Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROJECT No.2


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już tak się zżonką przyzwyczailiśmy że nawet to mało zauważalne,ale pewnie słychać na zewnątrz bo ci do których dojeżdżałem jakoś dziwnie zjeżdżali do pobocza,hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

glosnosc zalezy tez od wielkosci stozka, maly strasznie buczy a duzy dzieki wiekszej powierzchni jest znacznie cichszy bo spokojniej sobie zasysa powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tam przywyknięto do zwyrzki mocy ?

Hamownie maciek niedługo otwiera - warto by zrobić pomiar przed i po strojeniu :D

Jedną mape pozostawić na takiej jakiej jeździsz a drogą kompletnie zmienić tak żeby AFR był najoptymalniejszy i zaplonem się jeszcze pobawić ale... Katalizatora się przynajmniej pozbąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No chłopaki wjeżdża wreszcie kolektor od primery gt po portingu ,dwururka i wywalam katalizator,trzeba troszeczkę odblokować wydech żeby łatwiej osiągał 7400 obr,hihi

no i pniemy się z mocą do góry,ile finalnie będzie to się okaże wkrótce[a ile jest teraz to sam jeszcze nie wiem...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

15 maja na hamowni się widzimy - to jest najbliższa sobota, czy wyrobisz się do tego czasu z tą modyfikacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba chyba 15 lipca a nie maja....

 

nie wyrobię się 16 zaczynam urlopik,będę podziwiał piękno polskich kobiet nad morzem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety żona będzie leczyć leszczy ,bo ja nie mam jeszcze prawka :(

 

[ Dodano: Pią 28 Lip, 2006 ]

właśnie wróciłem z pomiarów na g-techu,

 

 

wynik 0-60 mph =7.74sek[60 usyskałem na 2 biegu]postaram się dopracować start aby zejść do 7.5 sek-bardzo mi się ten wynik podobuje bo jeszcze mam seryjny wydech,hihi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wynik tym bardziej dobry że sprzęgło juz się powoli kończy :D

Brawa i czekamy aż będzie lepiej :)

 

Ps. Ostatnio na S z tą Bejcą 535 to piekny pojedynek był - prawie łep w łep...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po środowej wizycie na spalarni,jestem w szoku co potrafi moja p10[respect dla Qoobcia]

 

sądzę ze jak dopracuję starty to na g-techu zejść się da do 7.3-7.4 sek,jeszcze przed modyfikacją wydeszku i strojeniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co potrafi moja p10

No Fordzikowi Probe V6 24V dała radę :)

Wrzucisz ten kolektor 4-2 co zalega u mnie i pozbędziesz się katalizatora to wreszcie zajmiemy się strojeniem twojej primy - wtedy będzie można atakować grubsze ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Autko wczoraj przeszło ostre strojenie uliczne sondą AFR,poprawa w całym zakresie,moment musiał bardzo się podbić bo ruszenie bez buksowania kół jest nie do zrealizowania,chyba przydałyby się gumy 205,,,pomiary G-TECHEM trzeba wznowić ,może stuknie 7.30 :?: do 60 mph :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca udało się optymalnie zestroić przedział od 4500 do 5500 obr.min - niezbędne do tego okarze się albo dołorzenie regulatora ciśnienia paliwa albo wsadzenie wtrsykó z S14...

 

W stosunku do tego co było to jest przepaść - tak wychodzi z odczytów na szerokopasmówce. Teraz nic tylko sprawdzian na rolkach albo na G-techu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś muszę zrobić z przeniesieniem napędu,na asfalt,po wczorajszej spalarni z wilgotną nawierzchnią mam naprawdę kłopot z dynamicznym ruszeniem,gumy tak bardzo mi się ślizgają na 1 biegu że już nie wiem co zrobić :evil:

chyba trzeba zainwestować a felgi 15stki i gumy minimum 205,to ograniczy troszeczkę buksowanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tak już jest na S... jak jest wilgotno to nie idze męsko wystartować.

Proponuje takie rozwiązanie - z rolowańca się brać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Długo nie działo sie nic w moim projekcie,ale już są kolejne poprawki,

 

Wreszcie katalizator zastąpiłem rurą ,a tylny tłumik musiałem chwilowo podspawać,nie zauważyłem zbytniego wzrostu hałasu wewnątrz autka[właściwie to nic się nie zmianiło],co do osiągów to napewno się nie pogorszyły,zrobiłem tylko 1 lightowy pomiar,ruszając z 2500obr wykręciłem 7.73 do 60 mph[czyli tak samo z goła jak dotąd],ale starty poprawię-to była tylko próba

 

Teraz montujemy kolektor od p10 GT,oraz wydech 2,5 do środkowego tłumika :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w morde one nie są stare,2004 rok to chyba nie stare... :roll:

 

ale i tak je zmienię bo są do d*py

 

I słusznie na oponach nie można oszczędzać :)

Nie tylko przyspieszenie od nich zależy ale droga hamowania też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i tak,nissanek po strojeniu AFR,NA ULICY,DZIŚ HAMOWNIA była grana,Kuba dostroił ręcznie zapłon,moment wzrósł o 9nm w stosunku do ostatnich pomiarów,co na ulicy da się naprawde odczuć,dziś pogoniłem troszeczkę RALLY CROSSOWEGO malucha, silnik 900 od seja i krótka skrzynia,kolo był pod wrażeniem,a ja się dobrze bawiłem.Mogę dodać że oprócz kata zamotowałem zimniejsze świeczki NGK BKR6EY,teraz czas na GTECHA albo leczenie leszczy na FR lub s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor zP!0 GT co mi zalega Garage byś wreszcie zamontował :!: :idea:

 

Lukas stan od dzisiaj:

Fryzierpa378dziernik2006.jpg

 

Albo te wałki ŚW GT są przydelikatne albo ten seryjny cholerny wydech nie daje im możliwości się wykazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI ZA KONKRETNĄ POMOC W TYM PROJRKCIE,kolejne strojenie SMT6wyszło świetnie-zmierzamy cały czas w dobrym kierunku

 

thanks DR.Nismo :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...