Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Przepływomierz w Primerze 2.0


Gość Heraklit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Heraklit

Posiadam Primer P11.144 2.0 (benzyna) z 2001r.. Od pewnego czasu po wyłączeniu rozgrzanego silnika i ponownym uruchomieniu obroty spadały aż do zgaśnięcia. Wystarczyło tylko raz, dwa razy lekko przygazować i znów "trzymał" obroty. Nie było czegoś takiego, gdy odpalałem zimny silnik - działał poprawnie. Fachman stwierdził, że uszkodzony jest przepływomierz powietrza. Czy to możliwe, że przejechaniu 53 tyś km mógł ulec uszkodzeniu? Czy można gdzieś kupić tanio i pewnie? Czy są jakieś alternatywy przepływomierzy, czy musi być ten jeden właściwy? Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

możliwe że trzeba go wyczyścić lub faktycznie że jest uszkodzony. Najpierw trzeba odczytać wartości, które przepływomierz podaje do jednostki sterującej, można to załatwić komputerkiem w serwisie nissana lub komputerem z funkcja odczytu OBD2, np w warsztacie Boscha. Może byc też do przeczyszczenia przepustnica, jej obejście oraz że należy przeprowadzić jakby ustawienie podstawowe przepustnicy. U mnie skończyły się problemy z przygasaniem po wykonaniu tych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwsżą rzeczą, którą bym się zajął to czyszczenie przepustnicy.

należy przeprowadzić jakby ustawienie podstawowe przepustnicy
A jak to się robi :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

robili mi to w serwisie i nie patrzyłem im na ręce. W każdym razie polega to na ustawieniu przy jakim napięciu przy potencjometrze przepustnicy ma się otwierać bypass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość farmermf

koledzy, czy ktoś mi podpowie jak sie czyści przepływomież Hitachi?Z postów zkumałem że to chodzi o te 2 dróciki wśrodko przepływki .Kupiłem sprej do szyszczenie elektroniki , zakosiłem od syna mały pędzelek noi sie troche boje żeby niezepsuć bo nowa kosztuje coś 2000zł.Czy moge delikatnie poczyścić te 2 pręciki , czy natym polega to czyszczenie ?Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość flyingpio

też mam problem przepływomierza tyle że w Almerce tino

silnik odpala i nie przekraczając 1000 obrotów gaśnie

przeczyściłem przepływomież benzyną ekstrakcyjną przelewając ją kilkakrotnie (gdzież wyczytałem że najlepiej to zrobić podobnym środkiem w sprayu)

i nic , ale po odpięciu wtyczki silnik zaczął palić i chodzi!!!!

nie mogę przekroczyć 2,5 tys obrotów

bo się dusi ale mogę nawet z miejsca się ruszyć a wcześniej nie

możliwe że mam tak uszkodzony przepływomież że mam takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, czy ktoś mi podpowie jak sie czyści przepływomież Hitachi?Z postów zkumałem że to chodzi o te 2 dróciki wśrodko przepływki .Kupiłem sprej do szyszczenie elektroniki , zakosiłem od syna mały pędzelek noi sie troche boje żeby niezepsuć bo nowa kosztuje coś 2000zł.Czy moge delikatnie poczyścić te 2 pręciki , czy natym polega to czyszczenie ?Z góry dzięki.

2 pręciki wyciągamy i czyścimy ekstrakcyjną i patyczkami kosmetycznymi, bardzo delikatnie :one:

 

[ Dodano: Sob 04 Lip, 2009 16:14 ]

też mam problem przepływomierza tyle że w Almerce tino

silnik odpala i nie przekraczając 1000 obrotów gaśnie

przeczyściłem przepływomież benzyną ekstrakcyjną przelewając ją kilkakrotnie (gdzież wyczytałem że najlepiej to zrobić podobnym środkiem w sprayu)

i nic , ale po odpięciu wtyczki silnik zaczął palić i chodzi!!!!

nie mogę przekroczyć 2,5 tys obrotów

bo się dusi ale mogę nawet z miejsca się ruszyć a wcześniej nie

możliwe że mam tak uszkodzony przepływomież że mam takie objawy?

to typowe objawy uszkodzonego przepływomierza niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość flyingpio

chyba kolega ma rację z tą przepływką bo jak ją odpinam całkowicie to silnik zaczyna pracować co prawda 2500 obr ale zawsze coś , szkoda że nie wie diałem tego wcześniej to bym sobie dojechał na kołach a nie na lawecie

 

a tak na marginesie przepływkę piszą na tym forum nie wolno czyścić czymś mokrym ,a szczególnie benzyną

powinno się ją czyścić tylko powietrzem pod ciśnieniem i to nie za dużym.

 

zauważyłem teraz cos dziwnego

 

jak odpinam hala (czujnik obrotu wału) i też odpala i chodzi

Moze ktos to wytłumaczyć ! przecież silnik nie powinien w ogóle zaskoczyć co jest grane?

 

i jeszcze jedno pytanie na przepływce w mojej almerze jest dioda taka czerwona, bez oznaczenia polaryzacji pod omomierzem dziwnie się zachowuje bo w obie strony ma po 1280 om, wie ktoś jak ma być zamontowana i jaka jest to dioda a może to coś zupełnie innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

koledzy, czy ktoś mi podpowie jak sie czyści przepływomież Hitachi?Z postów zkumałem że to chodzi o te 2 dróciki wśrodko przepływki .Kupiłem sprej do szyszczenie elektroniki , zakosiłem od syna mały pędzelek noi sie troche boje żeby niezepsuć bo nowa kosztuje coś 2000zł.Czy moge delikatnie poczyścić te 2 pręciki , czy natym polega to czyszczenie ?Z góry dzięki.

 smiało czyść tylko delikatnie tym pędzelkiem,póżniej wysusz suszarką do włosów.polecam u mnie pomogło zasuwa jak rakieta pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na tym polega ,ewentualnie możesz kupić CRC air sensor cleaner i przeczyscic,ale wpierw sprawdz parametry przeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 smiało czyść tylko delikatnie tym pędzelkiem,póżniej wysusz suszarką do włosów.polecam u mnie pomogło zasuwa jak rakieta pozdrawiam

 

Hallooooo, Panie górnik....... 

Czasami dla porządku na forum warto odkopać stary temat aby napisać nowy post, ale odpowiadać na jakiś po prawie... 5-ciu latach ?  :dribble:

 

Tak na tym polega ,ewentualnie możesz kupić CRC air sensor cleaner i przeczyscic,ale wpierw sprawdz parametry przeplywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...