Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Mrugająca kontrolka AIR BAG


Gość Niranus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo możliwe... mam problemy z odpalaniem. Choć gdy jest zimny pali elegancko, na rozgrzanym musze go chwile pokręcić, a obroty na obrotomierzu nawet do kilku sekund po uruchomieniu silnika wskazują zero. Zdarza sie też ze gaśnie...

2 tygodnie temu wymieniłem rozrząd (komplet) oraz olej i filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręć stacyjke nie zapalaj, poczekaj aż kontrolka od poduszek zgaśnie cofnij stacyjke i tak 5 razy :wink:

 

heheh niezly sposob na resetowanie modulu sterujacego.

ja u siebie w pzeciagu 7 sekund musze wczisnac czujnik otwierania drzwi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Jakiś czas temu wymieniłem taśmę pod kierownicą od poduszki ponieważ najpierw wystąpił błąd air bag(kontrolka migała), po kilku dniach skończył się klakson. Jakieś 2 miesiące był spokój. Dzisiaj odpaliłem auto i zapaliła się znów kontrola air bag natomiast klakson jeszcze działa. Kasuje błąd przez przekręcenie kluczyka. 10 min jazdy i znów zapala się kontrolka.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, motyw akumulatora raczej nie jest tu winien bo ja sam mam bardzo słaby akumulator i nic takiego się nie dzieje.Jak ta magia z tym resetowaniem ci nie pomoże to popatrz może kostkę od poduchy czy tam wszystko łączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku tematów na forum na temat air bag dzisiaj szukałem kostki pod siedzeniem kierowcy ale nic tam takiego nie ma. Jest tylko wiązka kabli.

Gdzie ogólnie szukać jeszcze połączeń od poduszki?

 

Podejrzewam, że gdzies może poprostu nie "stykać" bo po przejechaniu jakiegoś odcinka po wybojach air bag znów sie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ręcznym jest rzeczywiście jakaś kostka ale jest całkiem odłączona.

 

Nie mogę za cholerę z lokalizowac tych kostek pod fotelem kierowcy.

 

Po poszukiwaniach pod fotelem teraz air bag gaśnie potem mruga 2x chwila gasnie mruga 2x i tak cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To własnie wyjałem bez problemu ale napewno nie jest ta kostka bo jest odłączona i nawet nie ma do czego przyłączyć:)

 

Maly447 zerknij pod fotel w swoim aucie i sprawdź czy masz tam jakieś kostki. W moim aucie są wycięte otwory w wykładzinie jak tam sięgam to mam tylko wiązki kabli i żadnych kostek nie wyczuwam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pod ręcznym u mnie do kostki idzie jakiś przewód i nie jest ona wolno leżąca a co do kostek pod siedzeniem to dzisiaj nie zobaczę bo jest już ciemno ale prze ten otwór w tapicerce nie jesteś w stanie zobaczyć czy są tam kostki czy ich nie ma musiałbyś wyjąć fotel i podnieść wykładzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość sprinter000

Dołączam sie do temtu mam p11.144 dzisiaj wyciągałem fotele przednie w celu ich wyprania,bo były strasznie usyfione :/ Odłaczyłem kostki przy obydwu fotelach wyprałem sobie fotele i poskrecałem kostki na swoje miejsce podłaczone i tu zonk,kontrolka sobie miga :( Próbowałem z tym przekręcaniem kluczyka 5 razy,ale nie pomaga,bo ze 2 razy próbowałem.Fotele nie były jakoś mocno przemoczone wiec myśle,że nie od wody to sie stało.Nie wiem czy nie jechać na komputer,czy coś.Pod ręcznym sprawdzałem i kostka jest podłaczona i niikt jej tam nie tykał.Poradźcie cos koledzy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprinter000

nie :/

 

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 18:52 ]

Z tego co sie orientowałem,to mnie czeka wizyta na kompa niestety,przez to,że nie odłaczyłem aku.Także portfel uboższy o 50 peelenów i człowiek mądrzejszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pech chciał, że ostatnio i u mnie zaświeciła się kontrolka airbag (już więcej nic nie wrzucę pod fotel...) :-/ ale… Przeczytałem chyba wszystkie wątki o poduszkach i znalazłem takie rozwiązanie :-):

 

Włączyć zapłon, wyłączyć zapłon, otworzyć drzwi kierowcy, włączyć zapłon, nacisnąć czujnik otwarcia drzwi ok 7 razy w ciągu 5-6 sekund. Kontrolka zaczynała migać kodami błędów. Wyłączyć zapłon, włączyć zapłon, nacisnąć czujnik otwarcia drzwi ok 7 razy w ciągu 5-6 sekund, kontrolka znów pokazuje kody błędów. Wyłączyć zapłon. Uruchomić silnik.

 

U mnie zadziałał tylko ten sposób. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...