Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Jak włączyć syrene alarmu ?


Gość Ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ! Dzisiaj wlasnie o tym sobie myslalem.Mam alram i NATS do tego centralny z kluczyka i jak zamykam/otwieram drzwi z pilota jest jedynie sygnalizacja kierunkowskazami ze drzwi zamknely/otwarly sie.Jest moze jakis sposob zeby rowniez dawal jakis sygnal dzwiekowy ? Oprocz tego dzisiaj zrobilem test - zamknalem auto z pilota a pozniej otworzylem kluczykiem - IMO powinnien sie wlaczyc alarm a jedyne co sie stalo to mruganie awaryjnymi...Wyglada mi to na wylaczona/wyciszona syrene alarmu...Jak ja wlaczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

źle zrobiłaś test. Otwarcie kluczykiem dezaktywuje alarm. Zrób tak: zostaw jedne drzwi otwarte i trzymaj przycisk od czujnika otwarcia drzwi (żeby upoozorować zamknięcie). Naciśnij w pilocie przycisk ryglowania drzwi. Poczekaj 1 minutę. Puść przycisk który trzymałeś pozorując zamknięte drzwi. Alarm się włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zrobiłaś test. Otwarcie kluczykiem dezaktywuje alarm. Zrób tak: zostaw jedne drzwi otwarte i trzymaj przycisk od czujnika otwarcia drzwi (żeby upoozorować zamknięcie). Naciśnij w pilocie przycisk ryglowania drzwi. Poczekaj 1 minutę. Puść przycisk który trzymałeś pozorując zamknięte drzwi. Alarm się włączy

 

Zrobiłem tak jak mowiles i nic z tego - syrena milczy a auto daje jedynie sygnal awaryjnymi ze alarm sie wlaczyl - gdzie jest syrena i jak ja wlaczyc w takim razie ](*,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiam właśnie ten sam temat w Peugeot 306. W instrukcji jest opis jak aktywować syrenę. Zrobiłem jak pisali i nic. Ostatnio okazało się, że kabel od syreny był odłączony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle sprawdź miernikiem, czy probnikiem w postaci żarówki, czy dochodzi napięcie do syrenki. Jeśli dochodzi, to sprawdź czy syrenka nie ma przełączenia na własne zasilanie. Jeśli zasilanie jest z akumulatora, napięcie dochodzi, to jest duże prawdopodobieństwo że syrenka już się wyeksploatowała i czas ją wymienić na nową. Ja tak miałem, wymieniłem na nową i teraz pięknie i radośnie piszczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle sprawdź miernikiem, czy probnikiem w postaci żarówki, czy dochodzi napięcie do syrenki. Jeśli dochodzi, to sprawdź czy syrenka nie ma przełączenia na własne zasilanie. Jeśli zasilanie jest z akumulatora, napięcie dochodzi, to jest duże prawdopodobieństwo że syrenka już się wyeksploatowała i czas ją wymienić na nową. Ja tak miałem, wymieniłem na nową i teraz pięknie i radośnie piszczy :-)

 

 

A w ktorym miejscu ona sie znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta syrenka znajduje sie z lewej strony niedaleko silniczka wycieraczek. U Ciebie pewnie tez gdzieś w tym miejscu. Zwykle jest ona przyczepiona do kielicha amortyzatora, albo na ścianie grodziowej silnik-kabina.

Przejrzyj allegro:

http://moto.allegro.pl/search.php?string=s...0&country=1

 

byc moze znajdziesz cos podobnego do Twojej syrenki.

 

U mnie jest taka: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95640713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

w tej primerze syrenka alarmu znajduje się z tyłu samochodu, w przestrzeni między bagażnikiem a zderzakiem. Wszystko jest rozrysowane i opisane w service manualu do tej primery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej primerze syrenka alarmu znajduje się z tyłu samochodu, w przestrzeni między bagażnikiem a zderzakiem. Wszystko jest rozrysowane i opisane w service manualu do tej primery

 

Tego nie wiem, ale u mnie syrenka znajduje się w komorze silnika, tak jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

jak już chłopakowi piszemy to piszmy konkretnie o aucie o jakie pytał, po co mieszać gdzie się może znajdować w innych modelach? W p11-144 syrenka jest z tyłu i i tyle na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chłopakowi piszemy to piszmy konkretnie o aucie o jakie pytał, po co mieszać gdzie się może znajdować w innych modelach? W p11-144 syrenka jest z tyłu i i tyle na ten temat

 

Dzieki za pomoc - poszukam jej w weekend, dzisiaj nie jestem cos w formie bo mnie przeziebienie rozklada :x Powiedz mi jeszcze tylko jedno czy u Ciebie przy zamykaniu/otwieraniu auta syrenka daje jakies dzwieki ?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle zrobiłaś test. Otwarcie kluczykiem dezaktywuje alarm. Zrób tak: zostaw jedne drzwi otwarte i trzymaj przycisk od czujnika otwarcia drzwi (żeby upoozorować zamknięcie). Naciśnij w pilocie przycisk ryglowania drzwi. Poczekaj 1 minutę. Puść przycisk który trzymałeś pozorując zamknięte drzwi. Alarm się włączy

 

Tak dla ścisłośći test był wykonany poprawnie (kierunki mrugały to i syrena powinna wyć), nierozbroił alarmu z pilota tylko otworzył dzwi na czuwającym alarmie.

 

W większości alarmów nie ma przekaźnika na syrenkę (mała moc) tylko np. tranzystor ją załącza. Mógł poprosu strzelić i wtedy trzeba go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chłopakowi piszemy to piszmy konkretnie o aucie o jakie pytał, po co mieszać gdzie się może znajdować w innych modelach? W p11-144 syrenka jest z tyłu i i tyle na ten temat

 

Ralph nie napisał której Primery dotyczy jego problem. Ja odpisałem zgodnie z prawdą, jak jest w mojej P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chłopakowi piszemy to piszmy konkretnie o aucie o jakie pytał, po co mieszać gdzie się może znajdować w innych modelach? W p11-144 syrenka jest z tyłu i i tyle na ten temat

 

Ralph nie napisał której Primery dotyczy jego problem. Ja odpisałem zgodnie z prawdą, jak jest w mojej P11.

 

Masz racje - uzupelnilem profil - nie wiem jak to sie stalo ze nie bylo w podpisie co i jak :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy działa syrena, najlepiej jest wsiąść do środka, pozamykać wszystkie drzwi, następnie przy pomocy pilota ze środka zaryglować wszystkie drzwi i uzbroić alarm. Po tych czynnościach siedząc w samochodzie otwórz drzwi pociągając po prostu za klamkę, jeśli wszystko jest w porządku to syrena powinna się włączyć. Testowałem taki sposób w P12.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Informacyjnie u mnie w p11.144 syrena jest w przedziale silnika, tyle, że to silnik 1,6 oraz 1999r produkcji (pierwsze wypusty p11.144). Po zakupie miałem te same objawy - wystarczyło włączyć syrenę kluczykiem ;)

Pzdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy działa syrena, najlepiej jest wsiąść do środka, pozamykać wszystkie drzwi, następnie przy pomocy pilota ze środka zaryglować wszystkie drzwi i uzbroić alarm. Po tych czynnościach siedząc w samochodzie otwórz drzwi pociągając po prostu za klamkę, jeśli wszystko jest w porządku to syrena powinna się włączyć. Testowałem taki sposób w P12.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Tak juz tez robilem i jedyny efekt to wlaczenie sie kierunkowskazow i tyle...tak wiec IMO nie dziala - czemu...nie wiem obejrze dokladniej co i jak w weekend.Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Wto 11 Kwi, 2006 ]

Witam serdecznie,

Informacyjnie u mnie w p11.144 syrena jest w przedziale silnika, tyle, że to silnik 1,6 oraz 1999r produkcji (pierwsze wypusty p11.144). Po zakupie miałem te same objawy - wystarczyło włączyć syrenę kluczykiem ;)

Pzdr

Przemek

 

Kurcze to tak jak mialem w Punto - tylko ze mialem dodatkowy malutki kluczyk do wlaczania i wylaczania syreny a tutaj nie mam nic.Patrzylem na przedzial silnika i nic takiego jak syrena nie widzialem - moze rzeczywiscie u mnie jest gdzies z tylu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić czy działa syrena, najlepiej jest wsiąść do środka, pozamykać wszystkie drzwi, następnie przy pomocy pilota ze środka zaryglować wszystkie drzwi i uzbroić alarm. Po tych czynnościach siedząc w samochodzie otwórz drzwi pociągając po prostu za klamkę, jeśli wszystko jest w porządku to syrena powinna się włączyć. Testowałem taki sposób w P12.

 

Pozdrawiam

Michał

 

kolego on ma NATSA i niestety po zaryglowaniu drzwi z pilota siedząc w srodku nie jesteś w stanie ich otworzyc bo ani klameczka ani dzwigienka od zamkykania nie bedzie działac to takie zabezpieczenie, że jak ktoś wlezie ci do autka przez szybe to i tamtendy musi wyjśc :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależ od systemu alarmowego zamontowanego w aucie,jęsli jest to fabryczny syrena może być z tyłu ale rzadko poda,jeśli jest to system montowany po za fabryką to może być syrena z własnym akumulatorem lub zwykła bez baterii,te dwie ostatnie padają często.Jeśli założymy,że syrena jest sprawna to przekręcenie klucza serwisowego powinno ją aktywować jeśli nic to nie da to trzeba wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
...Tak dla ścisłośći test był wykonany poprawnie (kierunki mrugały to i syrena powinna wyć), nierozbroił alarmu z pilota tylko otworzył dzwi na czuwającym alarmie...

Fakt. Pomyślałem o jednokrotnym mrugnięciu kierunkami przy zamykaniu.

Uzbrojenie tego alarmu odbywa się przez zamknięcie drzwi kluczykiem lub przyciskiem pilota, natomiast dezaktywacja tylko i wyłącznie kluczykiem.

 

...Informacyjnie u mnie w p11.144 syrena jest w przedziale silnika, tyle, że to silnik 1,6 oraz 1999r produkcji (pierwsze wypusty p11.144)...

Ja też mam z 11-1999 ale 2.0 i syrenka jest z tyłu, tak jak podaje instrukcja. Gdize masz antenę radiową? z przodu czy z tyłu dachu?

 

Aby sprawdzić czy działa syrena, najlepiej jest wsiąść do środka, pozamykać wszystkie drzwi, następnie przy pomocy pilota ze środka zaryglować wszystkie drzwi i uzbroić alarm. Po tych czynnościach siedząc w samochodzie otwórz drzwi pociągając po prostu za klamkę, jeśli wszystko jest w porządku to syrena powinna się włączyć. Testowałem taki sposób w P12.

Nic z tego, elektromagnes odłącza wewnętrzne rygielki jesli auto zostało zamknięte z zewnątrz

 

Powiedz mi jeszcze tylko jedno czy u Ciebie przy zamykaniu/otwieraniu auta syrenka daje jakies dzwieki ?

nie, tylko mruga kierunkami. Trąbi dopiero gdy się próbuje otworzyć drzwi kluczykiem lub przerwie czyms wiązkę ultradźwięków od czujników ruchu wewnątrz kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby byla gdzies za podnosnikiem po prawej stronie auta...Bede tam szukal po swietach i zobaczymy.Dzieki i pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pią 14 Kwi, 2006 ]

Ok - popatrzylem i rzeczywiscie znajduje sie tam gdzie cornholio78, mowil.Ale czemu milczy...nie wyglada na skorodowana,kable dochodza i sa podpiete.Zrobie pomiary po weekendzie i wtedy sie okaze co i jak.Pozdrawiam i zycze Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cornholio78 napisał

Ja też mam z 11-1999 ale 2.0 i syrenka jest z tyłu, tak jak podaje instrukcja. Gdize masz antenę radiową? z przodu czy z tyłu dachu?

 

Antena jest z tyłu Primerki (hatchback)

 

Przemek

 

Tyle że dogrzebałem się i alarm był montowany w ASO po przyjeździe z fabryki ale przed wydaniem klientowi stąd pewnie inna lokalizacja niż w książce serwisowej

pzdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

Ralph: jeśli syrenka okaże się być dobra, to wg mnie trzeba szukac przyczyny na przewodzie do niej (sprawdzić przejscia) oraz w złączu centralki załączającej syrenke i znajdującej sie po lewej stronie, koło lewej nogi kierowcy. Konieczny jest tu schemat zawarty w instruction manual, sekcja schematy i sekcja alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...