Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Amortyzatory na tył?


Gość mlody28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem z tyłu KYB Eksel gas czy jakoś tak i nie zrobiłem oszałamiającego przebiegu

2 lata wytrzymały tyle że ja mam kombi i ciężką nogę :wink:

Obecnie zapodałem bilsztein i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość jurgenik

Nigdy więcej KAYABY !!! Kolejny raz i kolejna wtopa. Oczywiście z tyłu - EXCEL-G. Tym razem skusiła mnie cena w sklepie internetowym 205 zł / sztukę (normalnie u nas w sklepach po 300 zł). Założyłem w sierpniu, jeździło się super przez 1 miesiąc. Przez zimę miękły systematycznie. Zrobiłem ścieżkę - lewy 58% prawy 68%, przebieg od wymiany 10kkm. Auto prowadzi się tak jak przed wymianą. Tak nie może być. Z przodu mam oryginały 208 kkm, 81% i 82%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej KAYABY !!! Kolejny raz i kolejna wtopa. Oczywiście z tyłu - EXCEL-G. Tym razem skusiła mnie cena w sklepie internetowym 205 zł / sztukę (normalnie u nas w sklepach po 300 zł). Założyłem w sierpniu, jeździło się super przez 1 miesiąc. Przez zimę miękły systematycznie. Zrobiłem ścieżkę - lewy 58% prawy 68%, przebieg od wymiany 10kkm. Auto prowadzi się tak jak przed wymianą. Tak nie może być. Z przodu mam oryginały 208 kkm, 81% i 82%.
Przecież jest 2 lata gwarancji , jezeli są na jednej osi 2 nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
Przecież jest 2 lata gwarancji , jezeli są na jednej osi 2 nowe.

 

Oczywiście, ale nie po to wkłada się pieniądze w auto żeby zaraz części wymieniać i żeby jeździło do kitu, a potem czekać na rozpatrzenie reklamacji itd..

Na każdą nową część jest gwarancja, ale chodzi o to żeby część się nie psuła, więc ja na KAYABACH 2 razy się potężnie zawiodłem. Co z tego że zwrócą mi pieniądze? Ile nerwów i kłopotów. A Amortyzator to element który traci własności w pewnym przedziale czasowym, więc przez czas w którym jego sprawność spada do granicy użytkowania własności jezdne samochodu systematycznie się pogarszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziombalova

Jakie powinnam założyć amortyzatory na tył do Primery P12 1,8 rocznik 2002? Znalazłam KYB ( http://kayaba.akwimat.pl/sklep/product_inf...roducts_id/1602 )ale widzę że chyba nie polecacie. Opis też jakiś mało szczegółowy- napewno takie pasują? Z przodu mam 75% i 80% a z tyłu 30% i... 9% :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe to Amerykańskie badziewie, bardzo wypromowane w Polsce i nie warte zakupu.

Ja mam z tyłu Monroe i nie narzekam.

Zresztą poprzednie, oryginalne amorki ze znaczkiem Nissana też były Monroe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość auto-moto
Kayabki ostatni z Chin lecą na nasz rynek...nie wiem czy można im zaufać.

Bzdury pleciesz kolego.WIdać,że nie masz doczynienia z hurtową sprzedażą amortyzatorów.....

 

[ Dodano: Nie 01 Kwi, 2007 17:25 ]

Jakie wybrać trwałe i w miarę niedrogie amortyzatory? Monroe, Kayaba czy może jakieś inne? ( Primera 97 r, 2,0i) Czy może ktoś wie gdzie na necie można tanio kupić amorki?

 

Jeżeli nadal szukasz amortyzatorów do swojego auta to napisz.Służę pomocą a cenę dam ci najlepszą jaką mogę dać ........ :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam KYB produkowane są częściowo w Europie (Francja).

Chyba trzeba się trochę postarać żeby je wykończyć przed końcem gwarancji, ale z drugiej strony znając stan naszych dróg...

Na pewno KYB będą lepsze niż Monroe, Delphi, a w szczególności lepsze niż Gabriel, Magneti Marelli , lub inne z podobnej półki.

Podobnej (a byc może lepszej) jakości mogą być chyba tylko Sachsy i Bilsteiny (przypuszczam, że i przy tym ceny jest wyższa niż KYB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

 

Panowie potrzebuje pomocy. Długo był spokój z autkiem ale w końcu znowu coś się posypało. Poleciało mi tylne zawieszenie w WP11 SR20De. Konkretnie z jednej strony przy załadowanym aucie tylna opona zdziera się o krawędź nadkola, praktycznie ciągnę d*pę po ziemi.

 

Chcę zacząć od wymiany amorków, (może jakieś większe odboje ?), jak to nie pomoże to będę zmuszony wymienić również sprężyny..

 

I tu potrzebuje porady jakie amorki założyć na tył, przeglądałem trochę postów jednak są one starej daty, za bardziej aktualne porady byłbym bardzo wdzięczny.

 

Często jeżdżę autem z kompletem pasażerów + bagaż więc przydałyby się jakieś sztywniejsze amorki na tył. I co dodatkowo mi potrzebne do wymiany ? Jakieś osłony, odboje tuleje ?

 

Pozdrawiam i dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz swoje auto to KYB, jak mniej lubisz to BILSTEIN, a jak jest ci to obojętne to inne Kamoki, Service Partsy, Harty, czy KAGERy.

 

Najlepiej wcześniej sprawdź w jakim stanie masz mocowania górne. Wystarczy wyjąć stary amor, oszczędzi ci to niespodzianki przy wstawianiu nowych, jak wyciągną ci amory i trzeba będzie szukać nowych mocowań na szybko z samochodem na podnośniku w górze :)

 

Odboje chyba zawsze się daje nowe... osłony zobacz w jakim masz stanie stare, jak szrot to kup nowe lub używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie potrzebuje pomocy. Długo był spokój z autkiem ale w końcu znowu coś się posypało. Poleciało mi tylne zawieszenie w WP11 SR20De. Konkretnie z jednej strony przy załadowanym aucie tylna opona zdziera się o krawędź nadkola, praktycznie ciągnę d*pę po ziemi.

 

Chcę zacząć od wymiany amorków, (może jakieś większe odboje ?), jak to nie pomoże to będę zmuszony wymienić również sprężyny..

 

I tu potrzebuje porady jakie amorki założyć na tył, przeglądałem trochę postów jednak są one starej daty, za bardziej aktualne porady byłbym bardzo wdzięczny.

 

Często jeżdżę autem z kompletem pasażerów + bagaż więc przydałyby się jakieś sztywniejsze amorki na tył. I co dodatkowo mi potrzebne do wymiany ? Jakieś osłony, odboje tuleje ?

 

 

Pozdrawiam i dzięki za poradę.

 

Nic ci nie da sam amortyzator , myśle że musisz dokładnie przejrzeć tylne zawieszenie .Ale rzadko kiedy nie siedzi WP11

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Przejrzeć całe zawieszenie w sensie ?

Sądziłem że na to czy auto siedzi czy nie wpływ ma amor + sprężyna. Ogólnie jak auto stoi puste to wygląda normalnie, ale jak tylko wezmę na tył jednego pasażera to odrazu d*pa siada. Pozatym tył jest bardzo miękki i buja niesamowicie podczas jazdy stąd wniosek amorki. No nic spróbuję te KYB gazowe wsadzić, jak to nie pomoże to kolejny wydatek na sprężyny. Eh te skarbonki.

 

Ps. kiedyś czytałem że do primer pasowały jakieś sprężyny od lanosa czy coś, może do WP11 na tył też da się zaadoptować jakieś inne trwalsze ?

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez Brow4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...