Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wymiana łożyska w alternatorze


Gość marmor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak trzeba mieć do tego prasę bo wybijanie łożyska młotkiem może uszkodzić obudowę alternatora.

Łożysko po wybiciu dobierzesz w sklepie, co handuje łożyskami

polecam wymienić również tulejkę mosiężną z drugiej strony

koszt powinien zamknąć sie w 100 PLN no max 150 PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Myślę , że jak będziesz robić sam to koszt zamknie się w 20 zł.

Jak będziesz kupował łożysko to kupuj rodzaj RS a nie Z i klasa cichobieżności C3.

Numer powinien wyglądać mnie więcej tak : XXXX RS C3. Może te łożyska są trochę droższe , ale dużo lepsze od zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zapytanko jak mozna stwierdzic ze owe lozysko jest do wymiany?? Czy jest to taki odglosik metalicznego chrobotania?? Bo ja mam takowe i sasiad tez mi powiedzial ze to alternator ja myslalem ze to cosik z lancuszkiem juz sie dzieje. Ale przy jakims czasie gdy autko pochodzi sobie to owe chrobotanko cichnie i na cieplym silniku nic nie slychac lecz gdy ostygnie i ponownie odpalam autko to pojawia sie ponownie.

Poradzcie cos i czy to moze byc owe lozysko

pozdro

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zapytanko jak mozna stwierdzic ze owe lozysko jest do wymiany?? Czy jest to taki odglosik metalicznego chrobotania?? Bo ja mam takowe i sasiad tez mi powiedzial ze to alternator ja myslalem ze to cosik z lancuszkiem juz sie dzieje. Ale przy jakims czasie gdy autko pochodzi sobie to owe chrobotanko cichnie i na cieplym silniku nic nie slychac lecz gdy ostygnie i ponownie odpalam autko to pojawia sie ponownie.

Poradzcie cos i czy to moze byc owe lozysko

pozdro

Pawel

 

Też tak mam i powoli przymierzam się do wymiany.

 

[ Dodano: Czw 30 Mar, 2006 ]

Sprawdziłem łożyska alternatora. Wynik: stan agonalny. Mam rozruszik Bosch, przednie łożysko (to przy kole pasowym) to 6303DU8 NSK, łożysko tylne 6203DU8 NSK, może się komuś przyda.

 

Narazie dołożyłem smaru do łożysk i teraz jest cicho, jutro poszukam po sklepach takich łożysk bo te stare długo nie pochodzą.

 

Nie wiem dokładnie ile będą kosztowały nowe łożyska ale myślę, że cała naprawa zamknie się w 50zł (robię sam). Dodam jeszcze, że szczotki (regulator napięcia) są ok także nie będę ich wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Te grzechotanie od str alternatora przy zimnym silniku to na 100 proc lancuszek rozrzadu tzn napinacz lancuszka .Bylem z tym u mechanika i powiedzial mi ze mozna z tym jezdzic.Polecil mi tylko wymienic olej na 5w40 A jesli chcesz sprawdzic czy to lozysko alternatora wystarczy zdjac pasek i zastartowac silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byc moze ze racji nie mam ani ja ani sasiad ;)

A co do oleju to nie wiem czy to bedzie dobry pomysl bo przebieg jest juz 196 tys

Teraz mam 10W40 bo nie wiedzialem jaki byl wczesniej lany.

Przy wymianie i po wszystko bylo OK ale p[o jakims czasie pojawilo sie owe chrobotanko.

Zobacze to juz za pare dni gdy bedzie troszke cieplej.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam...endriu ma chyba rację...ja mam to samo...i powiem że to wcale nie cichnie...jak silnik zimny to pracuje na ssniu autumat,i ma 1100 obr a to akurat najgłośniej słychac w tym przedziale obr..jak sie nagrzeje to spadaja do 850 i jest cisza , ale daj sobie linką na 1100 obrotów i słychac tak samo czy ciepły czy zimny... ja to najlepiej słysze jak wsadzę ucho przy kolektorze wydechowym i też myślałem że alternator bo blisko po lewej...jakoś tak się w tym miejscu najlepiej nanosi...mam pytanie do ogółu...bo też miałem olej niewiadomego pochodzenia i wlałem 10w40 a na bank mam przejechane 115kkm , i aż się wierzyć mi nie chce że już słychać ten napinacz po takim przebiegu...może przepłukac parę tysi tym olejem i tak jak mówi ten mechanior wlać 5w...bo może to wina oleju w instrukcji jest wyrażnie że ma byc 5w....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...