Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zmatowiałe tylne światło


Gość aro_prezes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aro_prezes

Witajcie

mam pewien problem, zmatowiało mi tylne światło w primerze P10 (to wewnętrzne na klapie bagażnika). Bardzo źle to wygląda. Czy spotkał się juz ktoś z takim problemem? jak sie tego pozbyć, jest jakiś sposób? to poprosatu nie wypada z takim swiatłem nissanem jeździć :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekPrimera

no prawda az wstyd takim nissanem jezdzic.... sprobuj wykrecic swiatlo, zobacz co sie tam stalo, moze wystarczy przetrzec, jedyne co moge poradzic to nie stosowanie zmywacza do paznokci itp... moze krople oliwy i rozsmarowac, ale nie wiem na ile to wystarczy i czy da rade. tak czy tak warto sprobowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25

Mam ten sam problem (też P10) ale to dowód że plastik zaczyna się utleniać (nie najlepszej jakości (nie do pomyślenia w nissanie :566: )). Są specjalne środki do pielęgnacji plastiku ale drogie i efekt nie jest trwały. najlepsze wyjście to olej jadalny i szmatka (tylko cieniutko i na koniec sucha szmatka i do dzieła), do następnego mycia wystarczy. :smile:

Miłej regeneracji lampek życze :064:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie da sie oddac gdzies kloszy do spolerowania? widzialem kilka razy auta z "wygladzonymi" kloszami i ciekawi mnie jak i gdzie mozna cos takiego zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówicie o zewnętrznej stronie plastiku tych lamp - to jest na to rada:

1) papier wodny 1200

2) papier wodny 2500

3) pasta TEMPO lub inna pasta polerska

 

dziś robiłem, i efekt jest fajowy :))

 

lampy1.jpg

lampy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skYwriter

Wykonywałem ten zabieg jakiś czas temu, gdy miałem jeszcze klosze oryginalne(czerwono-pomarańczowe), próbowałem też akryl w sprayu, było lepiej nie powiem, ale po paru miesiącach problem zaczął wracać. A w związku z tym, że jedna lampa była klejona i wyglądała nie ciekawie, postanowiłem wsadzić sobie cały komplet (czerw-szare) od P10 po liftingu za nieduże pieniądze (narazie zero oznak utleniania).Wiadomo, zabieg kosztowny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek.z.25

Od P10 po liftingu plastik sie juz nie utlenia.

Sam sposob polerowania papierem sciernym i pasta polerska wydaje mi sie rozwiazaniem krotkotrwalym i chyba po jakims czasie efekt bedzie jeszcze gorszy. Tak mysle... choc moge sie mylic... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc moge sie mylic... :wink:

 

możesz się mylić - jakieś pół roku temu na próbę spolerowałem mały fragment który nie świeci - ten który jest najbliżej tablicy rejestracyjnej - na wewnętrznej lampie.

od tego czasu - plastik wcale nie zmatowiał, a auto jednak było myte te kilka-kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aro_prezes

to chyba spróbuje tym papierkiem, szwagier tez mi tak polecał, ale bałem sie,zeby nie skopac- ale jak to juz ktos wypróbował

aha i to nie prawda,ze w P10 po liftingu sie nie utleniają lampy, mnie sie własnie utleniły:(

Pozdrawiam i dzięki za rady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarekPrimera

holy, no calkiem przyzwoicie.... :D

 

 

Myślę , że po użyciu papieru warto prysnąć lakierem.

no mnie tez sie wydaje ze to bedzie dobry koniec prac... warstwa ochronna raczej musi byc. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

problem jest niezwykle prosty folia czerwona za dosłownie 10 zł i lampy sie swieca lepiej niz fabrycznie :) +okolo 1 godzinka roboty ......naturalnie znany serwis bollero.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...