Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Czujnik spalania stukowego


Gość fir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zszedłem dziś do kanału żeby odkręcić czujnik i d*pa. Za cholerę nie mogłem ruszyć śruby. Nie pomagało też odpięcie kabla od czujnika, błąd 34 dalej wyskakiwał. A później to w ogóle oderwałem czujnik od wtyczki :/

Chyba będę musiał zdobyć gdzieś sprawny czujnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem dziś do kanału żeby odkręcić czujnik i d*pa.

 

Witam.

Aż tak źle? Przecież to zwykła śruba M8. Z tego co się dowiedziałem (jak się myle, to poprawka będzie mile widziana), to wszystkie czujniki detonacyjne w Nissanach, nawet te obecnie stosowane są takie same. A obecnie są montowane nawet w K12. Czyli mają te same parametry i te same gabaryty. Różnica jest tylko w przekroju wtyczki. Jest kilka rodzaji wtyczek. Jeśli masz możliwośc, to chętnie bym obejrzał ten czujnik, właśnie od strony wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie są jakieś efekty po zmianie tego czujnika lub przeniesieniu go w inne miejsce?

Jak już wspominałem u mnie jest taki efekt że mam "55" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pisałem już w innym temacie, ale podepnę się jeszcze tu, bo to bardziej do tego tematu.

Czy uszkodzony czujnik spalania stukowego może mieć wpływ na podwyższone spalanie? Primera p11 2.0l pali mi 20l/100km.

SZUKAM JAKIEGOŚ RATUNKU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, troche odkopie temat :P Dochodze co jest nie tak z moim autkiem (brak mocy) i do sprawdzenia zostaly mi juz tylko 3 rzeczy: zapchany kat., rozrzad albo jakis czujnik. Po ostatniej wizycie u mechaniko-elektryka zaczalem sie zastanawiac czy nie mam uszkodzonego czujnika spalania stukowego. Co prawda diagonostyka (auto oraz na komputerze) wykazuje zero bledow, ale mechanik patrzac na lampe stwierdzil ze mam cofniety zaplon. Wszystko bylo by ok, gdybym nie mial go prawie maksymalnie przyspieszonego. Wyczytalem, ze jak padnie ten czujnik, to cofa zaplony, wiec zaczynam isc w tym kierunku. Co o tym myslicie? Mozliwe jest, ze on sie po prostu zawiesil, nie dziala, ale nie pokazuje bledu? Mam zamiar dzis go odpiac i zobaczyc co sie stanie, nic sie nie spieprzy przy okazji? I tak w ogole to trzeba go wykrecic, czy wystarczy tylko odpiac kabel?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...