Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Kontrolka od hamulcow sie zapala co zle??


Gość pundek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Dzis jadac do pracy swoja Primerka z 98 w wersji silnikowej 2.0 SRi zauwazylem ze kontrolka od hamulca recznego mi sie zapla i gasi. Mryga co jakis czas. Czasem swieci sie dluzej po czym przestaje na jakis czas. Co moze byc zle?? Sprawdzilem plyn hamulcowy i nie brak go w zbiorniczku. Auto normalnie sie zachowuje czyli hamuje hehe. Czy moze moja primerka ma czujniki zuzycia klockow hamulcowych??

Pozdro i dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem plyn hamulcowy i nie brak go w zbiorniczku

 

Miałem podobny przypadek. Co to znaczy, że nie brak płynu w zbiorniczku? Pytam, ponieważ u mnie poziom płynu hamulcowego był dokładnie pomiędzy min a max. Po dolaniu płynu pod kreskę "max" mryganie kontrolki od ręcznego zniknęło. Może dolej u siebie do pełna i wtedy sprawdź.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocuszki już się kończą

aha czyli klocuszki maja czujniki

 

 

Miałem podobny przypadek. Co to znaczy, że nie brak płynu w zbiorniczku? Pytam, ponieważ u mnie poziom płynu hamulcowego był dokładnie pomiędzy min a max. Po dolaniu płynu pod kreskę "max" mryganie kontrolki od ręcznego zniknęło. Może dolej u siebie do pełna i wtedy sprawdź.

 

a jaki tam plyn wlac bo sie calkowicie na tym nie znam.

dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klocuszki już się kończą

aha czyli klocuszki maja czujniki

 

 

Miałem podobny przypadek. Co to znaczy, że nie brak płynu w zbiorniczku? Pytam, ponieważ u mnie poziom płynu hamulcowego był dokładnie pomiędzy min a max. Po dolaniu płynu pod kreskę "max" mryganie kontrolki od ręcznego zniknęło. Może dolej u siebie do pełna i wtedy sprawdź.

 

a jaki tam plyn wlac bo sie calkowicie na tym nie znam.

dzieki za rady.

 

Wiesz nie chodzi mi o to,że klocuszki mają czujnik,ale jak u mnie w N16 się kończyły to paliła sie kontorlka ręcznego. :razz:

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego, w czasie jazdy (zwykle przy hamowaniu) świadczy o:

1. Niskim poziomie płynu hamulcowego w zbiorniczku.

2. Zużytych klockach.

 

Jeśli masz odpowiedni poziom płynu, to napewno klocki domagają się wymiany. Było o tym na forum wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpowiedni poziom płynu, to napewno klocki domagają się wymiany. Było o tym na forum wiele razy.

ale jesli mas zjechane klocki to płynu też bedzie mało przecież to logiczne,także z tym dolewaniem ostroznie bo przywymianie klocków i tak trzeba bedzie ten płyn usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odpowiedni poziom płynu, to napewno klocki domagają się wymiany. Było o tym na forum wiele razy.

ale jesli mas zjechane klocki to płynu też bedzie mało przecież to logiczne,także z tym dolewaniem ostroznie bo przywymianie klocków i tak trzeba bedzie ten płyn usunąć

 

przyczyną świecenia kontrolki jest duży stan zużycia klocków, poziom płynu jest sprawą wtórną, wynikową zużycia klocków. Oczywiście masz rację, po wymianie, poziom płynu sie podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz rowniez stal hamolcow na tyle.

oprocz klocków lub szczek warto sprawdzic stan tarcze lub bebnow!! zabardzo wytarte moga powodowac ze tloczek musi bardzie sie wychylic wiec potrzebuje wiecej plynu, no i wtedy plywak w zbiorniku sie buja wiec sie zapala kontrolka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak wszyscy pisza o klockach i płynie a u mnie było dokładnie tak jak u PUNDKA czyli trochę mrugał trochę śwecił i mnie wkurzało czytałem tu i tam na forum i nic wszyscy płyn klocki a u mnie było dziwne bo klocki maja 20 tys kilometrów płynu dużo więc co?

Udałem się do mechanika mojego znajomego popatrzył pomyslał wymienił 20 cm wężyka , który dochodzi do jakiegoś czujnika i przestało dałem mu 10 zł na piwko i nic nie mruga.Działa prawidłowo.wężyk przy wejściu do rurki był lekko popękany że gołym okiem nie było widac on go wyjął podmuchał i tyle ciśnienie ucieka.

pozd może też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość michalplock
Zapalanie się kontrolki hamulca ręcznego, w czasie jazdy (zwykle przy hamowaniu) świadczy o:

1. Niskim poziomie płynu hamulcowego w zbiorniczku.

2. Zużytych klockach.

 

Jeśli masz odpowiedni poziom płynu, to napewno klocki domagają się wymiany. Było o tym na forum wiele razy.

 

 

NIE BARDZO SIE ZGODZE Z TYM ....

 

Mam to samo .... juz jakis dobry miesiac.. zaczelo sie kiedy tloczek mialem do wymiany z tylu... tloczek wymienilem...

 

ale nie pali mi sie to co jakis czas tylko WTEDY KIEDY NORMALNIE PODCZAS JAZDY JADE ZAHAMUJE RAZ DRUGI I JAK ZACHAMUJE TRZECI RAZ, PEDAL HAMULCA ROBI SIE BARDZO TWARDY I ZAPALA SIE KONTROLKA OD RECZNEGO ...

 

I 1. MAM PLYN 2. WYMIENILEM TARCZE Z KLOCKAMI WCZORAJ...

 

ODPOWIETRZYLEM MECZYLEM SIE CHYBA Z 20 MIN. I DALEJ TO SAMO !!... :( NIE WIE KTOS CZEMU SPOTKAL SIE KIEDYS KTOS Z CZYMS TAKIM ...

 

napisze jeszcze raz... odpowietrzalem hamulce po wymianie tarcz i klockow...

odpowietrzalem tak jak trzeba czyli L.TYL, P.PRZOD, P.TYŁ, L. PRZOD... PEDAL HAMULCA MI WPADA... PO NACISNIECIU OKOLO 3ci RAZ ZAPAL MI SIE KONTROLKA OD RECZNEGO.... PEDAL STAJE SIE WTEDY TWARDY TAKI JAK BYC POWINIEN... PO JAKIEJS SEKUNDZIE 2uch ZNIKA KONTROLKA I WRACA WSZYSTKO DO NORMY CZYLI DALEJ PEDAL WPADA... :( :/ CO JEST NIE TAK?? MOZLIWE JEST ZEBY ZLE ODPOWIETRZYC HAMULCE ;/ ?? :(

moze tloczek zaczal d*** dawac.... ;/ ale tak nagle... wszystko jest suche nigdzie nei cieknie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bruce1807

Jeśli można to wężyk jakby był dziurawy to by ciekł. Płyn jak jest o.k. bez wcześniejszego dolewania to klocki i tarcze też powinny być w porządku (choć mogą mieć rant, więc sprawdzić hamulce trzeba tak czy inaczej).

Dprawdzał ktoś czy po wciśnięciu (i puszczeniu( hamulca na podnośniku koła się kręcą (czy hamulec odpuszcza)? Może linki lub dzwigienki obok tylnych hamulców się blokują. Ew. czujnik poszedł. Czysta teoria ale sprawdzić warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek świecenia kontrolki hamulców , przy ruszaniu zapalała się i gasła lub po dodaniu gazu. Przyczyną był przewód na pompie wytwarzającej podciśnienie znajduje się obok pompy Vakum dokładniej nad nią , po prostu miał mikro pęknięcie i przy ruchu silnika się ono otwierało i robiło rozszczelnienie , po wymianie wężyka problem zniknął na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

michalplock, wciśnij pedał hamulca z całej siły - tak jakbyś miał gwałtownie zahamować. Jeśli pedał hamulca stwardnieje i nie da się go gwałtownie wciśnąć - może to być wina pompy hamulcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chmielo

miałem podobnie ,zapalała się lampka i gasła- wymiana klocków i tarcz pomogła,po wymianie

w/w elemen. poziom płynu się automatycznie podniósł i może to również miało znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość demonick

Witam.

Podobny przypadek tzn. lampeczka mryga lub świeci się stale, jednak gaśnie całkowicie przy dodawaniu gazu podczas jazdy.

Czyli jakiś wężyk czy czujnik?

Przy nie dawnej wymianie przegubu mechanik pobieżnie obejrzał klocki, płyn i mówił, że są ok.

Zrzucił to na elektrykę. Może inny mechanik by pomógł :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość demonick

A płyn jest na maxa?? Bo w Nissanach musi. Gasnąc moze bo podczas dodawania gazu ciecz sie inaczej ustawia w zbiorniczku i gasnie

Na maxa tzn. pod korek? Jest powyżej kreski maximum. Dzisiaj sprawdziłem. Odpiąłem też taki kabelek , który odchodzi ze zbiorniczka (chyba od czujnika)

tyle, że taki pojedyńczy biały lub żółty (masa?). Oczywiście na postoju, lampka zgasła a po zaciągnięciu ręcznego, się zapala. Więc raczej nie ręczny jest winny. Nie wiem czy dolewać więcej płynu.

Wydaje mi się że taki stan był wcześniej. Więc albo czujnik poziomu albo napięcie do niego dochodzące jest zbyt małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maxa tzn. pod korek? Jest powyżej kreski maximum. Dzisiaj sprawdziłem. Odpiąłem też taki kabelek , który odchodzi ze zbiorniczka (chyba od czujnika)

tyle, że taki pojedyńczy biały lub żółty (masa?). Oczywiście na postoju, lampka zgasła a po zaciągnięciu ręcznego, się zapala. Więc raczej nie ręczny jest winny. Nie wiem czy dolewać więcej płynu.

Wydaje mi się że taki stan był wcześniej. Więc albo czujnik poziomu albo napięcie do niego dochodzące jest zbyt małe?

[/quote

 

Miałem podobny przypadek u mnie był pęknięty wężyk od podciśnienia nad pompą Vakum taki cieniutki i przy dodawaniu gazu zapalała się lampka hamulców szukałem 3 tygodnie aż znalazłem i teraz jest ok

Edytowane przez ASPDAREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość demonick

Na maxa tzn. pod korek? Jest powyżej kreski maximum. Dzisiaj sprawdziłem. Odpiąłem też taki kabelek , który odchodzi ze zbiorniczka (chyba od czujnika)

tyle, że taki pojedyńczy biały lub żółty (masa?). Oczywiście na postoju, lampka zgasła a po zaciągnięciu ręcznego, się zapala. Więc raczej nie ręczny jest winny. Nie wiem czy dolewać więcej płynu.

Wydaje mi się że taki stan był wcześniej. Więc albo czujnik poziomu albo napięcie do niego dochodzące jest zbyt małe?

[/quote

 

Miałem podobny przypadek u mnie był pęknięty wężyk od podciśnienia nad pompą Vakum taki cieniutki i przy dodawaniu gazu zapalała się lampka hamulców szukałem 3 tygodnie aż znalazłem i teraz jest ok

No tak , tyle że u mnie właśnie przy dodawaniu gazu gaśnie całkowicie. Ale podpowiem mechaniorowi bo zaczyna mnie ten czerwony kolorek drażnić.

Jak ma się tak świecić to chociaż w różnych kolorach by mogło, zawsze ciekawiej :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...