Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] ściąga w prawo


dinodino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa dotyczy samochodu Nissan Primera P11 2,0 TD z 97 roku. Samochód ściąga w prawo podczas ruszania. Przy jezdzie na wprost (z załączona skrzynią) ściąga, po wrzuceniu na luz samochód jedzie prosto, po wrzuceniu biegu i dodaniu gazu ściąga znowu w prawo. Geometria sprawdzana trzykrotnie idealnie wg komputera. Hamulce i opony sprawdzone, wszystko gra. Uprzejmie proszę o pomoc. Może ktoś ma jakis pomysł.

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówki drązków są ok, łożyska też , sprawdzę przeguby

dziękuję i pozdrawiam :?

 

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2006 08:22 ]

tylko nie wiem dlaczego ściąga tylko z załaczonym napędem a na luzie nie :?:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje przyjrzeć się uważnie gumom dolnego wahacza jak dajesz w palnik to przesuwa ci się dolny wahacz.

Zrób próbę z hamowaniem - rozpędź się do ok 30km/h i mocno hamuj i niech jedna osoba obserwuje prace kół przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Od nie dawna pojawil sie w mojej primerze dziwny problem. Skrecam w prawo(wszystko jest ok) i momentalnie go sciaga w prawo, tak jakkbym mocno szarpnal kierownica w prawo. Wjade na jakas nierownosc, glownie jak podskoczy i znowu ucieka w prawo. Dzisiaj zjezdzalem z wiaduktu wlasnie w prawo to myslalem ze z niego wypadne, normalnie skreca i nagle jakkby cos przeskakuje i sciaga. W lewo nic takiego nie wystepuje, podejrzewam koncowke drazka kierowniczego, a wy co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zdjalem prawe kolo i przejrzalem wszystko.Koncowka Drazka kierowniczego dobra, wahacze dol gora ok, stabilizatory..... prawe kolo ideal. Zainteresowalem sie lewym i diagnoza to sworzen dolnego wahacza. Wlasnie jak sie przechyli kolo w prawo to wtedy ujawnia sie luz, kupic caly wahacz czy tylko sworzen? Musze to zrobic bo to nie jazda ze ciagle ucieka w prawo ze kierownicy nie da sie utrzymac, a po za tym za miesiac przeglad.

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tuleje na wahaczu masz dobre to kup sam sworzeń, a jak są też do wymiany to lepiej kupić całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też kupic sam swożeń niż cały wachacz jeśli tuleje są dobre.

A to może być już niebezpieczne jak masz takie mocne że auto ci myk i w prawo.

Zrób to jak najszybciej żeby sie czasem nie zdziwił i i jabłko z swożnia nie wyleciało i wtedy Świety Boże nie pomoże i koszt zamiast wymiany swożnia koło 100 zeta czy mniej to naprawa blacharska jeśli auto gdzies poleci albo kolizja bo taka ewentualnośc też może być. I ta 100 za mało :blink::warning: :warning: :warning:

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg wszystkich wytycznych do wymiany jest potrzebna prasa, ale ja zrobiłem to bez i auto śmiga dalej jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ,wyobraznia działa .

Jak widac czasami auta na boku drogi z kołem wyrwanym .

A to przegub klepie czy coś puka. I wszystko do czasu bo sie zwleka z wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianilem dzis wahacz i musze przyznac ze nigdy takiego dramatu nie widzialem. Na sworzeniu luzy gora dol i na boki po ponad mm i kompletnie wyrabana tuleje, wogule guma nie trzymala sie w metalu i tez spory luz. Kupilem caly i wsadzilem i jest ok, teraz to sie prowadzi :D , dziwi mnie tylko to ze nic nie pukalo, jutro moge dac fotki tej makabry.

 

A i mam jeszcze jedno pytanie, w prawym kole zauwazylem ze odpadla mi gdzies zaslepka od lozyska zwrotnicy, czym to zastapic, jakis silikon czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dac ogłoszenie że szukasz w dziale kupie sprzedam że szukasz może ktos ma na zbyciu .

To teraz możesz spokojnie jezdzic i śmigac dalej :whistle:

Może jak bedziesz miał czas to byś sprawdził sobie zbieżnośc .

Nowe gumy czy kompletny wachacz i mogło sie coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieznosc sie nie przestawila, stary wahacz tak po za tym byl troche skrzywiony po stluczce, widac nawet po kolach ze jest ok, przed wymiana mialem strasznie rozjechane kola, a teraz sie zsunely na miejsce.

 

Mam jeszcze pytanie. Cos zaczelo mi strzelac w prawym kole przy hamowaniu. Jak tyluje i hamuje to nic nie strzela, tylko przy hamowaniu gdy jade do przodu. Hamulce rozebralem chyba ze 20 razy, klocki jak nowe, tarcza tez, co to moze byc? Lozysko zwrotnicy strzelalo by chyba przy skrecaniu, a nie przy hamowaniu. Kolo zadnego luzy nie ma, blaszki pod klockami sa, sam juz nie wiem co, strzela jak glupie przy hamowaniu.

 

No niestety jednak lozyska na zwrotnicy, luz jak cholera. Jutro zabieram sie za wymiane, duzo z tym roboty? Lozyska juz zakupione. Trzeba odkrecac polos>/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki RAAD, juz wszystko wiem. Musze jeszcze wymyslic z czego zrobic kapturek na ta nakretke. Zgubil sie ten kapturek i w ciagu 2 mokrych dni rozlecialy sie lozyska, mam nadzieje ze to ostatni wydatek w zawieszeniu, bo w tym samochodzie zawieszenie to skarbonka.

 

Noi po problemie, wymienilem lozyska, zajelo mi to godzine. Poprostu odkrecilem od zwrotnicy: Wahacz gorny, amortyzator,przewod hamulcowy i od absu. Podparlem zwrotnice kawalkiem metalowaj rurki i dwa razy uderzylem mlotkiem w piaste i poszlo bez najmniejszego problemu. Oba lozyska strasznie skorodowaly, jedynie mialem problem z wybiciem pozostalosci po lozyskach, ale jakos dalo rade. Pozniej wrzuce fotki jak wygladaly lozyska, wedlug mnie to prosta robota wymienic te lozyska, a tyle sie naczytalem ze tak ciezko jest.

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie nie tak diabeł straszny jak go malują :whistle:.

 

Szukajac na forum znalazłem temat zwrotnicy i wymiany i rozmiar łożysk.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/23656-p11wp11-zwrotnica-lozyska-zwrotnicy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...