Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przebieg remontu mojego Nissana Pulsara.


MacGayver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym w tym temacie przedstawić kolejne etapy remontu mojego samochodu. Mam nadzieję, że ten temat będzie cieszył się dużą popularnością.

 

-Zacznę od tego iż dwa dni temu wzięliśmy się za wyjmowanie silników z dwóch samochodów aby zrobić im transplantację serca. Zajęło nam to pół dnia i trochę enrgii ale udało sie. Niedługo zamieszczę fotki z przebiegu remontu.

 

-tak to wyglądało na początku

603d57db1fb50156m.jpg

,czyli

627af8c4b7b3dedcm.jpg

no i oczywiscie pacjent do przeszczepu

196590cf9e9413c2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Czy ja dobrze widzę?? wykorzystałeś na przeszczepy wspaniałego N13??... a tak dokładniej to o konkrety proszę z którego do którego i jaki silnik na jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo zalowalem tego n13 i zastanawialem sie czy czasem go sobie nie zostawic a sprzedac mojego Pulsara. jak juz pewnie przeczytales wiele postow to wiesz ze ten samochod mial zrobione 86000 km z tego moja watpliwosc. przezucalem z N13 do Pulsara silnik. Maja identyczne E16i, tylko Pulsar mial najechane 300000 km i stukajaca panewke. Najpierw chodzil tylko na dwoch cylindrach bo poszla uszczelka pod glowica wiec wymienilismy, lecz po odpaleniu okazalo sie ze jeszcze ta nieszczesna panewka. W tym samym czasie znalezlismy u znajomego tego Sunnyego N13 i to z takim przebiegiem i w idealnym stanie. Wiec go wzielismy no i przeszczep. Teraz Sunny stoi przed domem i czeka az ktos po trochu od niego bedzie kupowal czesci albo moze ktos kupi cala bude. Jak ktos chetny to zapraszam na pw.

 

-A oto juz autka, a wlasciwie to wybebeszone czyli nie auta.

afe927804216eb68m.jpg

 

7fe6aab44cae7e6am.jpg

 

[ Dodano: Nie 03 Wrz, 2006 14:10 ]

Takie jedno zdjecie

 

d2ad0d663e676140m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oto najświeższe zdjęcia, komentarz chyba na razie zbędny. Po prostu dużo pracy.

 

ce9c2afb79dfc0b2m.jpg

 

4769313d5af8c462m.jpg

 

Co sądzicie o tej końcówce :D

 

23e72201667c9c19m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się juz z tym popapram to jeszcze bedziesz chcial kupic :) . Bedzie lakier czarny kameleon Ognista Mgła. Jeśli chcecie zobaczyć reklamę jaką puszczali kiedyś w TV apropo tych samochodów to podaje link to do czego ten samochod zostal stworzony ;]

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=529...mp;q=nissan+exa

 

jeszcze ok miesiaca i na spocik

 

no to moze jeszcze podam bardzo dokladny link

 

http://my.reset.jp/~inu/ProductsDataBase/P...SAN/EXA/EXA.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pierdo... że też ci sie chce??????

Ja bym zadał inne pytanie Ską Ty masz tyle kasy :D:D:D? Oczywiście nie odpowiadaj na to pytanie!!! :P Ale odpowiedz mi na to pytanie. Ile Cię wyniesie położenie lakieru

Bedzie lakier czarny kameleon Ognista Mgła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Nissanek, prawdziwy rodzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedzie mnie kosztowalo polozenie lakieru :) , poniewaz mam zaprzyjaznionego lakiernika. pod lakier przygotowuje go sam z pomoca tegoz lakiernika. remontuje ten samochod , poniewaz mam do tego warunki. wlasny warsztat , narzedzia, wiedze i pomoc w rodzinie i znajomych. wybralem to auto calkiem przypadkiem. szukalem jakiegos wyjatkowego samochodu za mala kase, ktorego niewiele osob zna. szukalem jakiegos Nissana oczywiscie gdyz w rodzinie juz byly 3 Nissany, ale przegladajac modele nie moglem znalezc nic wyjatkowego za male koszty kupna i utrzymania. No i trafilem ktoregos razu na Allegro na tego Nissana Pulsara Exa NX w strasznym stanie, a ze mialem wlasnie wakacje no to do dziela :D Urzekła Was moja historia ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie częsci itd musze zakupic sam lub z pomoca starszego oczywiscie. Nie place za robocizne. Ojciec mechanik, znajomy blacharz. Lepiej nie moglem trafic :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję autka i życzę szybkiego finiszu 8)

Autko wyjątkowe, widać ,że z lat 80-tych, ale też widać,że to poprzednik 100NX-a :twisted: :wink:

 

Podobną robotę odwaliłem w swojej Lancii, ale sama blacharę bo reszta była OK.

Ale nie sam tylko u znajomego lakiernika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na razie stoi bo nie mam czasu troche ale mam nadzieje ze sie wyrobie do spotu to z kims podjade (np. z kumplem, ktorego namawiam na nissana :grin: ) oryginalnego nie kupie bo raz jest 3 razy drozszy, dwa niewiele rozni sie od tego ktorym pomaluje auto.

 

[ Dodano: Pon 09 Paź, 2006 18:40 ]

decyzja podjeta. nie bedzie kameleona poniewaz zobaczylem na necie odpicowanego takiego samego i bardzo mi sie spodobal.

aktualne informacje:

-wyczyszczone i pomalowane wzmocnienia zderzakow (jak w czolgu :shock: )

-zaszpachlowana i wyczyszczona jedna strona

Zdjecia podwozia niedlugo przesle bo tez nalezaloby je dodac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście kliknięcie na zdjęcie spowoduje jego powiększenie. Zachęcam także do ich komentowania. Kolega Lotnik już pewnie wie kto malował to auto. Miałeś z nim styczność jak przymierzalismy reflektor do Twojej Primerki :) I jeszcze jedno dla oglądających zdjęcia : były one zrobione jeszcze przed polerowaniem :D

 

1

2f366b9bb552b698m.jpg

2

0d77883fd453db81m.jpg

3

f988c071299a1834m.jpg

4

e7f046208be3572bm.jpg

5

045a84e8e0ce3d78m.jpg

6

9c138c232377816cm.jpg

7

c610e4ab93a7dac9m.jpg

8

d951dba669444fcbm.jpg

9

359058b3d68db208m.jpg

10

04bf12fd42373812m.jpg

11

66d3d0e6b6425a82m.jpg

12

ad1c90156cf93332m.jpg

13

304419e0dad6a986m.jpg

14

1ef9925641604c60m.jpg

15

81c52eddb0aeb1c2m.jpg

16

f4d9ae0d03c73331m.jpg

17

c45f208285c052a1m.jpg

18

ee898e82dedbefacm.jpg

19

4d95091b01ea5042m.jpg

20

6b382bf18d7fd7e2m.jpg

21

bbd8615d699d4cf8m.jpg

22

1e6eaee3bee2f0f9m.jpg

23

d7937332bd691942m.jpg

24

85edde3bbdbb3a3dm.jpg

25

f358ff919eba5d2dm.jpg

26

1e6eaee3bee2f0f9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wyrobie sie na najblizszy spot, no ale jestem z Łodzi wiec pusialbys przyjechac. _Pablo_, No ale nic straconego. Do Borków jeszcze czas wiec jeszcze go odpicuje i dozuce wiele rzeczy od siebie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Maszyna pierwsza klasa, naprawdę wszytko ciekawie zrobione i opisane.

Blacharka to w gruncie rzeczy chyba najtrudniejsza dłubanina, najbardziej czasochłonna i artystyczna...

Wielkie Brawa i czekamy na fotki ostateczne :)

 

Dużo własnej pracy, serca widze że poszło i to się liczy najbardziej.

 

Szkoda jedynie że pod maskę nie wleciało chociaż CA18DE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coobcio jestem pewien że jak już wszystko bedzie gotowe w tym youngtimerze to i o silnik,kolega odpowiednio zadba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...