Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Tylne Nadkola - niby nic ale...


Gość DuMonde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DuMonde

No własnie - niby nic - ale... Przydaja sie zimą i podczas deszczu , snieg, sól i woda nie gromadzą sie pod zderzakiem i na elemantach tylnego zawieszenia ale... Nissan nie robi nadkol tylnych do P11.Ale na szczescie to nie problem - ja zaadaptowałem do swojej P11 nadkola tylne od Mazdy 626 ,ale wiem ze od Hondy Civic też pasują, troszeczke trzeba przyciąc na dole ale poza tym pasują idealnie.Zamocowalem na wkretach (można tez na nitach ale potem robiąc cos przy zderzaku tak ze trzeba go sciagnąc trzeba nity rozwiercac) do zderzaka i błotnika i jest lux...Polecam wszystkim takie rozwiązanie szczegolnie na zime...Pozdro:]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja u siebie zaraz po kupnie założyłem jakies podróby z rzemiosła. 30 zł za sztukę. to nie był dobry pomysł. Zimą i jesienią przez ten "kołnierz" przy kolumnie resorujacej strasznie zasuwała wilgoć i błoto. Potem to wszystko odkłada się przy krawędzi błotnika i dookoła na styku blachy i nadkola. :x Zwyczajny brak szczelności. Ruda ma co robić. Po roku wywaliłem ten szajs i dalej to już lakiernik musiał się zająć sprawą krawędzi błotnika. Wolę częściej zakonserwować niż się bawić w te nadkola. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
zaadaptowałem do swojej P11 nadkola tylne od Mazdy 626 ,ale wiem ze od Hondy Civic

Zaczynam się rozglądać za takim zabezpieczeniem z tyłu

DuMonde mógłbyś podać z których modeli 626 (rocznikowo i typ nadwozia, o ile są różne ) :?:

a najlepiej jakbyś zamieścił foto jak Ci to wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nissan do P10 robi nadkola ? oryginalne , bo chce kupić też i ciężko z dostaniem..

Oryginalnych nie było i nie ma. Jest tylko taka osłona na wlew paliwa z której ja wygrzebałem kilo piachu i pod którą wszystko zgniło. Teraz mam wszystko zabezpieczone na cacy i nie mam nadkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to porażka.. tych podrób nie kupie bo to badziewie , i che kupić wszystko co potrzeba do daje auto do blacharza i lakiernika i chce wszystko na cacy mieć :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja w p11 sedan też nie mam nadkoli z tyłu. Ale na allegro sprzedają takie coś:

 

http://www.allegro.pl/item548946806_nadkol..._se_hb_tyl.html

albo

http://www.allegro.pl/item566620527_nadkol..._sedan_tyl.html

 

Skoro sprzedają to pewnie pasują. Chyba sobie kupię takie na wiosnę.

A może ktoś już takie zakładał i może coś powiedzieć np czy są dobrze dopasowane, czy dają się solidnie zamocować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczać można jak auto jest w miarę nowe lub jest 100% pewne, że pod oryginalnym zabezpieczeniem nie zaczęła się korozja. Na oko tego nie widać a już miałem w P10 tak że z zabezpieczeniem fabrycznym nieuszkodzonym zrobiły się dziury. Pomny tego do obecnej P11 kupiłem we Wrocławiu na ul. Opolskiej prywaciarskie nadkola tylne do P11. Nie były takie tragiczne, trochę gdzie niegdzie trzeba było podciąć. Potem użyłem opalarki do podgrzania żeby zlikwidować naprężenia i w paru miejscach dokładnie dopasować. Wszystko jest lux i sól nie straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co nad kola wystarczy wszystko zabezpieczyć dobrym preparatem np SIKAGARD,NOXUDOL,przy okazji bardzo dobrze wygłuszają.POLECAM.

 

po to żeby wyciszyć! a nie zabezpieczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam od roku też na początku kupiłem lipne bo w ogole nie pasowały potem wymieniłem na inne i trzeba było tylko dociąć po bokach :P przykręciłem na wkręty z dodatkiem silikonu :) wszystko gra tylko miałem problem z kolami bo moja primka jest o parę cm niższa za sprawą eibach'a na dołkach obcierało i musiałem grzać i rozciągać plastik ale teraz jest juz git a jak założę letnie 55 to juz bedzie wogole git :) co do tego co mówił mareq powiem tyle ze mój ojciec ma w Lanosie takie nadkola od 8 lat i ani grama rdzy tak wiec to zależy od blachy :/ u mnie widzisz bierze teraz tylne prawe drzwi na dole no i własnie okolicę błotnika tuż nad kołem też z tej strony kupa błota się tam odkładała i gniło zrobiłem konserwacje spodu a teraz jak podłapie trochę kasy to sie wytnie to i owo i wstawi coś nowego ;) i będzie jak z salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...