Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Płym układu wspomaganie kierownicy


Gość radoslawos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radoslawos

Drodzy klubowicze powiedzcie mi jaki płyn był lany do układu wspomagania kierownicy w primerkach p11 z 2002r. Podjechałem do mechanika , pokręcił głową i powiedział "chyba czerwony" pojechałem na stację benzynową poprosiłem o czerwony a sprzedawca (bardzo uprzejmy) wyszedł obejżał , palucha zamoczył i powiedział "napewno nie czerwony panie na moje oko to bezbarwny" podrapałem się po głowie i pojechałem do sklepu motoryzacyjnego po bezbarwny ale tam sprzedwca mi odpowiedział "bezbarwnego nie ma jest czerwony, zielony albo żółty" bądź tu mądry, może wiecie jak to sprawdzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radoslawos

A podpowiedzcie mi jeszcze jedno, ponieważ kupiłem ten samochód z drugiej ręki czy pierwszy własciciel mógł ten płyn zmienić na inny czy raczej nie praktykuje się zmiany a raczej dolewki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płyn wspomagania nie traci z czasem swoich właściwości (tak, jak chłodniczy czy hamulcowy)? Zalecana jest jego wymiana co jakiś czas? Pytam bo moje auto ma już 12 lat i wspomaganie chodzi jakoś tak ciężko (ilość płynu w układzie ok.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Maniek , wiesz ten płyn ma kolor rudy taki nijaki myślisz że ten dextron II to będzie to?

 

Powinien być koloru czerwonego. Tanio kupisz go w hurtowni Falco na ul. Pstrowskiego , to jest za stacją Rafinerii Gdańskiej LOTOS. Ja płaciłem coś ok 12 zł za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie przymierzam się do dolania płynu, bo coś mi tak „świerszczy” jak skręcę koła na maxa nawet na postoju i zaczynam od dolewki, aleeeeee z tego co widziałem w swojej P!! ’98 2.0TD to jest on raczej żółty niż czerwony :/

 

No i tak się zastanawiam co dolać :566:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleeeeee z tego co widziałem w swojej P!! ’98 2.0TD to jest on raczej żółty niż czerwony

Ja ma co prawda rok młodszą, ale u mnie zdecydowanie był czerwony. Przed wymianą specjalnie dzwoniłem po serwisach, żeby się upewnić i wszyscy mówili, że czerwony. Oznaczenia niestety już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

troche odswieze ale mam problem. wlasnie wrocilem z pracy i wylaczylem radio i slysze ze cos swiszcze nieprzyjemnie. otwieram maske i cos wyraznie gwizdze. mnie sie wydaje ze to lancuch ale dzwonie do Coobcia i pytam na spikerze co to moze byc. mowi ze moze wspomkier. dziala normalnie. sprawdzam poziom plynu i raczej na dnie i bulgocze taka brunatna breja. wiec prosba:

 

1. czy wiecie ile powinno byc plynu w zbiorniku?

2. czy mial ktos takie objawy?

3. czy plyn sie wymienia ew co ile?

 

czekam na inormacje

pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 19:25 ]

wyczytalem w haynsie ze moze to byc zapowietrzony uklad wspomagania. wole to niz wymiana rozrzadu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Na zbiorniczku masz 4 kreski:

 

Temperatura płynu poniżej 50 stopni

COLD min

COLD max

 

Temperatura płynu powyżej 50 stopni

HOT min

HOT max

 

Przeważnie słabo je widać, bo zbiorniczek jest brudny. Przetrzyj go wilgotną szmatką i będzie OK.

UWAGA (z instrukcji): Jeżeli płyn jest poniżej znaku MIN należy uzupełnić do znaku MAX,

nie napełniać powyżej znaku MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. czy wiecie ile powinno byc plynu w zbiorniku?

2. czy mial ktos takie objawy?

Ad 1. Tak jak napisał jurgenik.

Ad 2. Mam takie objawy średnio raz w miesiącu. Spierdziela mi z węża pod zderzakiem. Dolewam 1litr na pół roku. Dolej do poziomu max, przekręć szybko parę razy kierą, sprawdź jeszcze raz poziom i wspoma ucichnie. Zobacz też czy nigdzie nie cieknie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według książki serwisowej płyn układu wspomagania kierownicy to "DEXTRON III lub ekwiwalent pojemność w przybliżeniu 1,1l" Dane dotyczące P11.144

 

misztan to " swierszczenie" przy skręcaniu na max kołami to zawory zwrotne, przy dużym wyeksploatowaniu mają właśnie takie obiawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość farmermf

Panowie, od 6 lat się męczę z brakiem wspomagania w P11 2.0TD z 97r.Ciężko się kręci, no prawie jakby w ogóle nie działało.Pompa na pewno do wymiany, może ktoś się orientuje ile nowa kosztuje czy też ryzykować od dawcy? Raczej od benzyniaka nie pasuje?

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...