to że nic nie widzę przed autem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy i koleżanki czy zauwazyliście może że w momencie przełączania nawiewiu na samą szybę automatycznie sie włącza klima, tak jest w większości aut czyli to jest normalne ze należy korzystać z klimy nawet zimą czy jesienią

Tak jest przy klimie automatycznej.

 

wtedy odparowuje szybko

Ale przecież nikt nie napisał, że tak nie jest

 

a jak ktoś płacze ze mu wiecej pali to niech sie męczy, trzeba korzystać z dobrodziejstw i wynalazków nauki a jak juz sie korzysta to i trzeba za to zaplacić

A czy ktoś, kto nie ma klimy w aucie również skorzysta z tej "rady" :?: Pytającemu chodziło pewnie ogólnie, czy ten typ tak ma, bo są na świecie samochody, gdzie szyba czołowa nie paruje tak szybko.

 

Inni podzielili się swoimi uwagami na ten temat, a to, czy płaczą czy nie z powodu spalania, to chyba niewiele wnosi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle sie wyraziłem w zasadzie napisałem odpowiedź dla niejakiego SCYZORA któremu nie widzi sie jeżdzenie zimą z klimą i tu usłyszałem głśny płacz z powodu tego ze klima powoduje wieksze spalanie

urażonych przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...