Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Osłona katalizatora


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpadła mi osłona katalizatora. Może ktoś ma taką na zbyciu po usunięciu kata? Spróbuję jej jeszcze dziś poszukać, bo odpadła na wiadukcie i nie chciałem/nie mogłem się zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę po dziwnych miejscach. A jak mi jakiś większy kamień walnie w katalizator i go rozwali w pył? Wtedy będę miał niepotrzebny wydatek. Szkoda mi kasy na nieprzewidziane wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi choć jeden sensowny argument przemawiający za usunięciem katalizatora. Ja jak na razie takiego nie widzę. Poza tym z silnika 1,6 nie zrobię rakiety, więc nie będę cudował. W przeciwieństwie do różnych ludzi, staram się szanować naturę. Ona bez nas będzie dalej istniała, my bez niej - raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

ale sie peniasz o tego kata... wszyscy je usówają więc na pewno znajdzie się taka oslona.

Zresztą chlopaki będą na dniach wywalać te zapychacze wydechu tak więc podkręcam z nich te osłonyi CI dam.

 

Na dniach będe wywalać katy z 4 Primer P10 2.0 i jednej almery 1,4... Więc coś się powinno dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pienię się tylko nie widzę sensu wyrzuacania go z mojego auta :-)

Oki, czekam na wieści. Spróbuję jeszcze może znajdę tę osłonę gdzieś przy krawężniku, widziałem w lusterku że poleciała na pobocze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muja osłone straciłem na progu w garażu - leżała tam potem przez 2 lata. Potem przepalił sie wydech - więc wywaliłem kata. Nie przejmuj się osłoną - odpadła raz - odpadnie i drugi. A kat Ci potrzebny w tym aucie jak zeszłoroczny śnieg- no może dla tego cichego dźwięku silnika - wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ha,odgrzebalem potrzebny mi temat :).Szukajka jednak dziala i czasami cos sie znajdzie.

 

Poruszajac temat tej oslony.Od kilku dni wisi mi ta oslona na dwoch mocowaniach po prawej stronie bo lewa strona juz puscila.Niech mi ktos sensownie powie czy to jest w ogole do czegos potrzebne?mozna bez tego uszkodzic katalizator? wiem ze pewnie zaraz sie odezwie masa ludzi ktorzy powiedza wywal katalizator :) .Narazie tego nie zrobie :).Chce tylko to zamocowac spowrotem jak sie uda(no wlasnie,ma ktos w Warszawie moze kanał ?) lub jesli nie jest potrzebne i jazda bez niej nie zaszkodzic to ją urwe.Nie chce z tym tak jezdzic bo co na parking wjezdzam to szuram tym po garbie :) a jeszcze odpadnie w czasie jazdy i kogos wystraszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja była strasznie przerdzewiała z jednej strony i brzęczała, na moje pytanie, czy da sie to jeszcze jakoś zamontować, mechanik stwierdził, że należy ją "zdetronizować", po "zdetronizowaniu" osłony w aucie jest cicho, już trochę tak jeżdze i nic się nie dzieje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi również brzęczy tak miedzy 2k - 3k rpm :/ dźwięk strasznie wqrw...cy

 

Wydaje mi się również że kat lub katy już się wysłużyły i zamulają mi auto :/ (szkoda że nie ma G-techa pod ręką)

 

Nie chce ich całkiem usuwać bo będzie za głośno (przy nowym przelotowym tłumiku i stożku). Strumienice w obudowie to lipa, więc co proponujecie zamiasta kata/ów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rure w chyba fi 60mm jak sie nie myle wspawaną wewnątrz kata zamiast tych wszystkich flaków i przy 3 tyś obr/min też mi brzęczy wewnątrz jak cholera. zwłaszcza część centralnie nad katalizatorem czyli popielniczka, zapalniczka i tunel środkowy przy drążku zmiany biegów. Pogodziłem się z tym na razie ale wiosną coś trzeba będzie zmienić w wydechu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

W w koncu sie dowiedzialem do czego to cholerstwo mialo sluzyc.Po pierwsze jest to przydatna czesc przeciwpozarowa na lato,szczegolnie w terenie zalesionym.Po drugie katalizator nie lubi byc ochlapywany bezposrednio woda.

 

Podobno oslona ta ma choc troche zabezpieczac przed tym i zgodnie z jakąś normą jest montowana w samochodach ktore kat posiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...

ale sie peniasz o tego kata... wszyscy je usówają więc na pewno znajdzie się taka oslona.

Zresztą chlopaki będą na dniach wywalać te zapychacze wydechu tak więc podkręcam z nich te osłonyi CI dam.

 

Na dniach będe wywalać katy z 4 Primer P10 2.0 i jednej almery 1,4... Więc coś się powinno dobrać.

 

 

A co zamiast katów? Rurki o śr. wydechu czy bawić się w strumienice? a to kupa przecież!

Jak założe stożek i jakąś końcową przelotówkę to bez katów będzie za głośno :/

 

Chyba że wywalić 2 katy + stożek + ozdobna końcówka wydechu ?

 

Coobcio znasz firmę www.extratuning.eu? Piszą w GT że ponoć robią dobre tłumiki z 3 tonacjami dźwięku - cena 180zł (ekonomiczny, czyli sam tłumik bez mocowań itp.) Co o tym myślisz?

 

pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

to ja teraz odkopie temacik :)

mowicie tu o oslonie kata, u mnie ona poki co sie trzyma, byc moze w czasem go wymontuje, ale...

chodzi mi o oslone tlumika miedzy katalizatorem a kolektorem wydechowym - u mnie sie poluzowalo, bo zjadlo w jednym miejscu ze rdzy, wiec jedynym wyjsciem bylo rozmontowanie calkiem - opaski ktore to trzymaly, poprostu pekaly przy przylozeniu sily srubokretem - tak zardzewiale, nie wiem czy zakladac nowe oslony??

 

mozna bez zadnych przeszkod jezdzic bez oslon tlumika, czy powinno sie je miec? ten odcinek rurek jest nieco podrdzewialy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...