Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czy Wam P11 też tak paruje w środku?


Gość Scyzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja znam jeszcze metode na parujace szyby :) trzeba dobrze umyc szybe i pozniej natrzec ja mydlem tylko ze na sucho - suchym mydlem i pozniej szmatka wetrzec ladnie w szybe - nie widac tego i szyby tez nie paruja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam jeszcze metode na parujace szyby :) trzeba dobrze umyc szybe i pozniej natrzec ja mydlem tylko ze na sucho - suchym mydlem i pozniej szmatka wetrzec ladnie w szybe - nie widac tego i szyby tez nie paruja.

 

Przyznam ze nie slyszalem :) .

Ja uzywam plynu do mycia naczyn, a nastepnie wycieram do sucha szmatka z microfibry.

Nie zapobiega w 100% parowaniu. lecz po wlaczeniu nadmuchu po ok 1 min nalot ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakiś czas temu (miałem Renówkę, więc niemiło wspominam ten okres :) ) mechanik uświadomił, że oprócz filtra p/pyłkowego bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o parowanie szyb, ma stan płynu chłodzącego. Trudno było uwierzyć, ale po wymianie płynu - świat stał się o wiele bardziej wyraźny :)

Dzisiaj od 3 lat pomykam P10 z 94/95. Do filtra przyznam, że nie zaglądałem przez ten czas, ale płyn w chłodnicy mam OK, i z parowaniem nie ma problemu. Nie muszę nawet używać klimy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym się dołączyć do narzekań na parowanie szyb. Mam drugą primerę, pierwsza P10 teraz P11 i jak u prawie wszystkich, ten problem z parującymi szybami. Myślę, że troszkę za słabe jest przewietrzanie kabiny, ale to problem konstrukcyjny i na to nie poradzimy, parują wszystkie szyby a tylne boczne to nawet po bardzo długiej podróży nie odparowują, na pewno wymiana filtrów i czyszczenie szyb specjalnymi środkami pomoże. Włączenie klimy powoduje obniżenie temperatury szyby i para znika praw fizyki nie zmienimy ;) To tak jak wyciągamy zimny napój z lodówki i też na nim skrapla się para wodna znajdująca się w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jeśli się mylę, ale używanie klimy nie tyle powoduje schłodzenie szyb, ile wysusza powietrze w kabinie - i to właśnie dzięki temu szyby szybciej odparowują :)

Dokładnie - zimne powietrze mniej wilgoci zawiera.

Mój sposób na parującą szybę: umyć porządnie od środka oczywiście, wytrzeć porządnie do sucha, spryskać (wetrzeć szmatką) octem, tak octem spirytusowym i wytrzeć ponownie do sucha. Jak nie palicie fajek w autach to miesiąc bez parowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Tak w ramach nawiewu. Po nastawieniu temperatury ogrzewania oraz nadmuchu np. na szyby, ciepłe powietrze leci mi tylko na szybyi lekko z boku -zaś ze środka delikatnie ale chłodne - dlaczego nie ciepłe? Mam coś zepsute czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11 masz taki przełącznik na środku "ciepłe-zimne" ale to zależy jak tam wieje od ustawienia nawiewów czy na nogi, czy na szybę, czy na kabinę i jak ustawisz na kabinę to będzie wiało mocniej ale znów wszystko zależy od filtra kabinowego - czy jest i w jakim stanie. Praktycznie u mnie wytrzymuje z rok (ok 30 000 przebiegu) i myślę że najlepiej go wymieniać na jesień (chociaż mogą być inne opinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Również mam problem z parującymi szybami. Filtr kabinowy wymieniałem rok temu. Dywaniki mam z przodu welurowe. Klima (układ) może być trochę "zaniedbany". Jak włączam gorące powietrze na szybę (lub klimę) to szyba odparowuje. Z reguły uchylam minimalnie szyby z przodu i jest git. Czytam Wasze wpisy i moje wnioski, co robić:

* przyzwyczaić się, bo Nissany tak mają;

* wymienić dywaniki na gumowe;

* przeczyścić klimę (dezynfekcja, itp.);

* umyć szybę (płyn do mycia szyb + ścierka) a potem przetrzeć ścierką nasączoną octem.

 

Zgadza się?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...