Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kupiłem serenke


Gość K_andy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

troszke to potrwało

nareszcie wszystko gra, silniczek pyka jak nóweczka :grin:

teraz tylko kompanko po naprawie, pasta do nadwozia i niech tylko ktoś coś powie złego.... :D

a w sobotę wesele chrześniaka i próba generalna, a w poniedziałek do salonu foto i ;) zaczynam chwalić się sarenką na mieście ;)

już na próbach co ładniejsze :shock: się za nią oglądały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty mają się tak

 

szlif wału, panewki główne i korbowodowe, stopy korbowodów, pierścionki, to 620

szlif zaworków głowicy i gniazd , uszczelniacze, planowanie głowicy, uszczelka to 290

łańcuch rozrządu 45, olej 90, silikon 20, różne dojazdy po części 200

wymontowanie i zamontowanie silnika u znajomego 450,

demontaż i montaż silnika własny "BEZCENNY" :P

 

sumując , naprawa silniczka nie przekroczyła 2K

dobrze że na forum była instrukcja silnika WIELE to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
to możesz się cieszyc ja zapłaciłem za kapitalke 4000zł. i czekałem 3 tygodnie aż zrobią.
wniosek: PRZEPŁACIŁEŚ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie przywiozłem Nissana Serene 2,0dSLX i mam pytanka do Was pierwsze od czego jest pomarańczowa kontrolka obok czerwonej od oleju też ma taki sam znaczek nadrukowany nie wiem jak to nazwać powiedzmy "nalewak" drugie pytanie cięzko zapala silnik długo kręci zaskoczy i nagle gaśnie koleś od którego kupowałem powiedział że zawory trzeba wyregulować,no i trzecie pytanko na niemieckich drogach nie czułem ale na polskich dziurach barabani mi coś w kołach i dziwne bo nie czuć było żadnego ściągania ani drgania przy nawet szybkiej jeżdzie,na kierownicy też nic nie odczuwam natomiast dobiega z przedniego zawieszenia stukanie i słychać je też na zewnątrz przy otwartej szybie :? może są to jakieś przypadłości tego modelu :?: za wszelką pomoc z góry dziękuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze od czego jest pomarańczowa kontrolka obok czerwonej od oleju też ma taki sam znaczek nadrukowany nie wiem jak to nazwać powiedzmy "nalewak

jest to kontrolka poziomu oleju,czujnik jest w misce cobys niemusiał foteli co chwile podnosic :D

drugie pytanie cięzko zapala silnik długo kręci zaskoczy i nagle gaśnie koleś od którego kupowałem powiedział że zawory trzeba wyregulować

pitu pitu niepierdol mi tu mogłeśmu powiedzieś ,na moje jak to jest diesel i do tego 2,0 i świeci sie kontrolka poziomu oleju,cięzko odpala to to napewno nie są zawory :? :roll:

na niemieckich drogach nie czułem ale na polskich dziurach barabani mi coś w kołach i dziwne bo nie czuć było żadnego ściągania ani drgania przy nawet szybkiej jeżdzie,na kierownicy też nic nie odczuwam natomiast dobiega z przedniego zawieszenia stukanie i słychać je też na zewnątrz przy otwartej szybie

na 100% łączniki drążka ,albo mocowanie drążka

to tyle jeśli chodzi o twoje pytania ,od siebie dodam ,że wybrałeś najgorsze rozwiązanie jakie jest w serenia 2,0diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie nie kupiłbym sereny 2,0disel :wink: jeżeli wogole chciałbym kupić Serene to jedynie 2.0l benzyna,a powracając do tego czujnika oleju pierwsze moje skojażenie było że to własnie o olej chodzi sprawdziłem olej dolałem ile trzeba a kontrolka dalej swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no auto po wstępnych oględzinach stukają łączniki stabilizatora,te problemy z rozruchem to stacyjka coś tam zacina się ale już działa i zapala jak trzeba :grin: tylko ta dioda jutro będzie rozkręcana miska i tu pytanie czy ktoś może zdejmował miskę olejową bo znajomy zaglądał i mówił coś ze jest tam jakaś rama pod silnikiem która może przeszkadzać w demontażu miski :?:

to na handel

nie na handel kto kupiłby tak wynalazek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :grin: takie wskazówki bardzo się przydają :) autko sprowadziłem na prośbe szwagra mam nadzieje że będzie dobrze mu służyło,wcześniej zaraziłem go Toyotą a teraz przesiada się na Nissana :wink: mam teraz pod domem trzy nissany normalnie można mini fanclub założyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
niemam pojęcia jak jest przy dieslu ale w benzynie 2,0 niebyło problemu
ogoleni robienie czegos od dolu to jest problem w tym aucie bo trza zdejmowac plastikowa oslone zeby cokolwiek zrobic /wymienic filtr paliwa, oleju, spusci olej/ trza zdejmowac oslone i dziwac te magiczne fotele ;D ogolnie auto nie jest przystosowane do serwisowania po za ASO ;p a jak sie koles nameczyl zeby odkrecic ostatnia czesc wlotu powietrza bueheehehhe najpeirw musia lauto podmiesc potem opuscic nie uamil wykrecic i wycagnac bo malo miesca tam jest lol:) mialem ubaw jak sie meczyl :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...