Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] stukanie w drzwiach od kierowcy


Gość kecaj77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie też cos stuka jak jadę i jak na postoju dociskam tapicerka to jest podobny dźwiek wiec to może byc coś z szybą albo cieganmi jak znajde czas to sie tam dostanę i zobaczę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo, ale z tego wiem z autopsji a jezdze juz trzecią primera to normalne.Powodow moze byc wiele.Mogly poluzowac sie drzwi, moze ci telepac szyba albo poprostu boczek sie gdzie obluzował i klepie.To drazni ucho ja tak mialem w desce, cos mi cwierkało , szukałem chyba z pól roku ale przestało i olałem sprawe:)Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam.miałem stukania od strony kierowcy:drzwi lub wachacz,taka była diagnoza mojego mechanika.przyczyną stuków był luz na sworzniach zawiasów drzwi.orginały wywalił,wstawił sruby imbusowe i nowe tuleje mosiężne i...jakos fajnie cicho się zrobiło!!zobaczymy jak długo ta przeróbka wytrzyma,na wiosne drzwi od strony pasażera,mają już lekki luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem ze stuakniem/skrzypieniem w drzwiach od strony pasażera.

Dźwięk słyszany gł. na nierównej drodze i wkurzający.

Da radę to samemu zreperować?

Jakie orientacyjne koszta u mecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ja też tak miałem i wiecie co mi stukało....

 

nie powiem :)

 

żartowałem - tak na świeta trochę :)

w drzwiach po srodku są takie metalowe profile - z góry na dół idą

one są zgrzane na dole i u góru... mi poszły dwa nity na dole i jak sie zagladało to wyglądało oki bo profil dociskałdo rynienki

najlepiej było by to zgrzeac ale sprzet nieosiagalny.. wiec wcisnąłem kawałek gumy 1cm na 3 cm (pasek) i zablokowałwn by sie nie obijał i nie pukał

jest oki

(bo pierwszym razem wyskoczyła) była za twarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Was serdecznie! Zaczne od tego, iz od trzech m-cy jestem szczesliwym wlascicielem p11 2000r. 1,8+sekwencja i naprawde jestem bardzo zadowolony z autka. Gdy go kupilem mial raptem 117tys., teraz juz blisko 121tys. i wlasnie oprocz tego upierdliwego stukania w drzwiach kierowcy wszystko jest super!! Tzn. gdy opuszcze szybe jest cicho, zamknieta powoduje stuki. No i drzwi mam opuszcone. Ale Wasze opisy sporo mi pomogly, DZIEKI!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie było podobnie mocowanie profilu (rynienki) na dole skorodowało i puściło przez co opuszczona szyba lekko latała a po podniesieniu stuki z wewnącz drzwi Zespawać tego już sie nie dało ale kawałek blachy troche fantazji i jast ok lepiej niż orginał :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie byly najpierw wahacze :P ..i jeszcze cos tam poskrzypuje..nie wiem czy to w drzwiach czy gdzie indziej z przodu od pasazera..bede musial poeksperymentowac i posluchac jeszcze lepiej (nasmarowalem zawiasy) i nadal co nieco tam slysze.. moze rozkrece te drzwi i posprawdzam... :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marwikar1

W mojej Primerze też stukało. Rozebrałem boczek drzwi i okazało się, że prowadnica szyby (częściowo metalowa) oderwała się od mocowania. Była lużna i przy zamkniętych szybach jej dolna część uderzała o konstrukcję drzwi. Podsadziłem pod nia kawałek gumy z dentki i siedzi sztywno. Stukanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

ja otwieram szybę - stuka... zamykam, stuka... japończyk, więc z łokcia, z kolanka i nie stuka :) niebawem klamki do lakiernika to zrobię i to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyli w p11e 2000r też coś stukało w dżwiach od strony kierowcy .Był to irytujący dzwięk który powstawał gdzieś przy zawiasach. Luzów na zawiasach nie było. Posmarowałem obficie zawiasy gęstym olejem przekładniowym i poruszałem dżwiami aby olej dokładnie dostał się do środka osi zawiasów. Pomogło od razu .Teraz dość często smaruje w ten sposób wszystkie zawiasy dżwi i nie wiem co to stukanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, użyłem szukaj i znalazłem, irytujące stukanie(pukanie) wydobywa się u mnie z drzwi podczas :

a. ruszania

b. hamowania

c. wpadania w co większe dziury

 

Zawieszenie mam OK, zawiasy też , więc zostaje ta prowadnica wygląda na to że w pewnym wieku auta to standardowa usterka.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No, ponad 2 lata leżały zawiasy w mojej półce i czekały na zamontowanie!! i w końcu zrobiłem to - i stukać przestało - nie wspomne o tym ze juz miałem opadniete drzwi - teraz zamykają się jak nówka sztuja!!

 

Kosztowało mnie to 50pln za lakier + bezbarwny + utwardzacz, i pół dnia pracy - bo jest troche zabawy ze zjęciem błotnika. Ale ogólnie prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ponad 2 lata leżały zawiasy w mojej półce i czekały na zamontowanie!! i w końcu zrobiłem to - i stukać przestało - nie wspomne o tym ze juz miałem opadniete drzwi - teraz zamykają się jak nówka sztuja!!

 

Kosztowało mnie to 50pln za lakier + bezbarwny + utwardzacz, i pół dnia pracy - bo jest troche zabawy ze zjęciem błotnika. Ale ogólnie prosta robota.

 

Czyli powiadasz kolego, że bez zdejmowania błotnika nie da rady?

 

Sprawdzę u siebie (jak jest z dostępem do śrub - WP11.144 2002r.) bo też mam drzwi opuszczone i to trzeszczenie/stukanie jest delikatnie mówiąc upierdliwe!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...