Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pływanie powyżej 120km/h


Gość radziu_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno stałem się nowym posiadaczem nissana sunny 1.4 16V rocznik 93 i ma takie pytanie : Czy to normalne że powyżej tej prędkości auto pływa po drodze?? Nie wiem czy to jest normalne. Wcześniej jezdziłem polonezem i golfem a sunny jest jakby strasznei miękki. Amortyzotory sprawdzałem i niby tłumią ok nei odbija się jak piłeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to może być ale mam suny 1.4 3d i nie ma takich objawów. Nie licząc braku komfortu to trzyma sie drogi niczym primera... Co to znaczy pływa? Mocno sie przechyla? Ucieka w zakretach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz miec luzy na układzie kierowniczym, krzyzak, koncowki drązków itp itp.... albo wybite tuleje na wachaczach i sie wachacze ruszają... ewentualnie lozysko :) jest duzo mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, chyba będę się musiał przejechać do znajomego mechanika

 

[ Dodano: Pią 30 Cze, 2006 15:29 ]

Dokładnie tak jak mówi soul... Ja po wymianie tulei wachaczy, drążków kierowniczych i krzyżaka na kolumnie jade jak po szynach :P jeszcze tylko zbieżność i wszystko :D
a ile w przybliżeniu kosztują te części z wymianą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja ma podobnie w 100nx dzis bylem na sciezce i dodatkowo mechanik sprawdzil mi cale zawieszenie. Umieszcze pozniej wyniki jak zeskanuje ale amorki i wahacze w/g niego super, a jednak pływa ;/

Czekam niecierpliwie na dalszy rozwoj tematu, w sobote sprawdze u siebie lozyska i bardzo dokladnie sam jeszcze raz zawieszenie i ten krzyzak i napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyniek01

Mam sunnego N14,SR20 ale to auto prowadzi się świetnie wręcz przykleja się do drogi na zakrętach, więc myśle że twój samochód może być skoszony, sprawdz czy przypadkiem nie był po wypadku bo podobne objawy miał znajomy i jego samochód robił cztery ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy jezdzie Gdynia - Wawa 100-140 km/h nie ma takich objawow, raczej trzyma sie drogi swietnie, komfort jazdy tez jest, dopiero przy kaluzach na drodze zaczyna strasznie znosic ale to przecie normalka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertss
radziu

 

ja ma z przodu 185 a z tylu 175 na 14 calowkach, wiem że fabrycznei miały 155 ale ja juz z takim ogumieniem go kupilem

:arrow: no to może być przyczyną, ja w okresie wczesno wiosennym mialem przód 195 letnie a tyl 175 zimówki i nosilo mnie w koleinach. Spróbuj dla porównania zamienić przód z tylem lub jeśli oponki masz do wymiany to szukaj identycznych.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może być przyczyną, ja w okresie wczesno wiosennym mialem przód 195 letnie a tyl 175

 

nie możliwe, ja mam jeszcze większą rozbieżność i prowadzi się jak po szynach. przód 195/45/14 tyl 165/70/14.

ja bym zerknął na stabilizator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radziu_

w poniedziałek jadę do mechanika, dzisiaj byłem tak wstępnie się umówić i mówił ze prawdopodobnie amortyzatory i brak zbieżności ale wszystko się okaże w poniedziałek, więc czekam do poniedziałku i się dowiem co dolego mojemu SŁONECZKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Dokładnie tak jak mówisz... rozbieżność w szerokości opon nie ma do tego nic wspólnego!! Jedź na sprawdzenie na stację diagnostyczną tam Ci wszystko powiedzą, najlepiej jak jeszcze z mechanikiem wejdziesz pod spód samochodu i wszystko obejrzysz sam... Koszt części do N13: tuleja wachacza od 9 do 30 złotych (do wymiany wskazana wyciskarka), końcówki drążka od 25 do 60 złotych za sztukę (po wymianie koniecznie jedź na ustawienie zbieżności), krzyżak na kolumnie niestety najdroższy bo od 120 złotych w górę... jeśli zrobisz zawieszenie i nie będzie nigdzie luzów, jeź na ustawienie zbieżności i będziesz miał spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejka wahacza ok 25 zł

guma stabilizatora - 4 zł

guma na wahaczu ok 14 zł

sworzeń - 50 zł

łącznik stabilizatora 43 zł

krzyzak 25 zł - wymiana 30 :D

wszystkie ceny do N13 z JC AUto Jambor w Częstochowie.

moj mechanik za zamontowanie tych wszystkich nowycz czesci wzial 80- zł. Jak ktos chce wiedizec gdzie no niech pisze :D ( czestochowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

chłopie gdzie kupiłeś krzyżak na kolumnę kierownicy za 25 złotych!!!! :D Wszędzie gdzie szukałem nie znalazłem taniej niż 120PLN!! a szukałem mocno :D no ale inne części są w miarę tanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JC AUTO JAMBOR w Czewie na ul. Kawiej. no fakt moze zaplacilem jakies 27 zł i 30 zł za wymiane u mechanika w Nowej Wsi.

 

Jambor, Częstochowa ul. Kawia 4/16

 

dział japoński 034 / 361 15 94

dział koreański 034 / 366 45 35

dział europejski 034 / 368 09 45

 

www.jambor.pl firma@jambor.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radziu_

auto dzisiaj pojechało do mechanika i się okazało że jest pęknięty stabilizator i to jest przyczyną pływania auta, jutro ma być zrobiony jak będą części

 

no i wymiana stabilizatora pomogła:) wszytskie objawy zwiazane z plywaniem auta zniknely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...