Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
lukas

PROJECT No.2

Recommended Posts

lukas

Już tak się zżonką przyzwyczailiśmy że nawet to mało zauważalne,ale pewnie słychać na zewnątrz bo ci do których dojeżdżałem jakoś dziwnie zjeżdżali do pobocza,hihi

pavoolon

glosnosc zalezy tez od wielkosci stozka, maly strasznie buczy a duzy dzieki wiekszej powierzchni jest znacznie cichszy bo spokojniej sobie zasysa powietrze

Coobcio

No jak tam przywyknięto do zwyrzki mocy ?

Hamownie maciek niedługo otwiera - warto by zrobić pomiar przed i po strojeniu :D

Jedną mape pozostawić na takiej jakiej jeździsz a drogą kompletnie zmienić tak żeby AFR był najoptymalniejszy i zaplonem się jeszcze pobawić ale... Katalizatora się przynajmniej pozbąć :)

lukas

No chłopaki wjeżdża wreszcie kolektor od primery gt po portingu ,dwururka i wywalam katalizator,trzeba troszeczkę odblokować wydech żeby łatwiej osiągał 7400 obr,hihi

no i pniemy się z mocą do góry,ile finalnie będzie to się okaże wkrótce[a ile jest teraz to sam jeszcze nie wiem...]

Coobcio

15 maja na hamowni się widzimy - to jest najbliższa sobota, czy wyrobisz się do tego czasu z tą modyfikacją ?

lukas

Kuba chyba 15 lipca a nie maja....

nie wyrobię się 16 zaczynam urlopik,będę podziwiał piękno polskich kobiet nad morzem :wink:

greg76

milego wypoczynku i "wylecz" cos po drodze :wink:

lukas

niestety żona będzie leczyć leszczy ,bo ja nie mam jeszcze prawka :(

[ Dodano: Pią 28 Lip, 2006 ]

właśnie wróciłem z pomiarów na g-techu,

wynik 0-60 mph =7.74sek[60 usyskałem na 2 biegu]postaram się dopracować start aby zejść do 7.5 sek-bardzo mi się ten wynik podobuje bo jeszcze mam seryjny wydech,hihi :)

Coobcio

wynik tym bardziej dobry że sprzęgło juz się powoli kończy :D

Brawa i czekamy aż będzie lepiej :)

Ps. Ostatnio na S z tą Bejcą 535 to piekny pojedynek był - prawie łep w łep...

lukas

Po środowej wizycie na spalarni,jestem w szoku co potrafi moja p10[respect dla Qoobcia]

sądzę ze jak dopracuję starty to na g-techu zejść się da do 7.3-7.4 sek,jeszcze przed modyfikacją wydeszku i strojeniem :?:

Coobcio
co potrafi moja p10

No Fordzikowi Probe V6 24V dała radę :)

Wrzucisz ten kolektor 4-2 co zalega u mnie i pozbędziesz się katalizatora to wreszcie zajmiemy się strojeniem twojej primy - wtedy będzie można atakować grubsze ryby :D

lukas

Autko wczoraj przeszło ostre strojenie uliczne sondą AFR,poprawa w całym zakresie,moment musiał bardzo się podbić bo ruszenie bez buksowania kół jest nie do zrealizowania,chyba przydałyby się gumy 205,,,pomiary G-TECHEM trzeba wznowić ,może stuknie 7.30 :?: do 60 mph :?:

Coobcio

Nie do końca udało się optymalnie zestroić przedział od 4500 do 5500 obr.min - niezbędne do tego okarze się albo dołorzenie regulatora ciśnienia paliwa albo wsadzenie wtrsykó z S14...

W stosunku do tego co było to jest przepaść - tak wychodzi z odczytów na szerokopasmówce. Teraz nic tylko sprawdzian na rolkach albo na G-techu.

lukas

Coś muszę zrobić z przeniesieniem napędu,na asfalt,po wczorajszej spalarni z wilgotną nawierzchnią mam naprawdę kłopot z dynamicznym ruszeniem,gumy tak bardzo mi się ślizgają na 1 biegu że już nie wiem co zrobić :evil:

chyba trzeba zainwestować a felgi 15stki i gumy minimum 205,to ograniczy troszeczkę buksowanie :roll:

Coobcio

- tak już jest na S... jak jest wilgotno to nie idze męsko wystartować.

Proponuje takie rozwiązanie - z rolowańca się brać :D

lukas

Długo nie działo sie nic w moim projekcie,ale już są kolejne poprawki,

Wreszcie katalizator zastąpiłem rurą ,a tylny tłumik musiałem chwilowo podspawać,nie zauważyłem zbytniego wzrostu hałasu wewnątrz autka[właściwie to nic się nie zmianiło],co do osiągów to napewno się nie pogorszyły,zrobiłem tylko 1 lightowy pomiar,ruszając z 2500obr wykręciłem 7.73 do 60 mph[czyli tak samo z goła jak dotąd],ale starty poprawię-to była tylko próba

Teraz montujemy kolektor od p10 GT,oraz wydech 2,5 do środkowego tłumika :razz:

gre

na dobrze przeniesienie mocy na asfalt pomoze pewnie szpera :)

Coobcio

Na początek sugerował bym zmienić te stare, popekane i splastikowaciałe opony...

lukas

w morde one nie są stare,2004 rok to chyba nie stare... :roll:

ale i tak je zmienię bo są do d*py

Tomaszek
w morde one nie są stare,2004 rok to chyba nie stare... :roll:

ale i tak je zmienię bo są do d*py

I słusznie na oponach nie można oszczędzać :)

Nie tylko przyspieszenie od nich zależy ale droga hamowania też :wink:

lukas

no i tak,nissanek po strojeniu AFR,NA ULICY,DZIŚ HAMOWNIA była grana,Kuba dostroił ręcznie zapłon,moment wzrósł o 9nm w stosunku do ostatnich pomiarów,co na ulicy da się naprawde odczuć,dziś pogoniłem troszeczkę RALLY CROSSOWEGO malucha, silnik 900 od seja i krótka skrzynia,kolo był pod wrażeniem,a ja się dobrze bawiłem.Mogę dodać że oprócz kata zamotowałem zimniejsze świeczki NGK BKR6EY,teraz czas na GTECHA albo leczenie leszczy na FR lub s.

Coobcio

Ten kolektor zP!0 GT co mi zalega Garage byś wreszcie zamontował :!: :idea:

Lukas stan od dzisiaj:

Fryzierpa378dziernik2006.jpg

Albo te wałki ŚW GT są przydelikatne albo ten seryjny cholerny wydech nie daje im możliwości się wykazać...

lukas

WIELKIE DZIĘKI ZA KONKRETNĄ POMOC W TYM PROJRKCIE,kolejne strojenie SMT6wyszło świetnie-zmierzamy cały czas w dobrym kierunku

thanks DR.Nismo :-)))

Coobcio

To dopiero początek - pare dupereli jeszcze dla CIebie przygotowałem :)

Myślę żę przy następnym hamowaniu z momętem dojdziemy do 190Nm...

lukas

Miło by było te 190 nm na seryjnym wydeszku uzyskać,tylko w dalsszym ciągu zastanawia mnie że po tylu modach mam tylko 137km...