Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Utrzymujące się obroty silnika po puszczeniu gazu


Gość marcint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Hmm... a ja w swoim 1.6 mam teki objaw , ze po dodaniu gazu i puszczeniu pedalu obroty zostaja na jakis 1100-1200 i nie chca spasc chocby i caly dzien autko tak stalo, dopiero delikatne "pukniecie" noga w pedal gazu powoduje ze obroty spadaja do normalnych 750-800. Dodam tylko, ze nie ma zadnego falowania obrotow ani na 1100 ani na 800 silnik pracuje rowniutko wiec to chyba nie krokowy.

Ma ktos jakis pomysł co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja w swoim 1.6 mam teki objaw , ze po dodaniu gazu i puszczeniu pedalu obroty zostaja na jakis 1100-1200 i nie chca spasc chocby i caly dzien autko tak stalo, dopiero delikatne "pukniecie" noga w pedal gazu powoduje ze obroty spadaja do normalnych 750-800. Dodam tylko, ze nie ma zadnego falowania obrotow ani na 1100 ani na 800 silnik pracuje rowniutko wiec to chyba nie krokowy.

Ma ktos jakis pomysł co to moze byc???

 

Miałem to samo - temat wałkowany co chwilę na forum. Sprawdź linkę gazu czy się gdzieś nie blokuje, wyczyść przepustnicę i silnik krokowy, skasuj kompa, ustaw obroty biegu jałowego i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzegorzPPP

Hmm... a ja w swoim 1.6 mam teki objaw , ze po dodaniu gazu i puszczeniu pedalu obroty zostaja na jakis 1100-1200 i nie chca spasc chocby i caly dzien autko tak stalo, dopiero delikatne "pukniecie" noga w pedal gazu powoduje ze obroty spadaja do normalnych 750-800. Dodam tylko, ze nie ma zadnego falowania obrotow ani na 1100 ani na 800 silnik pracuje rowniutko wiec to chyba nie krokowy.

Ma ktos jakis pomysł co to moze byc???

 

Ja tak mam w 2.0. Nie wiem czy kolega potwierdzi, ale u mnie problemy zaczynają się dopiero po przejechaniu kilkunastu km. Na mieście rzadko mi zostają obroty. Za to na trasie jak przejadę 100km to prawie przy każdym rozsprzęgleniu obroty zostają na poziomie 1100-1200. Jak się "puknie" w gaz to spadają. Dodatkowo przy zmianie biegów obroty bardzo powoli spadają.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to trwa juz ponad dwa lata a moze i wiecej , bo kupilem ja juz z takim objawem. Na poczatku bylo tak jak pisze kolega GrzegorzPPP i wystepowalo zawsze po dluzszej jezdzie ale teraz obroty zostaja na wyzszych coraz czesciej (chociaz nie zawsze). Byc moze jest tak jak pisze kolega BULI , ale ja sam tego nie zrobie a znalezc dobrego mechaniora , ktory tego bardziej nie rozpieprzy graniczy z cudem , wiec chyb zostane z tym co mam , da sie z tym zyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam:)

 

U mnie jest identycznie. Na początku nie mogłem sie przyzwyczaić do tych zwiększających się obrotów. Teraz stwierdzam, że to bardzo dobre rozwiązanie, pozwala na płynna zmianę biegów. Mam tylko jeden chyba problem, a mianowicie..... Kiedy odpalam zimny silnik obroty rosną mi do ponad 2 tys/min i utrzymują się aż do momentu uzyskania wysokiej temperatury.... czy to normalne?? To trochę denerwujące bo czasem chciałbym sobie na 2 bieu powoli pojechać a samochód sam przyśpiesza..... Czy należało by przeczyścić silnik krokowy?? Bardzo proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przegladalem starsze posty, ale nigdzie nie natknalem sie na problem podobny do mojego. otoz po zdjeciu nogi z gazu obroty silnika spadajac zatrzymuja sie na chwile na ok. 1200 i dopiero potem spadaja dalej. znajomy mechanik mowil mi, ze w niektorych silnikach to specjalny efekt umozliwiajacy plynniejsza zmiane biegow. ale to moj pierwszy nissan (mam primere p11 2.0 sri ('97)) i chcialbym wiedziec, czy to usterka, czy tak ma byc. a jesli usterka, to jak ja usunac?

 

Moim zdanie moze to byc potencjometr gazu jak mosz mozliwosc podmiany to zobacz moze to podziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...