Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Stukanie przedniego zawieszenia po raz kolejny


Gość qlaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie nic nie skrzypi ale popukuje sobie jak jest zimno na niewrównościach czyli do wymiany górny wahacz?. Być może jest mały luz bo przy wyższych rporędkościach przy ostrym skręcie potrafi bujnąć ostatno a zawsze jeździł jak przyklejony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość robert1975
Witam!

Chłopaki(i dziewczyny też :) )podpinam się do tego tematu bo już do stukania które ostatnio sie pojawiło nie mam siły ani nowych pomysłów....A więc:tak jak koledzy pisali niektóre objawy mam podobne gdyż stukanie objawia się na małych nierównościach(raczej przy małej predkości).Co rano autko wyprowadzam z garazu,wyjazd,stromo z górki i przejazd przez taki mały kątownik :) od bramy ,koła skrecone delikatnie i .... puk puk jedno za drugim.Co jest????Wachacze górne ok(fakt przyznaje zmieniłem tulejki nie całe wachacze no ale jednak)dól też ok,luzów na drązkach brak...no już nie mam pomysłów.Patrze,podnoszę,szarpie za koła no i nic ...a puka.Proszę o wszelakie pomysły,a moze ktos miał podobnie i trafił co to puka??Autko jak w podpisie ;)

Aha,na szarpakach nic nie pokazuje,co ją boli :/ no ale jednak cos jest!!

Nie lubie niesprawnego auta,a juz stukania czy costam podobnego to juz nie znoszę..

help.

 

[ Dodano: Sob 06 Gru, 2008 18:51 ]

hejka sprawdz łaczniki stabilizatora najczeciej one stukaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arqadivs

Witam ja mam problem z tylnim zawieszeniem..jakies 6-8miesiecy temy wymienielem koncowki stabilizatora i gumu na wahaczy wzdlużnym..a 2 miesiace temy amory ..Bylo wszystko ok..do pewnego czasu..teraz jadac jakies 40-100..po nie rowniej drodze slychac jakies dziwne stukanie w tylnym prawym kole...nic w bagarzniku nie lata wszystko tam jest dobrze przymocowane...co to moze byc za stukanie??Bede wdzieczny za kazda pomoc...Przy chwili czasy podjade na diagnostyke moze oni cos pomoga...Szerokosci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,podziele się z wami przygodą jaką ja miałem ze stukaniem przodu.Rzeczywiście luzów na górnym wachaczu bez demontażu nie słychać,ale to początek.Gdy kupiłem moją nyskę to trochę stukała ale(jak bedzie chwilka to się zrobi)myslałem.Trzeba bulo jechac na przegląd techniczny a tu faul,mówią mi że mam luz ale sami nie wiedzą na czym,pojechałem do kumpla na duży kanał z podnosnikiem i ku mojemu zdziwieniu lata cale zawieszenie,tzn. głowne sruby mocujące zawieszenie do podlużnic.Fakt minimalny luz ale dokuczliwy jesli chodzi o hałas,ogólnie mnie nawet nie ściągało.Następnego dnia pojechałem do warsztatu-do tzw "teleskopka" lokalny thebesciak jesli chodzi o zawieszenia.Opatrzył,opukał i stwierdził że pierwszy raz widzi cos takiego w nissanie.Auto stało 2 dni na warsztacie,zwalono całe zawieszenie,wspawano sruby na nowo,plus wymiana obu górnych wachaczy i dwóch swożni,koszt 850 zł.Jak się pozniej okazało auto po dzwonie i ktoś olał zawieszenie podczas naprawy.Ogólnie jak do tej pory (rok od naprawy)cisza i spokój jesłi chodzi o przód.Ale mam nauczke że stukania to się naprawia odrazu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gdy słyszy sie stukanie, to pierwsze co trzeba, to obadać przeguby. Mi stukało i jak zajrzałem pod auto to półośka jak głupia latała. Mojemu koledze nie latało nic ale też przyczyną był przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem oba wahacze górne 555 bo najpierw jeden skrzypiał później drugi,później wymieniłem łącznik też na 555. Więc mam dwa nowe wahacze i łączniki stabilizatora no i pukanie w kołach:D Taki numer że i sam patrzyłem, sprawdzałem wahacze, stabilizator byłem na przeglądzie i we dwóch siedzieli pod nim i szukali. <d*pa> nic nie ma. Zero luzu na łożyskach, mocowaniach sworzniach itd. Stukanie tylko na gwałtownych dołach, spowalniaczach itp. Nie takie dokuczliwe ale jakoś nie mogę sobie darować że nie wiem co to jest. Zobaczymy na wiosne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie dokuczliwe ale jakoś nie mogę sobie darować że nie wiem co to jest

 

to samo w mojej...w jakim stanie są łożyska zwrotnicy? obstawiam to bo wcale nie ruszane....całe zawieszenie przednie robione niedawno a stuka dalej... teraz zwrotnica do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u mechaniora apropo tego stukania. Wziął autko na podnośnik i okazało się, że to sworznie sa do wymiany a oprócz tego gumowa osłona na przegubach... koszt +/- jakieś 150zl + robocizna... Dajcie spokój jakbym miała tak jeszcze pojeździć kiedy wszytsko mi skrzypi przy ruszaniu i przy jeździe do 60km/h to bym chyba pieszo zaczęła chodzić :D W środe mam autko zaprowadzić i po pracy do odbioru zobaczymy czy przestanie postukiwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...