Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Uruchamianie silnikaa immobilizer


Gość michau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj odebrałem moją Primerę P10 po remoncie (sprowadzona z Niemiec puknięta). Mam pytanie.Jeśli mam zamknięte auto, otworzę je wejdę do środka przekręcam stacyjkę, gaśnie czerwona dioda z przodu na kokpicie i silnik uruchamia się. Natomiast jeśli po jeżdżeniu prakuję gaszę silnik ale nie zamykam drzwi bo auto jest na podwórku to po włożeniu kluczyka w stacyjkę dioda nie gaśnie. Auta nie można wtedy uruchomić. Po wduszeniu na pilocie klawisza otwierania drzwi dioda gaśnie ale auta i tak nie mogę uruchomić. Lekarstwem jest zamknięcie pilotem auta ze mną w środku otwarcie go i wtedy uruchomienie silnika. czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na immobilizer, ale że sam się uzbraja przy nie zamkniętym aucie to chyba coś nie tak. Kumpel miał podobnie w Beemce, ale zbyło to połączone z alarmem. Jak czasem siedzieliśmy w aucie to co chwile wciskał przycisk na pilocie, bo inaczej to mu się alarm uzbrajał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
czy to normalne?

To zdecydowanie nie jest normalne. Auto powinno odpalać za każdym razem jak wkładasz kluczyk do stacyjki, niezależnie od tego czy stało z otwartymi drzwiami czy z zamkniętymi. Wygląda mi to na jakiś problem na styku centralnego zamka z immo. Pewnie bez przeprogramowania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość marekmarecki

Witam!

Mam podobny problem. Też odebrałem autko od lakiernika (puknięty lekko zderzak) to było do 2 tygodni temu. I od tamtej pory mam problem z ... no właśnie z czym? Chyba z immobilizerem.

Mam pilot LUCAS 3TXA który otwiera i zamyka drzwi (centr. zamek) i włącza i wyłącza immobilizer. Od tamtej pory czasami nic nie reaguje nie otwiera drzwi i nie wyłacza immobilizera a czasami wyłączy immobilizer a nie otworzy drzwi. Jeszcze jakby wyłaczał immobilizer zawsze to mógł bym sobie drzwi kluczykiem otworzyć ale tak nie jest. Czasami popstrykam pilotem różne kombinacje przycisków i coś zaskoczy i mogę odpalić a czasmi jak kleme zdejme to pomaga ale nie zawsze. A jeszcze innym razem wszystko działa bez zarzutu :!:

Męczę się z tym juz ponad tydzień. Byłem u jakiegoś gościa co alarmy naprawia ale chyba cienki jest bo powiedział że to fabryczne jest i nic on nie poradzi. Sprawdził tylko pilot i powiedział, że jest dobry ale jakos nie wiem czy mu ufać. Planuję wybrać sie do serwisu ale że nie mam blisko to próbuję różnych sposobów. A jeszcze przeczytałem gdzieś na forum, że mogą nie mieć oprogramowania czy czegoś innego do mojej wersji auta PRIMERA P10 '95r. wyprodukowana w UK. Ciekawe ile może kosztować naprawa w takim serwisie aż boje się pomysleć.

 

Panowie i panie HELP :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj odebrałem moją Primerę P10 po remoncie (sprowadzona z Niemiec puknięta). Mam pytanie.Jeśli mam zamknięte auto, otworzę je wejdę do środka przekręcam stacyjkę, gaśnie czerwona dioda z przodu na kokpicie i silnik uruchamia się. Natomiast jeśli po jeżdżeniu prakuję gaszę silnik ale nie zamykam drzwi bo auto jest na podwórku to po włożeniu kluczyka w stacyjkę dioda nie gaśnie. Auta nie można wtedy uruchomić. Po wduszeniu na pilocie klawisza otwierania drzwi dioda gaśnie ale auta i tak nie mogę uruchomić. Lekarstwem jest zamknięcie pilotem auta ze mną w środku otwarcie go i wtedy uruchomienie silnika. czy to normalne?

Najwazniejsze pytanie! Czy na pewno masz kluczyk z immobilazerem ? (powinna byc taka czerwona kostka). Opis ewidentnie wskazuje ze jesli masz kluczyk z immobilaserem to nie jest od zakodowana, albo masz kluczyk bez immobilazera. Jest jeszcze trzecia opcja - uszkodzony obwod odczytu kodu z kluczyka.

Kiedys juz pisalem na forum, ze immobilizer sam sie uzbraja po wylaczeniu silnika, a nawet jak zostawisz kluczyk (z immobilazerem) na dluzej w stacyjce, to trzeba go potem wyciagnac i wlozyc z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie !!!!i tu rodzi sie pytanie: czy wasi mechanicy was wrabiaja? czy moze cos kombinowali z kluczykami? bo od lakierownia psuje sie wlektyka? od kiedy?? kurna - tak sie zaczyna pieknie a konczy siena zajebaniu auta bez problemów.. oj oj uwazajcie na mechaników!!!!! nigdy nie zostawiajcie swoich autek samotnie - taka mala przestroga - życzliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Hmm... nie mam na kluczyku żadnej kostki. Po tym co powiedziałeś qwinto to się zastanawiam czy mam immobilizer :| Mam diodę na tapicerce pod szybą która miga po zamknięciu pilotem co oznacza, że auto nie odpali. Jeśli nie zamknę pilotem to "te coś" się uaktywnia po kilkudziesięciu sekundach. Zawsze tak było (odkąd go mam). Jak otwieram auto z pilota to "te coś" przestaje migać i autko odpala. Jeśli auto jest już otwarte a dioda się uaktywniła to wystarczy naciśnąć przycisk otwierania na pilocie i dioda przestaje migać.

To jest jakieś odcięcie zapłonu, bo jak dioda miga to silnik kręci ale nie zaskakuje. Myślałem, że to immobilizer :?

Wczoraj też (to już normalne) nie mogłem wyłączyć tego "czegoś" (czyli dioda miga) i zauważyłem, że pomaga jak rozbieram pilot i "bawię" się baretią, wysuwam ją i wsuwam. Teraz bardziej obstawiam na pilot. Mam drugi pilot ale ten nigdy nie działał odkąd mam te auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lakiernik, a najczęściej to przy wymianie tłumików jest potrzeba coś troszkę pospawać

I trzeba w tedy założyć na klemy takie użądzonko do zabezpieczenia elektroniki w samochodzie

Najczęściej poprostu odłącza się akumulator ale to nie zabezpiecza w 100%

I po takich naprawach zaczynają się dziać cuda np. z imobilajzerem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Niedawno doszedłem, że zepsuł się ten element zaznaczony na zdjęciu (czyli wersja z baterią odpada ...raczej). Wystarczy, że go dotkne i pilot działa. Nie wiem co to za element i za co odpowiada. Ciekawi mnie jeszcze to czy po jego wymianie pilot jakos się nie rozkoduje czy cuś. Narazie podsadziłem papierek :D pod pokrywkę pilota i puki co działa no ale musze to zrobic, bo nie wiadomo kiedy się rozpadnie zupełnie.

 

s2s0u9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie mam na kluczyku żadnej kostki. Po tym co powiedziałeś qwinto to się zastanawiam czy mam immobilizer :| Mam diodę na tapicerce pod szybą która miga po zamknięciu pilotem co oznacza, że auto nie odpali. Jeśli nie zamknę pilotem to "te coś" się uaktywnia po kilkudziesięciu sekundach. Zawsze tak było (odkąd go mam). Jak otwieram auto z pilota to "te coś" przestaje migać i autko odpala. Jeśli auto jest już otwarte a dioda się uaktywniła to wystarczy naciśnąć przycisk otwierania na pilocie i dioda przestaje migać.

To jest jakieś odcięcie zapłonu, bo jak dioda miga to silnik kręci ale nie zaskakuje. Myślałem, że to immobilizer :?

Wczoraj też (to już normalne) nie mogłem wyłączyć tego "czegoś" (czyli dioda miga) i zauważyłem, że pomaga jak rozbieram pilot i "bawię" się baretią, wysuwam ją i wsuwam. Teraz bardziej obstawiam na pilot. Mam drugi pilot ale ten nigdy nie działał odkąd mam te auto.

To co napisałeś wskazuje na to ze masz fabryczny immobiliser. Ale niestety kluczyk masz już nie oryginalny, tj bez takiej czerwonej kostki z "kodem" do immobilizera.

Dodatkowe pytanie, czy w momencie kiedy próbujesz uruchomić silnik, a dioda miga, to zaczyna mrugać kontrolka "check engine" ?

 

PS. Tak wygląda oryginalny, fabryczny kluczyk z NATS'em:

th_klucz_org_nats_1.jpgth_klucz_org_nats_2.jpgth_klucz_org_nats_3.jpg

A tak wygląda dorobiony kluczyk z NATS'em:

th_klucz_dorabiany_nats.jpg

A tak wygląda dorobiony najzwyklejszy kluczyk:

th_klucz_dorabiany_zwykly.jpg

W zdjęcia można klikać, aby je powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno doszedłem, że zepsuł się ten element zaznaczony na zdjęciu (czyli wersja z baterią odpada ...raczej). Wystarczy, że go dotkne i pilot działa. Nie wiem co to za element i za co odpowiada. Ciekawi mnie jeszcze to czy po jego wymianie pilot jakos się nie rozkoduje czy cuś. Narazie podsadziłem papierek :D pod pokrywkę pilota i puki co działa no ale musze to zrobic, bo nie wiadomo kiedy się rozpadnie zupełnie.

 

Z tego co piszesz wnioskowalbym ze ten element nie jest jednak uszkodzony, jesli dzialasz na niego mechanicznie (dotykasz palcem albo podkladasz papierek) tzn. ze albo jest tzw. "zimny lut" albo gdzies jest peknieta sciezka. Wyjmij cala plytke z obudowy pilota i obejrzyj ja dokladnie zwlaszcza wokol tego elementu. Podejrzewam ze lutownica powinna rozwiazac problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Mój kluczyk raczej jest oryginalny a przynajmniej na taki wygląda. Mam jeszcze drugi komplet razem z pilotem (który nie działa odkąd go mam) i wyglada tak samo.

A wygladają tak:

sbq789.jpg

 

Qwinto pytałes czy kontrolka "chech engine" zaczyna mrugać jak się świeci dioda. Nie nie mruga. Świeci się dopóki auto nie zostanie uruchomione.

 

Snakeee, obejrzałem pilot i nic takiego nie zauważyłem. Nie chcę sam pchać lutownicy, bo nie znam tego elementu (choć z lutownicą jestem dosyć mocno zaprzyjaźniony :wink: ). Pod nim widać (patrz zdjęcie) taką białą podkładkę ona wygląda jak taka gąbka :? . Oddam go komuś kto naprawiał juz takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kluczyk raczej jest oryginalny a przynajmniej na taki wygląda. Mam jeszcze drugi komplet razem z pilotem (który nie działa odkąd go mam) i wyglada tak samo.

Qwinto pytałes czy kontrolka "chech engine" zaczyna mrugać jak się świeci dioda. Nie nie mruga. Świeci się dopóki auto nie zostanie uruchomione.

Faktycznie wyglada jak oryginalny. Normalnie sam nie wiem co teraz napisac. Czyzby zestaw kluczyk plus pilot byly pierwowzorem kluczyka z immobilaserem tak jak jest to w moim przypadku ? Tylko ciekawe czy to juz jest NATS czy jeszcze nie.

A co do Twojego pilota to jesli pozwolisz to zapytam na grupie o elektronice co to za elememnt jest na tym zdjeciu.

PS. Poszukaj przygód z immobilaserem kolegi darecki. Poczytaj o tym. Moze to jakis trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony w mickrusie jest taki sam kluczyk i pilot i ten pilot jest od immobilajzera. ja się go nie naciśnie to nieodpala, rozrusznik kręci ale nie odpala, ale są chyba awaryjne bo jeden już padł i to nie jest bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

moja primerka :grin: dzisiaj odmówiła posłuszeństwa: :sad: (wsiadam odpalam silnik-odpalił i zaraz zgasł

silnik kręci pompa paliwa chodzi i nie gada co może być

 

auto kupiłem od gościa który przedstawił mi papiery z serwisu że jest coś z immobilaiserem(lampka check miga ale nie zawsze)ale auto paliło do dziś bez problemu

co może być jeśli coś wiecie dajcie znać będę wdzieczny :D

 

czy może być to jakiś błąd kompa i trzeba go skasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dawno tu nikt nie pisał :) mam identyczny problem z pilotem raz działa raz nie działa (częściej nie) ;) a wie może ktoś jak odłączyć ten immobiliser w tej p10 ? Po prostu żeby było zamykanie na kluczyk , bez żadnych blokad zapłonu.

 

WYSŁANE ZE SZMARTFONA ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...